fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Makineli Tüfek Değil 1d Mııı

Yeni 1d M3 ün 10fps sesi..
tiklayın
Foto muhabirleri için yapılan bir canavar.
- saniyede 10 kare
- bir şarjda 1000 kare
- 50-6400 iso
- 3 inç ekran, canlı görüntü modu
- bir sürü vesaire...

4000 dolar olacakmış fiyatı, bu ay piyasaya çıkıyormuş

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:44 - İp: 85.***.**0.216
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Valla bir nikoncu olarak diyecegim odur ki;Nikonun acilen cevap vermesi gerek yoksa bu makina foto muhabirleri piyasasini allak bullak edecek.Yalniz diyer taraftan Canon Nikon gibi objektif yapamiyacagi icin piyasa paylasilir.

Benim hosuma giden bu makinada, cift motorun verdigi 10 kare cekim hizi ve fotograf boyutlarinin direk makina uzerinde kucultup,buyutulebilmesi.

Tarih: 29 Nisan 2007, 00:44 - İp: 195.***.**2.3
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

neeeee
cancaner nikon daha iyi bu makinadanmı dedin???
duyamadım
hemen balkondan cekilmiş fotolarla kanıtla bu iddianı

Tarih: 29 Nisan 2007, 00:51 - İp: 88.***.**5.156
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Yok be gaijin iyi oku , nikon objektifler bence daha iyi dedim.

Su anda bu makidan daha iyi makina ben gormuyorum, balkondan filan fotografda cekmem,gecen gun cekeyim dedim bu ruh hastasi fransizlar beni polise sikayet etmisler evleri gizlice cekiyor diye

Evli barkli adamiz bir de boyumuz kadar oglan var, basimizi belaya sokacaklar.

Tarih: 29 Nisan 2007, 00:58 - İp: 195.***.**2.4
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

cancaner canon lensleri küçümseme yaw. Nikonda çok iyi, canon da. Aralarındaki fark milimetrik.

Tarih: 29 Nisan 2007, 01:02 - İp: 88.***.**3.120
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yok yok bu ses hızlandırılmıştır kesin..makina dısarı kovan bırakmıyor..bukadar hızlı olamaz..

Tarih: 29 Nisan 2007, 01:09 - İp: 88.***.**5.156
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Dunesea haddimize mi kucumsemek, adi canon bunun.Yazdigim yerde "bence" demistim,Nikon objektiflerin sonuclari benim daha hosuma gidiyor.

Ama dijitalden once AF bazinda Canon daha hizliydi,dijitalle birlikte nikon bu acigi bir bakima kapadi, Mark III olayani nasil kapayacak bakalim gorecegiz veya kapayabilecek mi ?

Tarih: 29 Nisan 2007, 01:26 - İp: 195.***.**2.4
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

cancaner
nikonun muhafazakar bir yanı var...

nikondaki noise u, dp review Negatif filimlerdeki grenleşmeye benzetiyor mesela...

yeni teknolojileri ve gelişmeleri biraz uzaktan seyredip..iyice düşünerek uyguluyorlar...

sanırım kullanıcılarının nikon markası üzerinde bıraktıkları etki ile alakalı..

Tarih: 29 Nisan 2007, 21:32 - İp: 88.***.**3.8
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

dunesea,

Benim nikon kullanmamin en buyuk nedenleri;

1- Cok saglam govde ( F4 makinam kayis kopmasi nedeni ile iki defa yere dustu,aldim elime cekime devam ettim.)
2- Ariza yaptigi zaman tamir imkaninin Canondan daha ucuz olmasi ve arizanin gercekten giderilmesi.EOS1n makinam vardi arizalandi ve bir daha belini dogrultamadik,Canonlar nazik makina, biraz parali fotografci isi.
3- Nikon objektifler ile aldigim ten rengi beni hic yaniltmadi.Dijital ile birlikte Canon'un AF hizini nerede ise Nikon yakaladi,bu ayri bir avantaj.

Anlayacagin gibi genelde mekanik ayrintilar,yoksa isin teknik veya teknolojik yanlarina bakarsak bu iki markayi kiyaslamak sacmalik olur,senin dedigin gibi milimetrik ayrinti vardir aralarinda.

Elimde bir tane EOS 1D serisi veya Nikon D2 serisi olmus ne yazar,hansigi olursa olsun benden daha mutlusu olmaz dunyada.

Bak hocha almis bir tane D1X, tadini cikarmaya baslasin sen seyret actigi forumlari.

Yalniz Nikon'un cok basi agriyacak geliyor bana Mark III nin karsisinda

Tarih: 29 Nisan 2007, 22:02 - İp: 195.***.**2.4
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ben senle aynı görüşe değilim...

nikonunda muhabirler için üretmiş olduğu...her ne kadar mp si düşük olsada, hızlı bir makinesi var...

nikon bence amiral denen segmentte en kısa zamanda bir bomba patlatır...cevapsız kalmaz gibibme geliyor...

Tarih: 29 Nisan 2007, 22:15 - İp: 88.***.**3.8
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Rekabet herzaman iyidir, kaliteyi yükseltir.
Buna en iyi cevap verebilecek durumda olan firma Nikon.
Umarım daha iyisini yaparlar, çizgi yukarı çıkar.

Tarih: 29 Nisan 2007, 22:27 - İp: 85.***.**2.191