essi_cash
essi_cash (üye)
Konya / Amatör

Kompakt Makine Aldım, Ama Memnun Değilim

nikon coolpix p510 almak için gittiğim mağazada, satış danışmanı arkadaşın baya bi üzerinde durduğu ve bazı konularda p510'u solda sıfır bıraktığını söylediği fujifilm hs25 aldım, çıktım.. ama galiba memnun değilim, belki tripodum olmadığından dolayı çok başarılı fotoğraflar cekememişimdir bilemiyorum ama, bir gece güzel bir ay&yakamoz kombinasyonunu bir türlü gözümün gördüğü şekilde fotoğraflayamadım ve makineden soğudum.. acaba bu makineyi alarak hata mı ettim?

Tarih: 28 Temmuz 2013, 01:28 - İp: 78.***.**4.74
dogukan_07ant
dogukan_07ant (üye)
Burdur / Amatör

fujıfilm hs 25 fujının en ıyı modellerınden bırıdır . P510 onun yanında oyuncak gıbı kalır. makınenıze alısmaya calısın.

Tarih: 28 Temmuz 2013, 02:26 - İp: 37.***.**4.241
1dtkky1980
1dtkky1980 (üye)
Muğla / Amatör

geçmiş olsun.fuji elemanına dek gelmişiniz.o makinenin gece çekimi çok iyi değildir.m modunda uzun pozlama yapabilirsiniz ancak.

Tarih: 28 Temmuz 2013, 02:30 - İp: 94.***.**7.149
essi_cash
essi_cash (üye)
Konya / Amatör

bu fuji elemanı olayını da duydum, cok canımı sıkmıştı başlarda ama sonraları makinenin cok da fena olmadıgını farkettim.. ta ki gecen gün yapmaya calıştıgım gece cekimine kadar.. gercekten berbat etti makine manzarayı

doğukan fujinin en iyi makinelerinden biri ama yeterince iyi mi? 1000 TL para verdim, sence bu paranın hakkını verir mi?

Tarih: 28 Temmuz 2013, 03:18 - İp: 78.***.**4.74
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

bir kaç gün olduysa mağazaya gidin, p510 veya canon sx40 ile değişim isteyin...

Tarih: 28 Temmuz 2013, 14:54 - İp: 176.***.**1.69
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Makinanız aslında iyi bir makinadır. Makinanızı sevin.
Elle yapacağınız karanlık gece çekimlerinden çok fazla bir başarı beklemeyin.
Sitede yayınlanan ve pahalı makinalarla çekilmiş çok güzel gördüğünüz gece fotograflarının ham fotograflar olduğunu mu zannediyorsunuz? Hepsi de sonradan bilgisayarda düzeltilmiş, Ayar çekilmiş, işlenmiş sonra yüklenmişlerdir.
Hiç moralinizi bozmayın.
Gece triportsuz ve flaşsız çekim için;
Makinanızı instantane öncelikli moda ayarlayın.
İnstantaneyi minimum 30 a ayarlayın. Aşağıya inmeyin.
İso'yu ya otomatiğe alın, ya da çok karanlıksa 1600 ler civarına çekin.
Beyaz ayarı mutlaka otomatikte kalsın.
Çekim yapın. Ortam çok karanlıksa sonuçlar belki tam istediğiniz gibi olmayabilir. Dert edinmeyin. Ham fotografları oturun bilgisayarda düzeltin. Herkesin yaptığı gibi.
Bence makinanizi değiştirmeyi düşünmeyin.
Kolay gelsin.

Tarih: 28 Temmuz 2013, 21:53 - İp: 212.***.**7.106
  • 1