esrareng1z
esrareng1z (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Kullanım Alanları Ve Ele Oturma -hangisi

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım.

Bir reklam ajansında grafik tasarım ile uğraşıyorum ve diğer zamanlarda ufak tefek çekim işleri olduğunda onlar ile uğraşıyorum.

Sormak istediğim bikaç soru var :

Çekimlerde çoğunlukla d90 kullandım (iş yerinin) ama yeni başladığım iş yerinde zaman zaman tanıtım ve reklam filmi çekimleri de yapılıyor. Bu nedenle full hd kayıt yapan bir makine almayı düşünüyorum. Dün gittiğimiz çekimde kiralık olarak kullandığımız canon 550d vardı, kullanımı ve görüntü kalitesi gerçekten güzeldi ancak d90 gibi elime oturmuyor.

Okuduğum bir makalede d90 bir makine ile kıyaslanıyor ve "eğer elleriniz büyük ise d90 tercih edin" gibi bir ibare yer alıyordu.

Yukarda yazdıklarımın ışığında bi soru sormak istiyorum, D90 gibi elime oturan ve full hd video kaydı yapabileceğim, fiyat aralığı 550d ye yakın sayılabilecek makine önerilerine ihtiyacım var.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Şimdiden gelen cevaplar için teşekkür ediyorum.

Saygılar.

Tarih: 30 Ekim 2012, 10:58 - İp: 95.***.**1.39
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Canon makinaları beğendiyseniz,
-Canon 7d
inceleyin derim.

550d küçük olmasından rahatsız olan arkadaşlar bu sorunu grip ekleyerek kısmen gideriyor.

#evrendemir' tarafından 30.10.2012 11:06:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ekim 2012, 11:03 - İp: 78.***.**9.31
esrareng1z
esrareng1z (üye)

@evrendemir yorumun için teşekkürler. Dediğin gibi Grip ile bir nebze de olsa çözülebileceğine katılıyorum.

Canon 7d nin fiyatları biraz tuzlu geldi bunun dışında ilk mesajımda belirttiğim alanlarda kullanılabilecek canon veya nikon makine önerileriniz var mı ? Fiyat aralığı dediğim gibi 550d civarlarında falan gezinebilir...

Tarih: 31 Ekim 2012, 14:18 - İp: 95.***.**4.129
esrareng1z
esrareng1z (üye)

Arkadaşlar D90 elime çok güzel oturuyor ancak video çekimlerinde yeterli olmadığı için en son kullandığım canon 550d veya 600d gibi makine almayı düşünüyorum ancak sorun elimin büyük olması ve canonun elime d90 kadar oturmaması. Makine önerisi veya grip ile sorunun ne kadar aşılabileceği hakkında daha fazla görüş alabilirmiyim ?

Tarih: 31 Ekim 2012, 16:16 - İp: 95.***.**4.129
esrareng1z
esrareng1z (üye)

güncel...

Tarih: 1 Kasım 2012, 15:39 - İp: 88.***.**0.109
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 7D derim..

600D modeli de küçük ama ele 550D modelinden çok daha iyi oturuyor.

Bu arada tanıtım ve reklam filmi çekimleri için full hd video çeken bir makineden daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır

Tarih: 1 Kasım 2012, 17:35 - İp: 88.***.**7.143
esrareng1z
esrareng1z (üye)

@g.emre cevabınız için teşekkürler.

sanırım en doğrusu gidip ele almak suretiyle bir makine seçmem olacaktır. Konya da büyük mağazalar (electroworld ve yakında açılacak olan mediamarkt) dışında pek bir seçenek bulamadım makine açısından.

tanıtım filmi çekimlerinde 550d yeterince işlerimizi görüyor ama eksik kaldığı yerlerde oluyor elbette ama başlangıç olarak çokta bütçemi zorlayabilecek durumda olmadığımdan hem ele oturan hem de teknik özellik olarak beni tatmin edecek bi makine almak istiyorum.

Tarih: 2 Kasım 2012, 11:02 - İp: 88.***.**1.165
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

7d alma imkanınız yoksa bütçeniz doğrultusunda Canon 60d denemenizi tavsiye ederim,

650d ile mukayesesi aşağıda yapılmış belki ilginizi çeker

550d-650d mi 60d mi -Tıklayın

Tarih: 4 Kasım 2012, 15:32 - İp: 78.***.**8.17
  • 1