s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

İnceledim Ve Makinemi Aldım.. K10d

Merhaba,

Çok şükür uzuun netfotograf ve diğer sitelerdeki gezinti ve gözlemlerin sonucunda Sirkeci'den gönlüme yatan bir makine olan PENTAX K10D'mi aldım. Hayırlı olur inşallah.

Kit lensle beraber aldım (18-55). Henüz yeni bir şey alamam ama özellikle makro ve manzara fotoğrafları noktasında meraklıyım. Bu konuda fiyatı uygun objektif önerilerine ihtiyacım olacak. Tabii bir çok forum konusunda belirtildiği gibi bu kitlens beni bir süre idare edecek zannımca.

İyi dilekleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 4 Eylül 2007, 17:37 - İp: 88.***.**5.141
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

s_mavus.. katalog tarzı çekimler için 18-250 yi önermiyorum.. ne kadar bu aralığın en kaliteli camlarından da olsa bence dar aralıkta seçimlere yönelmen senin için gerekli olan muhteşem keskinlikler için daha önemli..

yoksa 18-250'nin 18-55 den çok üstün olabileceğini düşünmüyorum ama görmek lazım tabi..

bu arada 18-55'in performansı f8-f11 diyaframlarda tavan yapıyor.

özellikle de 35mm'de f8'de kendini aşıyor lens tavsiye ederim..

fotoğraflarını k10d inceleme topic'ine yüklersen herkes rahatca görüp yorumlayabilir.. hem sıcak sohbet bol muhabbet var, hem de paylaşım var..

Tarih: 4 Kasım 2007, 20:17 - İp: 85.***.**8.77
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

renkli bir kare , havalrın güzel olmasını beklemeyin.Siyah-Beyaz da çekebilirsiniz,kadrajlar ,konu vb birçok şeyde geliştirmek için ideal :=)

Tarih: 4 Kasım 2007, 20:41 - İp: 88.***.**5.79
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Teşekkürler, sdtyrdkn, f8-11 aralığı hep deniyor,aklımdan çıkarmamalıyım aslında... Fakat 35mm ilk defa duydum... Deneyeceğim...

Siyah-Beyaz hep gizemli gelmiştir bana, ama nedense onun gizemine laf mı getiririm diye bilemiyorum bir korku/çekince oluyor siyah beyazda... Zamanla deneyeceğim...

Tarih: 4 Kasım 2007, 23:17 - İp: 88.***.**9.216