s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

İnceledim Ve Makinemi Aldım.. K10d

Merhaba,

Çok şükür uzuun netfotograf ve diğer sitelerdeki gezinti ve gözlemlerin sonucunda Sirkeci'den gönlüme yatan bir makine olan PENTAX K10D'mi aldım. Hayırlı olur inşallah.

Kit lensle beraber aldım (18-55). Henüz yeni bir şey alamam ama özellikle makro ve manzara fotoğrafları noktasında meraklıyım. Bu konuda fiyatı uygun objektif önerilerine ihtiyacım olacak. Tabii bir çok forum konusunda belirtildiği gibi bu kitlens beni bir süre idare edecek zannımca.

İyi dilekleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 4 Eylül 2007, 17:37 - İp: 88.***.**5.141
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

onixion şimdi polarize almamızın bir anlamı yok o zaman,zırt pırt tak çıkar yapmak lazım.çok kullanışlı olmaz sanırım.

Tarih: 21 Eylül 2007, 19:41 - İp: 85.***.**8.23
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Arkadaşlar sonunda ekleyebilecek (kendimce) bir gece çekimi...

Sadece crop yapılmış durumda...

Bu da PhotoShop'ta level verilmiş hali:
Link olarak vereyim dedim. İşte burada...

Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum...

Tarih: 30 Eylül 2007, 14:20 - İp: 88.***.**4.48
realfriend
realfriend (üye)
İstanbul / Meraklı

s_mavus, uzun pozlamada 100 iso kullan, fotoğrafında 280 görünüyor, ayrıca f11 denersen daha iyi sonuç alırsın, ışıklarda yıldız etkisi olur. Bir de özellikle hava nemli ise sonuçlar çok iyi olmaz. Umarım seni aydınlatabilmişimdir.

Tarih: 30 Eylül 2007, 14:28 - İp: 88.***.**8.148
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

s_mavus fotoları hangi siteye upload edip yayınladınız.imagehack den başka alternatif site arıyorum.

Tarih: 30 Eylül 2007, 14:44 - İp: 85.***.**4.212
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Realfriend önerilerin için teşekkür ederim, en kısa zamanda belirttiğin ayarlarla da çekim yapacağım.

Kad-ir ben yükleme için www.photolava.com'u kullanıyorum. Gayet güzel görünüyor sonuçları. Yüklerken 640x480 ebatlarına (istersen) orantılıyor, döndürüyor. Yükleme bittikten sonra verdiği linklerden en alttakini kullanıyorum, resim ekle düğmesine tıklayıp kopyala yapıştır...

Tarih: 30 Eylül 2007, 21:07 - İp: 88.***.**4.48
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

http://www.resimgalerisi.net ede resim yükleyebilirsiniz, türkçe, albüm yapabiliyorsunuz. Bir deneyin isterseniz.

Tarih: 1 Ekim 2007, 15:05 - İp: 81.***.**9.145
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Lens hakkında ne dersiniz arkadaşlar...

Fiyat olarak 700 YTL...

18'den 200 mm'ye kadar olması kullanış açısından iyi gibi görünüyor ama görüntü kalitesini nasıl etkiler? Artıları ve eksileri nelerdir? Ya da bu fiyat aralığı için başka bir lens mi almak daha iyidir...?

Tarih: 27 Ekim 2007, 16:17 - İp: 88.***.**9.244
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

o aralıkta lens düşünüyorsanız

pentax 18-250 yi görmeden almayın derim,az beklemekten zarar gelmez.

10-20 , 18-250 2 lensle set biter.
Macro ve ultra-tele vb canınınz isterse eklersiniz.

Tarih: 28 Ekim 2007, 00:10 - İp: 85.***.**2.54
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Onixon Pentax'ın lensini bekleyebilirim, zaten çok da acelem yok. Çook profesyonel bir kullanım olmayacağı, hobi ve biraz da grafik işlerinde kullanılacağı düşünlülürse bu lensi almamı öneriyorsunuz o halde (Pentax ya da bahsettiğim Sigma)

Aslında benim kafama takılan forumda incelerken denk geldiğim: " bu zoom aralığı kaliteden ödün veriyor" tarzı yorumlardı... Hani Sony H9'un ya da muadillerinin yüksek zoomlu objektifleri için söylenen şeylerin bunlar için de geçerli olup olmadığı...

Tarih: 28 Ekim 2007, 00:21 - İp: 88.***.**9.244
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Bu gün hava güzeldi biraz fotoğraf çekebildim köye çıkınca...

Tarih: 4 Kasım 2007, 18:53 - İp: 88.***.**9.216