rupadatin
rupadatin (üye)
Ankara / Amatör

Dslr Satın Alma Konusunda Bilgilerinize

Danışmak istiyorum.
5-6 aylık bir fotoğrafçılıkla uğraşım var ve elimde bir adet DSLR-Like makine var ama bana artık yetmediğini düşünüyorum istediğim resimleri çekme konusunda yetersiz kalıyor makinemi genelde Manuel ve Kişisel modda kullanıyorum.Kısacası artık bir DSLR'e geçiş yapmak istiyorum.
Sony SLT-A35 ve Pentax K-r modelleri arasında kaldım uzun süredir araştırıyorum zaten.

Bu iki makineden hangisi daha iyidir renk doygunluğu keskinlik ISO başarımı vb. konularda hangisini tavsiye edersiniz?

Tarih: 12 Nisan 2013, 12:51 - İp: 88.***.**5.235
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

birbirlerine ezici üstünlüğü olmaz, ikisinden de "daha iyi" olsun ve "ilerde kolay satabileyim" dersen, "nikon d5100+18-105vr" almak daha mantıklı...zaten uzun yıllar satma gereği duymazsın...

Tarih: 12 Nisan 2013, 15:13 - İp: 176.***.**1.69
rupadatin
rupadatin (üye)
Ankara / Amatör

kiev 19 öncelikle cevabın için teşşekür ederim ama benim 2 bim lira gibi bir bütcem yok maksimum 1100 olur bütcem.

Tarih: 12 Nisan 2013, 21:54 - İp: 88.***.**1.157
aea
aea (üye)
Giresun / Meraklı

İkisi de seni pişman etmeyecek makinelerdir. Pentax'ın avantajı eski manuel lensler ile uyumlu olmasıdır. Sony'de ise yarı geçirgen ayna teknolojisi kullanılıyor. Eski manuel lensler alıp kullanırım dersen pentax daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bu lensler uygun fiyata satılmaktadır.

Tarih: 12 Nisan 2013, 23:57 - İp: 94.***.**5.184
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Pentax'ı geç ! Hiçbir ekipmanını bulamazsın.. Sony'de ondan farklı değil.. Gül gibi Canon 650d dururken macera arama derim..

Tarih: 13 Nisan 2013, 22:08 - İp: 78.***.**7.205
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Puskas
cık cık cık ayıp oluyor Şaka bir yana selamlar

Ben maalesef katılmıyorum, uzun yıllardır Pentax kullanan biri olarak şiddetle tavsiye ederim, asla pişman etmez. Extra özellikleri konusunda herhangi bir manuel lensi titreşim önlemeli olarak ve pozlama ölçümü yaparak kullanma olanağı sağlar ki başka hiçbir marka bunu sağlamaz. Bahsettiğiniz Sony modeli maalesef elektronik vizör kullanmaktadır, Pentax ise optik vizörlüdür ki bence önemlidir bu. Ayrıca Pentax 1/6000 perde hızına sahipken Sony modeli 1/4000 hızındadır. Ve ek olarak Pentax ekipmanlarını Sony ekipmanlarından daha kolay bulursunuz. Kesinlikle Pentax derim. Ama Sony modeli de kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın.

#t_yaman' tarafından 14.04.2013 00:05:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Nisan 2013, 23:36 - İp: 195.***.**8.165
rupadatin
rupadatin (üye)
Ankara / Amatör

Cevabınız için teşekkür ederim tercihim birazda pentax sematisinden dolayı pentax olucak teşekkür ederim.

Tarih: 13 Nisan 2013, 23:59 - İp: 88.***.**3.59
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Rica ederim.
Şimdiden hayırlı olsun, camiaya hoşgeldiniz.
Herhangi bir sorunuz olursa lütfen çekinmeden mesaj atınız.

Tarih: 14 Nisan 2013, 00:03 - İp: 195.***.**8.165
aea
aea (üye)
Giresun / Meraklı

Pentax camiasına hoş geldiniz.
Bugüne kadar hiçbir pentax ekipmanı bulamama gibi bir durumla karşılaşmadım. Ancak bazı ürünlerde (diğer markalarda da durum aynı) fiyatlar gerçekten pahalı oluyor.
Her konuda yardımcı olmaya çalışırız.

Tarih: 14 Nisan 2013, 02:30 - İp: 94.***.**2.166
  • 1