kvr1333d3n9
kvr1333d3n9 (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr mı Yoksa Benzeri mi ?

Bakıyorum fiyatlar birbirine çok yakın. Bu durumda dslr almak daha mantıklı geliyor. Fakat dslr-like taki lensler çok daha üstün deniyor. Bende zaten çok profesyonel uğraşnmayacağım ekstradan objektif almayı filanda düşünmüyorum. dslr ile gelen lens tatmin edecek kadar iyimidir.

Birde şöyle bir soru sormak istiyorum. 2.7 inc ekranlı dslr almakmı yoksa 3.0 inc ekranlı dslr-like almakmı ?

Tarih: 28 Ocak 2012, 08:01 - İp: 78.***.**1.80
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

en kötü DSLR > en kaliteli SLR-Like

slr benzeri kameralardaki lensler üstün lafını hemen unutun. yok öyle birşey.

d-slr'da bir çok lens seçeneğiniz var.

amaç ekstra zoom, 3d panorama, auto hdr vs vs gibi özellikler ve boyutta küçüklük ise SLR-Like düşünün.

fotoğraf kalitesi renk doygunluk açısından ise d-slr'dan şaşmayın.

artık yeni çıkan birçok modelde gerek hd video gerekse hdr, panorama gibi özellikler de mevcut. ayrıca 3" hareketli lcd ye sahip d-slr da var.

Tarih: 28 Ocak 2012, 10:00 - İp: 85.***.**5.200
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Bu işle profesyonel uğraşmayacaksanız DSLR falan almayın.Her fotoğrafa meraklı insan DSLR almak zorunda mı?Değil.Uygun fiyatlı bir makine alın.Uğraşmayın DSLR mslr ile.Bir sürü para, yazık.Oldu olacak herkes Hasselblad H3DII-60 alsın.Ne gerek var? Üreticiler neden farklı sınıflarda makine üretiyorlar o zaman? Farklı bütçeler,farklı beklentiler...

Tarih: 28 Ocak 2012, 14:06 - İp: 78.***.**3.136
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

konuyu açan arkadaş sadece fotoğraf çekmek istiyorum bana ne önerirsiniz demiyor.

slr-like'a vereceği paraya dslr alabilir günümüzde.

ayrıca sanırım yanlız sen düşünüyorsun sadece bu işten para kazanan profesyonellerin dslr kullanması gerektiğini. aksi halde dslr kullanıp bu işten para kazanmayan milyonlarca insan olmazdı.

arkadaş deseydi minimum maliyetle hangi kamerayı alayım, ona göre yorum yapılırdı. konu başlığına göre doğru bir yorum yapıldığını düşünüyorum. like'mı dslr'mı. bence slr. sence de sanırım sadece para kazananlar dslr, gerisi kompakt. yazık çünkü birsürü para

Tarih: 28 Ocak 2012, 14:19 - İp: 85.***.**5.200
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Sayın rockhound, sizinle dah önceden tanışıyor muyuz?Bana hitap şekliniz sanırım yanlış olmuş.İkincisi de ben cevabı size değil soruyu soran kişiye yazdım.Zaten düşüncelerim kimseyi de bağlamaz.İsteyen istediği makineyi alır.Kendinizi kasmayın yani.

Tarih: 28 Ocak 2012, 14:42 - İp: 78.***.**3.136
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Bu arada kvr1333d3n9, şunu okuyun lütfen :

http://forum.netfotograf.com/dslr/cok-bilen-bizler-33649-1.html

Tarih: 28 Ocak 2012, 14:47 - İp: 78.***.**3.136
kvr1333d3n9
kvr1333d3n9 (üye)
İstanbul / Amatör

cevaplar için saolun

#kvr1333d3n9' tarafından 28.01.2012 22:09:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ocak 2012, 15:28 - İp: 78.***.**1.80
  • 1