bluon
bluon (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Dada Ve D2x

ARkadaslar merhaba.Siteye uzun zamandan beri izleyici durumundayım. Yorumları okuyunca kendimi hep keyifli bir sohebtin içinde buluyorum. Sanki sizleri uzun zamandır tanıyorum.Sevgılı arkadaslar gectıgımjız cumartesı gunu uzun zamandır planlarını yaptıgım Nıkon D2X'i aldım 2001'de Nikon F5 kullanıyordum. F5ı satmak zorunda kaldım.Onun yerıne bır d100 aldım. D100 satıp d2x ı aldım. Objektıflerım nıkon 300 F4, 80-200 2.8 Ed
18-70 3.5 - 4,5 12-24 f4 flasım da sb 800. Hurrıyet gurbunda cıkan bır dergının fotograf edtıtoruyum. ıkıncı bır makıne ıcın dusunme asamasındayım. Benım uzmanlık alanım yacht yarısları. arastırdugumda canon mark ıı n bana cok ıyı bır makıne gıbı geldı. Ozellıkle dadaganst bana yardımcı olursan sevınırım. 6 dolar a canon set mı kurayım yoksa d200 alıp ısı bıtıreyım mı?

Tarih: 27 Mart 2006, 11:39 - İp: yok
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Aramıza hoşgeldin bluon, bende aynı grupta çalışıyorum, yoksa aynı binadamıyız?
Benimde sana bir sorum olucak, bize birçok fotoğraf geliyor, hoşuma giden fotoğrafların exif bilgilerini kontrol ediyorum, gördüğüm en iyi fotoğraflar (teknik açıdan) hep D2x le çekilmiş. siz makinenizden neden memnun değilsiniz acaba?

Tarih: 27 Mart 2006, 12:11 - İp: 212.***.**0.50
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

sanirim d2x'den memnun degilim dememis bluon, tolga..
..
bluon, ben senin yerinde olsaydim; hazirda nikon setin oldugu icin bir de canon seti kurmazdim.. acikcasi, 1DMIIN hiz konusunda essiz olsa da (8.5 fps'e 8fps.. ki hic de farkli degil aslinda.. ) , fiyat bakiminda D2X'e yakin.. (2250 pound'a karsilik 2700 pound)
ikinci body olarak da ihtiyacin olabilir bir d2x'e yine; ama ben olsaydim, d200 alir olayi bitirirdim..
ozellik acisindan cok az farklar var aralarinda (ki daha once de konusmustuk), ama fiyatlari cok cok farkli.. 1200 pound'a karsilik 2700 pound..

en azindan aldiktan sonra 1 hafta deneme suren var.. begenmeme durumunda geri iade edebilirsin..(burada boyle, ama eminim turkiyede de oyledir.. ki daha once, bazi arkadaslarin; "bilmem su kadar gun geriye kaldi degistirme sansim icin" gibilerinden konustuklarini hatirliyorum..)

...................

fotograf kalitesi konusunda, d2x gercekten harikalar yaratabilecek bir makine.. teknik acidan dogru cekimler yapildigi surece tabii..

Tarih: 27 Mart 2006, 12:56 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bu arada basliga bir kez baktim demin ve "ahh ahh.." diyesim geldi.. keske dada ve d2x olsaydi valla.. bir d2x icin neler vermezdim..

Tarih: 27 Mart 2006, 13:01 - İp: 62.***.**2.10
  • 1