mynisan
mynisan (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 Aldım Kit Lensi Değiştirmek İstiyo

Merhaba;

d7000 kit satın aldım bir kaç gün önce. Üzerindeki 18-105mm f/3.5 lensi iade edip yerine f/2.8 bir lens almak istiyorum.

Lens öneriniz ne olur, yerine ne almalıyım.

Bir adet 50mm f/1.4 mm lensim var.

Kullanım amacıma gelince.
Ağırlıklı olarak konser, etkinlik fotoğrafları çekiyorum. Nispeten daha az olsa da zaman zaman profil ve düğün fotoğrafları çekiyorum.

Önerilerinizi bekliyor olacağım teşekkürlerimle.

Tarih: 21 Ekim 2011, 05:09 - İp: 62.***.**5.188
turkuaz73
turkuaz73 (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar

Enstantene hizi videoda olur mu olmaz mi meselesini hallettiginize gore devam edebiliriz sanirim...

Kisaca enstanteneyi degistirmek suretiyle degisik efetler elde etmek mumkunse de 24 fps cekim yaparken en guzel video sonucunu almak istiyorsaniz 1/50 ile cekmeniz laizm.... interntte bunla ilgili pek cok bilgi bulabillirsiniz...

Bu arada D7000 ile A modunda live view de diyaframi degistiremiyorsunuz...

Gelelim DSLR makinalar ile profesyonel video cekimine. DSLR fotoraf makinalarinda video cekilmeye baslanmasiyla profesyonel video kameralarina ucuz bir alternatif olmaya basladilar. MEsela Canon 5D Mark II bunun en guzel ornegi. Hatta sadece bu makina kullanilarak yapilmis Hollywood filmi bile piyasaya cikti. Ismini hatirlamiyorum ama google da ararsaniz bulunur.

Her ne kadar D7000 pro bir makina olmasa da 1080p cekim yapmasi ve diger DSLR makinalar da oldugu gibi video cekimlerinde alan derinligi saglamasi dolayisi ile profesyonel gorunumlu artistik video cekimleri yapiliyor. Yourtube da bile pek cok ornegi var.

Asagida verecegim link de Profesyonel film kameralari ile DSLR kameralarin video cekimleri mukayese ediliyor. Her ne kadar D7000 profesyonel film kameralarinin kalitesinde sonuc vermese de bunlarin kiyaslanabilir olmasi bile aslinda DSLR makinalarin ne kadar gelistiginin gostergesi olsa gerek...

http://www.cinema5d.com/news/?p=6707

http://www.cinema5d.com/news/?p=7422

Tarih: 19 Nisan 2012, 00:40 - İp: 94.***.**3.165