mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 Aldım!

Sonunda uğraş araştır derken D7000 aldım.
Yüzlerce kez araştırdım okudum, uykusuz geceler, Forum başında gecen zamanlar, D7000 hakkındaki sorunlar falan derken epeyce bir zamanımı aldı. Hayyam'dan aldım makinemi. Şuan işte olduğum için kurcalayamadım ama sabah hemen incelemelerimi yapıp forumda paylaşacağım...

Tarih: 28 Eylül 2012, 21:05 - İp: 46.***.**2.140
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim yardımların için yardın gittiğimde bunlara bir bakayım erken gideceğim oturup adam akıllı test edeyim

Tarih: 16 Ekim 2012, 00:43 - İp: 46.***.**2.140
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fuadoner, senin aklin D7000'de - daha dogrusu Nikon'da kotu sekilde kalmis bir durumda Boyle bir durumda da, ne kadar ayni ayarda olursa olsun , Canon 60D gibi tam isinamadigin bir modele gecmeni tavsiye etmem . 9 AF noktasi artik 5 yil onceki giris seviyesi makinalarda kaldi.

Ote yandan Nikon son urunlerde cok kotu cuvallamis durumda - bu sensor yaglanmasi konusunda . Yeni model D600'de de ayni problemler basladi . Bu durumda yeni cikan/cikacak her Nikon DSLR modelinden bir sure uzak durmanda yarar var.

Ya D7000'in sorunsuz olanini bulana kadar arayacak, ya da elindekini 2-3 defa daha temizletmeye tahammul edeceksin. Bir sure sonra kesiliyor sensor yaglanmasi.

Ayni durumda ben olsam, yillardir sorunsuz kullandigim bir D300/s ile ( 2. el de olabilir ) devam ederdim. Ergonomi acisindan da hepsinden iyidir.

Tarih: 16 Ekim 2012, 08:54 - İp: 95.***.**2.85
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

Abi markaci olmadim hic bir zaman. Tum teknolik aletlerde de bu boyledir. Telefon olarak gecen htc vardi simdi samsung. İyiyi kafama gore olani secmeyi severim. Sadece d7000 teknik acidan daha ozellikli asadi yukati ayni para olunca ikisinin fiyati hayyamda. Ayni paraya neden daha iyisi olmasin hesabi turk akli yani. Almisken iyisini alayim falan diyorum. Ama suan yoldayim 60d alicam arastirdim biraz iyi makine. Nikon d7000 boyle oldukca oldurmez surundurur hesabi olacak. Saglam bi 60d alim kendimi iyice gelistireyim. Zaten bana 50d d90 da versen ben ayni fotoyu cekerim biliyorum bunu. Ya kismet diyip alicam. Allah bir yol gosterir:-)

Tarih: 16 Ekim 2012, 13:26 - İp: 5.***.**2.102
alibasarir
alibasarir (üye)
İstanbul / Amatör

iki defa d7000 aldım maalesef her ikisindede özellikle back focus sorunu yaşadım ,bu arada sensörden yağ sıçrama problemini her iki d7000'de yaşamadığımı ayrıca belirteyim, ancak bir kaç d7000 sahibinden yağ sıçrama problemini duyuyordum doğrusu ...

ilk aldığım d7000'de ( aralık 2010 ) ayrıca hot pixel sorunu vardı ,ikinci aldığım d7000'de ( ocak 2012 ) hot pixel sorunu yoktu ama focus sorunu yerinde duruyordu ,gerçi nikon zamanında hot pixel problemini yazılımla çözdü ama sensörden yağ kaçırma ve focus sorunu gerçekten çok can sıkıcı bir durum .
yalnız enteresan olan bu makinaların bazı serilerinde bu problemler ortaya çıkıyor,tanıdığım bir kaç dostum d7000 kullanıyor ve inanın hiç bir problem yaşamadılar ,yani kısacası piyango gibi alsan bir türlü almasan bir türlü ,hele özellikle sensörden yağ sıçrama problemi gerçekten sıkıcı bir durum .,bu yüzden fuadoner Arkadaşımızın yaşadığı hayal kırıklığını tüm samimiyetimle anlayabiliyorum ...

Tarih: 16 Ekim 2012, 14:06 - İp: 85.***.**8.117
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

canon 60d aldım d70002in havasını vermedi bana ama güzel makine. ama bir seye dikket ettim canonun lensleri daha yumusak zoom yaparken kı sertlıkten bahsedıyorum daha kaygan. nikon daha sertti değişik geldi

Tarih: 16 Ekim 2012, 17:00 - İp: 46.***.**2.140
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

hayırlı olsun aslında 60d kullanmama rağmen fotoğraf için d7000 daha iyi ama arada dağlar kadar da fark yok üstelik 60d ele daha iyi oturuyor.biraz alışır iyi objektifler alırsınız ben FF ye geçme niyetindeyim siz kaça ve hangi objektifle aldınız acaba?

Tarih: 16 Ekim 2012, 17:49 - İp: 78.***.**8.13
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

18-135 le aldım 1300$ fiyatı

Tarih: 16 Ekim 2012, 23:20 - İp: 46.***.**2.140
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Ah fuad, ah..
Bak D7000 nin oturmuşuda varmış. Oturmuşunu alanların makineleri yağ eksiltmeden, az yakıp, çok kaçıyormuş

TIKLA

#turk' tarafından 05.11.2012 00:18:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2012, 00:15 - İp: 78.***.**2.247