mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 Aldım!

Sonunda uğraş araştır derken D7000 aldım.
Yüzlerce kez araştırdım okudum, uykusuz geceler, Forum başında gecen zamanlar, D7000 hakkındaki sorunlar falan derken epeyce bir zamanımı aldı. Hayyam'dan aldım makinemi. Şuan işte olduğum için kurcalayamadım ama sabah hemen incelemelerimi yapıp forumda paylaşacağım...

Tarih: 28 Eylül 2012, 21:05 - İp: 46.***.**2.140
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

senden mutlusu yoktur şimdi.o heyecan bi başka güzel oluyo.özellikle kutuyu açmaya başlayınca.

slr makinam yok umarım birgün olur

iyi çekimler güle güle kullanın

Tarih: 28 Eylül 2012, 23:26 - İp: 176.***.**3.0
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

Çok teşekkür ederim. darısı başınıza, gerçekten çok büyük heyecan ama o kadar parayı verirken elim titremedi değil

D7000 hakkında bir çok söylenti vardı ve kafamı çok kurcalıyordu. ilk izlenim olarak diyebileceğim tek şey. sorunlar bahene bu cihaz şahane

Tarih: 29 Eylül 2012, 14:38 - İp: 78.***.**8.240
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

bence uzun yıllar kullanırsınız bi sorun çıkmaz umarım.

banada kısmet olur inşallah birgün

Tarih: 29 Eylül 2012, 20:39 - İp: 176.***.**3.0
abidincek
abidincek (üye)
Sinop / Meraklı

üstad hayılı olsun umarın güzel fotolar çekersin.. ben de senin gibi uzun araştırmalar sonucu d 7000 de karar kıldım ama hala alamadım )) önceleri d90 takmıştım kafayı ama şimdi kesin kararlıyım d 7000 diyorum.

Tarih: 29 Eylül 2012, 22:53 - İp: 176.***.**6.29
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

"D7000 hakkında bir çok söylenti vardı ve kafamı çok kurcalıyordu. ilk izlenim olarak diyebileceğim tek şey. sorunlar bahene bu cihaz şahane"

Forumdaki bu başlığı yeni gördüm. Sorunların bahane olmadığını, buraya makina hakkında yaşadığı sorunları açıklıkla yazıp, diğer insanları uyaranların, bu uyarıları boşuna yapmadıklarını, makinayı aldıktan sadece 1 hafta sonra görmeniz gerçekten üzücü olmuş.

Tarih: 11 Ekim 2012, 00:23 - İp: 78.***.**0.72
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

Evet üzücü oldu ama lekelerin toz mu yoksa yağ lekesi mi olduğu belli değil. yarın aldığım yere gideceğim ve baktıracağım. araştırmalarımdan ve işi bende iyi bilenlerden aldığım cevaplara göre bu lekeler 'toz' yağ lekesi değil. umarım tozdur, tozun olması normaldir deniyor. zaman zaman olabileceği söyleniyor. bakalım yarın gideceğim ve olanları burada da paylaşacağım. sorunların olduğunu biliyordum çok araştırdım ama sorunların giderildiğini de duydum makinem yanlış hatırlamıyorsan 6xxxxxx ile başlıyordu sormuştunuz ama bir daha bakacağım şuan yanımda değil makine evde. ama back focus yada hot pixel yaşamadım. bunuda belirteyim. belki sadece sensöre toz kaçmıştır. fotoğrafta toz lekesi olarak yaptığım aramalarda bendeki lekelerin aynısı çıktı. sanırım toz temennim o yönde

Tarih: 11 Ekim 2012, 00:29 - İp: 46.***.**2.140
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

Lekeler toz lekesiymiş temizlettim sorun ortadan kalktı.

Tarih: 11 Ekim 2012, 21:11 - İp: 46.***.**2.140
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gecmis olsun ... Sirf meraktan - sordugum shutter sayisi testini yapabildin mi Hayyam'da ?

Tarih: 12 Ekim 2012, 05:22 - İp: 96.***.**5.17
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

yaptım abi ilk shutter'a ben bastım daha sonrada kontrol ettim. shutter 'da bir sıkıntı yok

Tarih: 12 Ekim 2012, 15:44 - İp: 78.***.**8.240
nofear.33
nofear.33 (üye)
İçel / Meraklı

hayırlı ugurlu olsun.yağ lekesi cıkmaması sevindirici bende hayyamdan almayı düsünüyorum o kadar para verip sonra sorunla karsılasırmıyım acaba ?

Tarih: 12 Ekim 2012, 18:39 - İp: 78.***.**3.100