mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 - 7d- 60d Arasında Kalmak?

merhaba arkadaşlar bir arkadasıma makına alıcaz su 3 model arasında kalıyoruz.
Nİkon d7000
canon 7d
canon 60d

nikon d7000 hakkında hep sorunlar olduğuna dair söylentiler var.
canon 7d cok guzel makına bır kac yerde artık eskıdı dıe okudum.

60d hakkında pek fazla bir bilgim yok arkadaşlar

arakadasımın aradıgı ıso performansı yuksek bır makına ve ayrıca kısa filmler vslerle ugrsatıgı ıcın vıdeo olayına da ozen gosterıyor...
tavsıyelerınız nelerdır. ilginiz için şimdiden tesekkurler

Tarih: 2 Kasım 2011, 17:01 - İp: 213.***.**1.2
ebuhan
ebuhan (üye)
Aksaray / Stüdyo Fotoğrafçısı

kendime alacak olsam 7d alırdım.

Tarih: 3 Kasım 2011, 13:14 - İp: 109.***.**0.186
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

neden 7d alırsın avantajlı gordugun kısmı paylasırmısın benımle kardesım...

Tarih: 3 Kasım 2011, 14:25 - İp: 213.***.**1.2
azur
azur (üye)
İstanbul / Meraklı

Video içinse 60d yi tavsiye ederim. parana göre iyi bir lens te alabilirsin yanına.

7d ile 60d arasında çok büyük farklar yok. belli başlı farklar.
videoda 60d daha iyi. ama netleme olarak, iso performansı olarak 7d yi öneririm

Tarih: 3 Kasım 2011, 20:00 - İp: 78.***.**6.76
ebuhan
ebuhan (üye)
Aksaray / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeş 7D eline aldın mı adama bi kuvvet veriyr gövdesi kcaman 60 d ye oranla. ben stüdyocuyum Nikon d300s kullanıyorum. bana 7d de olsa aynı sonucu bulurdum herhalde. Video çekmem ben ama fotograf olarak kesinlikle 7d vesikalıklarına aşık oluyorum o makinanın e tabi usta ellerden olacak .

Zaten fiyat olarakta fazla 7d pahalı ucuz etin misali bence böyle

Tarih: 4 Kasım 2011, 09:43 - İp: 46.***.**0.237
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

yorumlarınız için tesekkurler arkadaslar pekı d7000 hakkında ne dusunuyorsunuz. karacasu ile gorustum ben hot pixel sorununu kabul edıyorlar ama back focus ve sensör yaglanması olmadıgını söylüyorlar. zaten hot pxl ıcın yazılım yayınladılar. d7000 almak ne kadar mantıklı olur

Tarih: 4 Kasım 2011, 10:48 - İp: 213.***.**1.2
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Yarın d7000 alsan ve makinan da back focus ve sensör yağlanması olduğunu fark etsen Karcasu olmadığını söylediği bir sorunu kabul etmeyecek ve makinanın normal olduğunu söyleyip ne tamir edecek nede yenisiyle değiştirecektir adamlar en başta sorunun olduğunu kabul etmiyor ki!!!! bu riske girilirmi adamalar malının arkasında değil...

Tarih: 4 Kasım 2011, 11:06 - İp: 85.***.**6.12
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

sayın buzlucam bende makınamı degıstırmek ıstıyorum ve kafamdakı makına d7000 suanlık benım ıcın. o yuzden arastırıyorum bır yandan da ve kullanıcılara soruyorum sorun yasayan var yasamayan da var 0 hatalı makınalara sahıp ınsanlarda var aradan baya bır zaman gectı sızın elınızdekı makına 1.seri üretim bir makına ama butun dunyada d7000 hakkında cok sey soylendı nıkon bunlara kayıtsız kalmamıstır bence ve yenı uretılen makınalarda bu sorunu cozmustur. cunkı nıkonun suanda orta segment alınacak baska bır makınası yok yenı makınalar arasında... canon 60d modelını yanınladı orta segmentde ve nıkon bu rekabet havasında kayıtsız kalamaz dıye dusunuyorum... d7000 almayalım eee suanda orta segment baska nıkon ne alıcaz d90'mı uretımı durdu onunda(d90 guzel ve kusursuz bır makınadır ama yenı makınaları konusuyoruz)

d7000 hakkında sadece bunu bız konusmuyoruz tum dunyadakı fotografcılar konusuyoru yabancı forumlarda da sorun yasıyan ınsanlar var tabıkı yenı cıkmıs bır makına ve sorunları olabılır ama nıkon amannnn bosver alan alıyor dıyıpte bunca yıldır elde ettıgı marka ismini kötülenmesine izin vermez bence bu sorunu çözmüştür diye dusunuyorum. suan yenı uretım olan d7000 lere bir bakmal lazım tekrardan ondan sonra d7000' kesın kanaat getırılmedılır dıye dusunuyorum

Tarih: 4 Kasım 2011, 11:28 - İp: 213.***.**1.2
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

benim aldığım makina 1. seri değil makina ekim 2010 da çıktı bende artık bu sorunlar bitmiştirdeyip mayıs 2011 ortasında aldım makinayı nerdeyse 3. seri. temmuzda alan gördüm aynı sorunu gördüm, ağustosta alanda aynı sorunu gördüm kumar oynamak senin hakkın ama makinayı denemeden alma.madem bu kadar bekledin 1 ay daha bekle yeni nikon ve canonlar çıkacak fiyatı pahalı olur diyorsan onu bilmem. az para değil bende dost tavsiyesi bir alıp bin pişman olmaktansa en azından iyice denede al... internetten falan alma...Birde bu sorunu amerikada yaşamakla türkiye de yaşamak çok farklı orada makinayı veriyorsun 3 gün sonra ya makinayı değiştiriyorlar yada doğru düzgün ayarlanıp kalibrasyon yapılıp geri geliyor Türkiye de servislere düştüğün zaman makine malesef teslim ettiğinden iyi gelmeme ihtimali biraz düşündürücü böyle bir sorunu kabul etmeyen servisler neyi tamir edecek.... herneyse kardeş ne istersen al bizden dost tavsiyesi beni ilgilendirmez senin alacağın makinede back focus dead pixel yağ sorunu olması sonuçta senin sorunun olur.... makina seri numaraları üretime 1xxxxxx ile başladı benimkinin 7xxxxx olduğunu düşünürsek??? her neyse ya ne alısan hayırlı olsun...
Bu arda ben alacak olsam canon 7d alırdım... şu aşamada...

#buzlucam' tarafından 04.11.2011 16:17:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Kasım 2011, 16:01 - İp: 85.***.**6.12
mahlasss
mahlasss (üye)
İstanbul / Amatör

tabiki sonucta deneyıp alayacagım makınayı sorunsuzl olduguna kannat getirdigimde satın alırım yanı sorunlu bır makınayı kımse ıstemez ama ben sorunsuzlarıda var demek ıstıyorum ve sorunlu olanlar halen nıkon tarafından uretılmeye devam edıyorsa gercekten o da nıkonun ayıbıdır

Tarih: 4 Kasım 2011, 19:04 - İp: 94.***.**3.176
  • 1