mete_
mete_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

2019’da Canon 650d Ya da 60d Tercih Edilir Mi?

Merhabalar,

Öncelikle ilginiz ve yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim;

Forumda çokça gezindim, belki gözümden kaçmıştır ama istediğim cevabı bulamadım.

2009 yılından beri EOS 1000D kullanıyorum Sigma 18-50 ve 50 mm 1.4 lens ile. Ara ara kısa dönemli farklı makineleri de kullanma fırsatım oldu.

*Canon 650D ve 60D sıfır olarak 2019 yılında uygun sayılabilecek fiyatlara buldum, fakat eski teknoloji olmaları bir nebze düşündürdü; mesela 77D'den çok düşük sonuçlar mı verir bu makineler?

*60D'nin dokunmatik ekranı olmaması daha önce de alışkanlığım olmadığı için eksik hissettirmeyecektir ancak DIGIC4 sensör olması, 650D'de DIGIC5 olması sebebiyle 650D'nin gerisine mi atıyor makineyi?

*Kompakt tasarım/hafiflik ciddi ölçüde sorun yaşatmayacaktır bu farkı gözardı edebiliriz; ne 60D olsun profesyonel görünsün; ne de 650D olsun hafif olsun derdim yok

*60D'nin 2. ekranı zaman zaman avantaj sağlayabilir gibi düşünüyorum ancak fotoğraf kalitesi benim için daha ön planda; bu konuda yorum yapabilir misiniz?

Beklentim;

-Fotoğraf keskinliği ve kalitesi öncelikli olarak iyi,
-Anı ve kısafilm videolarında orta+ düzey sonuç verebilmesi

**Şuanda yurtdışındayım biraz daha güncel bir makine alıp belki 2-3 sene içinde full frame geçiş yapabilirim ama çok gerek göreceğimi düşünmüyorum. FF cihaz ve lens fiyatları hobi kullanımı için belirli bir aşamadan önce çok elzem gelmiyor bana. Bu yüzden bu alacağım makineyi çok uzun vadeli kullanmak isteyebilirim, bu iki makine bu anlamda yarı yolda bırakır mı?

Kamera ne olursa olsun fotoğraf tutkusuyla kullanıldığı zaman her zaman mutlu edeceğinin farkındayım.

Tarih: 27 Kasım 2019, 17:51 - İp: 212.***.**1.178