necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

Coolpix8800,d70,f828

merhaba arkadaşalr.ben 2 aylık amatör bir fotografçıyım amam fotograf çekmeyi çok seviyorum. yaklaşık 2 ay kadar önce japonyadan bir nikon coolpix 7900 aldım ve 650 tane fotograf çektim ve bayıldım.şimdi 7900 satıp biraz daha profesyonel bir cihaza terfi etmeyi düşünüyorum.öncelikli tercihim fiyat-özellik oranına göre coolpix 8800 oluyoır fakat sony 828 ve yine nikon d70s ve ya d50 arasında gidip geliyorum.aslında çok amatörüm daha yani bu möakinalarıda internette özelliklerini karşılaştırarak buldum.sizin fikriniz bu bağlamda ne olurdu acaba??

Tarih: 31 Ekim 2005, 01:35 - İp: yok
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

evet yanlış anlama olmuş ben hepsi sıfır kutusunda olmak üzere makina+aksesuarlar Lens Adaptörü Nikon UR-E8 Tele Objektif Nikon TC-E15ED , Genıs Acı Nıkon WC-E80 , 32 MB Cf Nıkon kart orıjınal Tasıma Askısı ve lens kapagı sarj cıhazı Lens kılıfları ve Nıkon Garantısı ıle bırlıkte 850 ytl ye aldım. aşağıdaki linkden rasimini görebilirsiniz.
http://www.gittigidiyor.com/item_images/116/1164693_0.jpg

Tarih: 14 Kasım 2005, 10:25 - İp: yok
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

Dada İngiltereden uygun D70s ve d50 alacağım yerlerin ismini verecektin??

Tarih: 25 Aralık 2005, 03:00 - İp: 85.***.**6.7
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Uzun bir süre Nikon 5700 kullandım, hala da kullanıyorum, Panasonic Fz5 ve Fz 20 de kullandım, Fujinin yeni çıkan s9500 nüde inceledim, ve dün teslim ettim.
Her makinenin birbirine karşı ayrı bir üstünlüğü var. Ama fotoğraf kalitesi olarak hiçbiri 5700 zü geçemedi. Muazzam bir fotoğraf kalitesi var. Otomatik çekimde kendisi herşeyi çok iyi ayarlıyor. Gece çekimleri çok iyi. Noise sorunu diğer makinelere göre daha az.
Tek dezavantajı biraz eski model olması ve bu yüzden işlemcisi yavaş kalıyor. Menüleri de biraz karışık, Alışmak biraz zor oluyor.
Makine ile takıldığın bir sorun olursa sorabilirsin.

Tarih: 25 Aralık 2005, 09:27 - İp: 213.***.**0.8
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim. 5700 konusunda söylediklerine sonuna kadar katılıyorum tek problemi işlemcisinin yavaş olması.onun dışında memnunum.aslında bir sorum olacaktı ışık renklerini nereden değiştiriyorum biliyorum.okadar baktım bir tek siyah beyazı buldum.adını şimdi hatırlayamadımda hani resim kahve rengi tonlarında olurya oşekilde çekmek için nereden ayar yapmak gerekiyor.

Tarih: 25 Aralık 2005, 17:58 - İp: 85.***.**6.7