necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

Coolpix8800,d70,f828

merhaba arkadaşalr.ben 2 aylık amatör bir fotografçıyım amam fotograf çekmeyi çok seviyorum. yaklaşık 2 ay kadar önce japonyadan bir nikon coolpix 7900 aldım ve 650 tane fotograf çektim ve bayıldım.şimdi 7900 satıp biraz daha profesyonel bir cihaza terfi etmeyi düşünüyorum.öncelikli tercihim fiyat-özellik oranına göre coolpix 8800 oluyoır fakat sony 828 ve yine nikon d70s ve ya d50 arasında gidip geliyorum.aslında çok amatörüm daha yani bu möakinalarıda internette özelliklerini karşılaştırarak buldum.sizin fikriniz bu bağlamda ne olurdu acaba??

Tarih: 31 Ekim 2005, 01:35 - İp: yok
mimarh
mimarh (üye)
İzmir / Amatör

D70s ve D50 tam slr makinalar, cp8800 sony 828 like slr ,ama bende cp8800 kullanıyorum her türlü manuel ayar yapabiliyorsun netlik dahil. Bende slr canon makina vardı şimdi cp8800 kullanıyorum seyahat ve gezilerde büyük çanta ve bir kaç objektif taşımıyorum,memnunum netlik ve renkler çok iyi. Şimdi piyasaya Fuji S9000 çıktı 28-300 objektifi var geniş açı olarak iyi oda fena gözükmüyor www.dpreview.com (side by side) sitesinde mukayeseli hepsini görebilirsi.Kolay gelsin..

Tarih: 31 Ekim 2005, 12:34 - İp: yok
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

birde nikon coolpix 5700 var onasıldır??

Tarih: 1 Kasım 2005, 19:49 - İp: yok
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar ben 5700 baktım özellik olarak güzel makina gibi geldi.aramızda bu işle profesyonel derecede yakından uğraşan arkadaşlar var.birde onlar makine hakkında yorumlarınıyazarlarsa içim epey rahatlayacak.yani bendeki coolpix 7900 satıp bu coolpix 5700 almak avantajlı olurmu??

Tarih: 12 Kasım 2005, 08:41 - İp: yok
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhabalar... Ben, sony 828'i oğluma aldım ve zaman-zaman onunla değişerek kullanıyorum. Size tavsiye ediyorum. Slr makinelerin iyi kalite mercekleri ile alınan sonuçlardan farkı yok ve sadece ccd mimarisi gereği daha canlı renkler sunuyor. Obcektif son derece mükemmel 28 mm-f2, 200 mm-f2,8 olması size her şeyi anlatır sanırım. bendeniz naçizane Nikon tutkunuyum. Nikon DSLR var ama gene analog nikonlarımla oynamayı seviyorum. Biraz eski kafalılık işte...

Tarih: 12 Kasım 2005, 09:03 - İp: yok
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

size katılıyorum aslında fakat dediğiğniz gibi ilk makinamın nikon olmasından dolayımıdır nedir.bu nikoncu conon cu gibi burada öğrendiğim taraflardan benden sizin gibi nikoncuyum bu nedenle gönlüm bir nikon sahibi olmakdan yana.sony bende testlerden performnasını çok beğeniyorum ama dediğim gibi coolpix 5700 de özellikleri itibari ile nasıldır onuda merak ediyorum çünkü önemli noktalardan biride fiyat ve 5700 fiyat konusunda diğerlerine göre birazdaha avantajlı ama özelliklerini açıkçası sizin kadar iyi değerlendiremiyorum ve yardıma ihtiyacım var

Tarih: 12 Kasım 2005, 15:13 - İp: yok
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Necro Selam,

Öncelikle, almayı düşündüğün makinelerin hepsinin çok iyi makineler olduğunu belirteyim. Coolpix7900'ün performansını beğendiysen bu makinelere bayılacaksın derim.

Bence ilk vermen gereken karar DSLR mı DSLR-Like bir makinemi almak istediğin olmalı. D70 ile CP8800, F828 farklı kulvarlarda yarışıyor. Bu iki sınıfın farklarını forumdan bulabilirsin

Eğer başlangıç seviyesinde bir DSLR almaya karar verirsen Nikon D70s/D50 ve Canon EOS350D modellerini araştırmanı tavsiye ederim. Bunlar genellikle 1000$ altı fiyat aralığında DSLR arayanların tercih ettiği modeller.

DSLR-Like almaya karar verirsen forumdaki kullanıcıların tavsiyeleri genellikle Nikon Coolpix8800, Sony H1/F828/R1, CanonS2 IS'in uygun seçimler olabileceği yönünde.

Hepsi de çok iyi makineler hangisini alırsan al pişman olmazsın. Fakat herbirinin birbirine göre artıları ve eksileri var senin için hangi özelliklerin ön planda olduğu ve bu işe ne kadar para ayırabileceğin önemli.

Makineler hakkında detaylı bilgiye
buradan ulaşabilirsin.

Tarih: 12 Kasım 2005, 17:59 - İp: yok
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

ben fiyat uygunluğunuda göz önünde bulundurarak nikon coolpix 5700 aldım sanırım.yanında da Lens Adaptörü Nikon UR-E8, Tele Objektif Nikon TC-E15ED ve Genıs Acı Nıkon WC-E80 aldım hepsini bir siteden sıfır ve 850 milyona aldım.inşallah bi problem çıkmaz.birde usta arkadaşlar bu ürünü ve yanındaki aksesuarları yorumlarlarsa çok seviniriö

Tarih: 14 Kasım 2005, 00:14 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Hayırlı olsun necro.Güle güle kullan.850 ytl aksesuarlar için biraz pahalı,sanırım taksitle aldın.Coolpix 5700 güzel bir makinedir.Başını ağrıtmaz.En son çıkan model makinelerden birini almış olsaydın 3-5 ay sonrası yine fiyatı çok düşecekti...

Tarih: 14 Kasım 2005, 08:44 - İp: yok
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

hadi ya.işte işin acemisi olunca.bende geniş açı ,tele objektif falan görünce iyi fiyat geldi bana zaten bu ürünü tercih etme nedenim aksesuarları ile birlikte diğer makinalara göre fiyatı uygun geldi.birde yabancı sitelerden baktım mesela bir sitede makina 381$, geniş açı objektif 129$ ve tele objektifde 128$ yazıyordu toplamda 638 dolar yapıyor buna göre düşünüp 850 ytl iyi bir fiyattır diye düşündüm ama neyse sağlık olsun bu makina 5mp ama heralde sensörü coolpix7900 den daha büyük olduğu için resimlerde bi fark olmaz sanırım yani 7900 7mp idi??

inşallah daha güzel bilgiler elde edinirim.tabi gönlüm bir d70s almakdan veya coolpix8800 almakdan yanaydı ama malum durumlardan dolayı bu makinayı artık aldım.henüz elşme gelmedi gelir gelmez çektiğim resimleri sizlerle paylaşacağım.

Tarih: 14 Kasım 2005, 10:04 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili necro bir yanlış anlama söz konusu oldu galiba.Eğer
makine+aksesuarları toplam 850 ytl ye aldıysan çok iyi almışsın.Yok sedece aksesuarlara 850 ytl ödediysen pahalı olmuş.

Tarih: 14 Kasım 2005, 10:08 - İp: yok