nibiru
nibiru (üye)
İstanbul / Amatör

Canon T3 & T3i

arkadaslar selam,
Canon T3(1100) yada T3i(600D) almayı dusunuyorum, onerir misiniz? ertelenmis bir hobim fotograf, yeni basladigimi varsayalim.
yada EOS 500D daha mı iyidir?
T3 ile ilgili cok yorum goremedim acikcasi, yorumlarinizi rica ediyorum.
tesekkurler

Tarih: 4 Haziran 2011, 21:53 - İp: 88.***.**6.2
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

@freestylegend

gercekten boşa konuşuyorsun.
oncelikle sen ihtiyacları oncelikleri gozonune alıp oneri vermiyorsan, baskasının verip vermedigini sorgulayamazsın. kaldı ki sorularla sorgulamıs g.emre

sen sordun diye yazıyorum bunları bak,
demişsin ki sırf g.emreyi sıkıştırmak için:

"makro cekecek belki hareketli ekrana ihtiyacı var..demişsin ki belki 3 mp fazla istiyor"

g.emre demişki ne tarz cekimler yapacaksınız. yani sormus onu onceden. gevelemene gerek yok. makro cekecegim derse arkadas hareketli ekranın faydasını anlatabilir, misal buyuk baskılar alacagım derse megapikseli one cıkarabilir.

ama sırf teknolji yarıstırmak için, sırf masturbasyon yapmak için insanlara boşa para harcatmaya calışmamış. ezbere hiç konusmamış.

bana 500d-550d ile 600d arasında amator bir kullanıcı için 500-700 lira fark vermeye degecek ozellik farklarını say bakayım? bilmiyorum ogreneyim?
oradan buradan okudugunuz iki kagıt üzerinde kalmış teknik ozellikle, veri parcasıyla insanların binlerce lira harcama kararlarını etkileyebilecegin gercegini aklında tut istersen.

baba parası yemiyor buradaki insanların cogu, alın teriyle calısıp, dişinden tırnagından arttırıp alıyor bu makineleri.
burada yazılanları dikkate alıp, belki bilincsiz birinin ihtiyaclarını gozetmeden verdigi tavsiyelerle satın alma kararı veriyor. ve boş yere kullanmayacagı ozelliklere vesaire para harcıyor.

fotografcı fotograf ceker, makine yarıstırmaz.

#gaijin' tarafından 07.06.2011 17:48:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2011, 17:40 - İp: 92.***.**4.186
freestylegend
freestylegend (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

şimdi uzun uzuuuun şeyler yazcaktımda boşa vakit kaybı diye düşündüm. sen önce terbiyesiz ve çok bilmiş tavırlarından vazgeç. bide site yöneticisi olacaksın.

Tarih: 7 Haziran 2011, 18:22 - İp: 94.***.**4.38
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

site yoneticisi degilim, kasma kendini,uzun uzun yaz çapını görelim

Tarih: 7 Haziran 2011, 18:44 - İp: 92.***.**4.186
freestylegend
freestylegend (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

sizler kadar uzun yazamam vaybe demek site yöneticisi değilsin kendini onlardan biri gibi verdiğin uslüp ve cevaplarda güzel...

#freestylegend' tarafından 07.06.2011 20:16:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2011, 18:47 - İp: 94.***.**4.38
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

@gaijin
g.emre nin ilk mesajdaki hitap şekli hoş değil. Bunu savunup diğer mesajı sansürlemek akla mantığa sığmıyor

@g.emre
Hitabımda bir anormallik yok önce kendi hitap şekline bak

@freestylegend
Sen de eşeğin bir tarafına su kaçırdın. Uzatmaya gerek yok

@moderatör
Yazdığımda ne var da sansür koyuyorsun. Kafana göre mesaj sansürleme. Moderatörlük yapmadan önce adil davranmayı öğren.Yok bu halinden memnunsan kafan gerçekten güzelmiş iyi günlerde kullan

#najdorf' tarafından 07.06.2011 21:50:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2011, 20:50 - İp: 78.***.**1.123