laciii
laciii (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 40d - Nikon D80

Hemen hemen birberlerine cok benziyorlar...
Fiyat araliklari da ayni.
Tercih sebebiniz ne olur acaba.

Tarih: 6 Eylül 2007, 12:21 - İp: 212.***.**3.252
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Mimari ve manzara fotoğrafları çekiyorsanız,sizin için önemli olan ilk etapta ultra geniş/geniş açı objektiflerdir.

Nikon veya Canon almanız pek fark etmez.

Canon 40D'ye karşın D80 düşünmeniz biraz yanlış.
Eğer Nikon düşünüyorsanız D80'in yeni modelinin piyasaya çıkıp,test ve kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra kayda almanızı öneririm.
D200,D80 ile aynı donanıma sahip gibi görünse de,D80'in beklenmedik pozlama hataları yaptığını duyumsuyorum fakat D200 kullanıcılarınn ise gayet memnun şekilde makinalarını sorunsuzca kullandıklarına da şahit oluyorum.

Canon'dan yana tercihinizi yapacak iseniz;

Makina az yer kaplasın,ergonomik olsun derseniz 400D veya siz bahara kadar alıncaya kadar 450D çıkar,düşünebilirsiniz.

Sağlamlığını ön planda tutar ve bazı gelişmiş özelliklerine ihtiyaç duyarsanız ben size 40D'yi öneririm.

Başta da dediğim gibi önemli olan lens ihtiyaçlarınız ve sıfırdan bir sistem kuracağınız için,DSLR sınıfının sadece makina-lens ikilisinden ibaret olmadığını,sonuçta Canon veya Nikon tercihinizin gelecekte vereceğiniz yada alacağınız kararları şekillendireceğini belirtmeliyim.

Seçiminizde size kolay gelsin.

Tarih: 1 Ocak 2008, 10:02 - İp: 85.***.**9.1
murat_mura
murat_mura (üye)
İstanbul / Meraklı

40 d tabikide

Tarih: 19 Eylül 2008, 23:21 - İp: 85.***.**8.190
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

İki makinayide uzun uzun kullandım

zaten bu makinalar ile ilgili başlıklarımı canon ve nikon bölümlerinde bulabilirsin....

ve yine Nikon D80 ile ilgili bir sürü yazı yazdım onlarıda okuyabilirsin...

sonuçta ben Nikon D80 makinamı satmış ve Canon 40D almış biriyim...daha ne anlatayım

Daha hızlı FPS
Daha Hızlı AF
Daha İyi Yüksek İso başarısı
Magnezyum gövde
Doğru pozlama vs. bir sürü artısı olan bir makina 40D

Öncelikli olarak Nikon D80 iyi makinadır...hoş makinadır...çok emeği geçmiştir bana...ama ciddi pozlama hatası yapar...çekim hızı yavaştır vs...

ayrıca D80 ile 40D ayrı segmentlerin makinaları

Nikon D300 mü Canon 40D mi desen...hemen koş D300 al derdim....ama D80 ile Canon 40D kıyas kabul etmezler

Tarih: 23 Eylül 2008, 20:42 - İp: 88.***.**0.122
bladegs
bladegs (üye)
Yurtdışı / Meraklı

tabiki canon 40d... bi kere bu makinalari biraz incelesen kiyaslaman gereken makineler olmadigini kendinde goreceksin bunlar ayri siniflar 40d yari profosyonel d80 ise giris sinifi bir makine sadece yari profosyonele benzetmeye calismislar o kadar... eger fiyati ayni diyorsan ki bence 40d daha pahali ben kesinlikle canon derim... ama simdi 50d cikti biaraz popularitesini yitirsede ikisinin arasinda 40d cok daha agir basiyor...

Tarih: 8 Aralık 2008, 01:31 - İp: 88.***.**5.194
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Sonuçta anlaşılan ;
Nikon D80 ne göre Canon 40D daha iyi.
O zaman
Canon 40D mi Nikon D300 mü iyi diye sormak gerekiyor.
Tabiki birisi daha iyi ,
Peki Düşünün arkadaşlar,
Bu makinelerden Hangisi amatörün verdiği paraya değer ?
Hemen Bütün fotoğraf makinelerinde hakkının 3-4 misli fiyat var.
Ve fiyat düşmesin diye sürekli yeni model çıkarıyorlar.
Bizi kandırıyorlar.

Tarih: 8 Aralık 2008, 04:27 - İp: 85.***.**4.122
placebos
placebos (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalr,herkes bu tartışmayı yapıyo canon mu nikon mu? ama benm merak ettiğim şu; fiyat performans açısından hangisi daha iyidir? canon fiiyat performansta daha iyi gibi görünüyor ama nikon da daha karizma daha oturaklı duruyorlar,tabi bunlar benim gördüğüm kadarıyla at gözlüğüyle bakıyorum şimdilik :D
ben fotograftaki amacımı söyliim; gündelik çok fotograf çeken birisi değilim yani kompakt makinem var canon a560 ama fotografı çok seviyorum hobi olarak ömrüm boyunca devam ettirmeyi düşündüğüm bi uğraş benm için bi tutku denilebilir.şimdi üniv öğrencisiyim daha 3. sınıf 3 sene sonra işe başladığım zaman daha çok bütçe ayırabilicem fotografa ama şimdilik çok veremem 1500 en fazla onu da biriktiricem,ve bi makine alınca bir yol çizmiş oluyosunuz ondan sonra onla devam ediceksiniz lensiyle filtresiyle vs. sizce böyle düşünen birine tavsiyeleriniz nelerdir? bu işi iyi bilen abilerimden tavsiyeler bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Tarih: 20 Temmuz 2009, 15:37 - İp: 92.***.**9.168
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bi makine alınca bir yol çizmiş oluyosunuz ondan sonra onla devam ediceksiniz lensiyle filtresiyle vs. sizce böyle düşünen birine tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben az genel konuşmuş olacağım bu konuda ve size "canon" markasını önereceğim.

Tarih: 21 Temmuz 2009, 01:40 - İp: 88.***.**3.62
placebos
placebos (üye)
İstanbul / Amatör

remi5861 canon demenin sebebi nedir acaba? aksesuardan dolayı mı? bi açıklama yaparsan sevinirim

Tarih: 9 Ağustos 2009, 04:46 - İp: 78.***.**2.154