laciii
laciii (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 40d - Nikon D80

Hemen hemen birberlerine cok benziyorlar...
Fiyat araliklari da ayni.
Tercih sebebiniz ne olur acaba.

Tarih: 6 Eylül 2007, 12:21 - İp: 212.***.**3.252
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

saidt.. selamlar.. avatar fotoğrafındaki makine, eos30d ve lensi: 85mm 1.2L

kocaeli de olduğunuzu okuyorum.. Görüşebilmek dileğimle..

Tarih: 7 Kasım 2007, 12:36 - İp: 85.***.**5.26
yalçın41
yalçın41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

Sevgili Mete007 ben de sizi gördüm İzmitin neresindesiniz acaba, ben derincedeyim.

#Yalçın41' tarafından 07.11.2007 12:41:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Kasım 2007, 12:39 - İp: 81.***.**1.139
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 40D, 30D nin üzerine geliştirilmiş bir moıdel. fotoğraf kalitesi 30D ile aynı olmasına rağmen teknik açıdan daha gelişmiş bir model.

40D nin D80 le kıyaslanması yanlış olucak. Neden. 40D daha üst sınıf bir model olduğu için elbette 40D diyeceğiz, sanki D80 kötü bir makineymiş gibi bir izlenim ortaya çıkıyor. Hafif sikletle orta sikleti döğüştürmek gibi.

D80 in muadili kesinlikle 400D dir. 40D ninki ise D200 dür.

Tarih: 7 Kasım 2007, 21:32 - İp: 85.***.**3.179
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

yorumlarınızı okudukça şaşırıyorum takım tutar gibi öbjektif olmuyorsunuz çoğunuz bu iş iyi veya kötü bilıyorsunuz makineleri yeni çika diş görünüşleri değişen bir iki menü eklenen makineler aynıdır farları ve özelikleri zaman içinde öne çıkar sitelerden özeliklerini üreticinin yazdıklarını okuyarak yorum yapıyorsunuz bence yanlış yapıyorsunuz d300 ün ne olduğunu bilen ve kullanan varmı bu makine hakkında yorum yapıyorsunuz 40d yi kaçınız kulandınız yorum ve karşılaşyırma yapıyorsunuz bende güzel ve etkileyici yorumlar yapabılırım sitelerden alıntı yaparak çok güzel şeyler yazabılırım bence yanlış arkadaşlar bu tür yanlış bilgi vermeyelim bence bunu yapabılırız kalite ve iyi keskin fotoğraf ve kareler önce kaliteli öbjeden geçer ben bunu deneyerek bilerek bu konuda detayli yorum yazabılırım bence makineler çok önemli değil aralarında kalite farkları çok abartılacak kadar değil bence önemli olan lenslerdir aralarında büyük farklar vardır bunu bilelim bence makine alacak arkadaşlar öncelikle kaliteli lenslere yatırım yapsınlar f değeri denince akla ero ve dolar geliyor diğeceğim budur f değeri kısaca- f - .

Tarih: 9 Kasım 2007, 17:12 - İp: 85.***.**8.12
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

son dergilerde dikkatimi cekiyor,

siralama söyle;

Orta sinif Profesyonel DSLR kameralar;

1. Canon EOS 40D
2. Nikon D200
3. Sony Alpha 700

bazi dergiler ise Sony'in Alpha 700 modelinin Canon ve Nikon'un orta sinif profesyonel kameralarindan iyi oldugunu söylüyor. En azindan CHIP FOTO VE VIDEO dergisinin bu haftaki serisinde.

benim tercihim tabii ki 40d olurdu. tabii eksik gördügüm özellikler de yok degil ama diger markalara göre cok daha is yapiyor. Baslangic icin Nikon D80 veya Canon EOS 400D uygun olur. benim tercihim nikon d80 olurdu ama 400d aldim birkere hedef 40D tabiiki

#emexci' tarafından 09.11.2007 21:14:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Kasım 2007, 21:12 - İp: 80.***.**5.21
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

emexci 40d yi aldın diyelim ne olacak hiç sonuç aynı şayet 40d yi alırsanız yanında en azından 17-40 f2.8 ve 70-200 f2.8 gibi öbjeler almazıseniz hiç bir anlamı olmaz siz elinizdeki makineyle bu tip öbjeler alın bence yarın 50d alırsınız 40d de demöde olur pardon ekipmanlarınıza bakmadım belki bu tür ekipmanlara sahıpsınız o zaman lafım yok haklısınız kolay gelsin .ünal

Tarih: 10 Kasım 2007, 14:36 - İp: 85.***.**8.12
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Yalçın41.. yazdığınızı geç fark ettim.. ben gebzedeyim... selamlar..

Tarih: 10 Kasım 2007, 15:51 - İp: 85.***.**0.88
yonjahiko
yonjahiko (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar ben bu konuda kafayı kırdım desem yeridir... Nikon D80 im vardı ewet keskin çekiyor fakat kırmızı renklerde turunculuk mavilerde ise çivitlik hakim oluyordu... Canon D400 aldım renkler süper gerçekçi fakat keskinlik az, ama tabiki lens farkları var 18-55 ve 18-135 kalite farkı ortada... Şimdi D400 ü sattım Canon 40D aldım 17-85 kit lensi ile makine kasası gerçekten güzel mercedes gibi ama renklerde malesef Nikon D80 gibi mavilik hakim ve sarılar abartılı O yüzden bu işin içinden çıkan varsa yazsın allah aşkına Ahhh ah nerde eski LUBITEL makara filmli makinem Digital çıktı mertlik bozuldu

Tarih: 1 Aralık 2007, 12:48 - İp: 88.***.**5.252
iptal_1
iptal_1 (üye)
İstanbul / Meraklı

Aldıysanız hayırlı uğurlu olsun ama almadı iseniz diye yazma gereksinimi duydum....
Ben gözüm kapalı Nikon D80 Derim size...Zira Nikon CCD tipi sensör kullanıyor ve aslında incelerseniz CCD ve CMOS arasında ciddi farklar olduğunu görebilrsiniz.Ayrıca poz telafisi aralığı ki eğer "ben fotograflarımı photoshopta düzeltmeyi yeğlerim" demiyorsanız çok önemli bir özelliktir.Nikon D80 serisinde (-5EV - +5EV with 1/2 or 1/3EV steps) değerleri arasında iken Canon EOS serilerinde (-2EV - +2EV with 1/2 or 1/3 EV steps) değer aralıkları içerisindedir.Fotograf makinenizden gelir elde etmeyi düşünmüyorsanız söylemiş olduğum bu iki faktör de çok gözünüze görünmemelidir.Ticari çekimler yapıyorsanız,fotograflarınızın orijinalitesi sizin için önemli ise bu iki faktörü dikkate almanızı öneririm.
Daha açık bir dil ile şunu söylemek isterim ki eğer hobi için fotograf çekiyorsanız bu bahsetmiş olduğum bu özellik farklarını dikkate almayınız..

Tarih: 30 Aralık 2007, 03:32 - İp: 78.***.**0.8
dede_1
dede_1 (üye)
Samsun / Amatör

Yeni üyeyim. Uzun yıllardır amatör olarak fotğraf çekiyorum. Analog Zenit 122'den sonra digital kompakt makinalarla devam ettim. Slr almaya karar verince fotoğraf sitelerini ve forum sayfalarını incelemeğe başladım. 40D ve D80 almayı düşündüğüm ve aralarında karar veremediğim modellerdi. Şimdi iyice kararsızım. Bir süre daha HP ile devam edip 40D'nin performansını mı beklesem, diyorum ama beklemenin de sonu yok.
Daha çok mimari ve manzara fotoğrafları çekiyorum.
Bahardan önce birine karar vereceğim.

Tarih: 31 Aralık 2007, 17:57 - İp: 88.***.**4.184