goldiem
goldiem (üye)
İstanbul / Amatör

Amerikadan Hangisi D90 A550 50d

Merhaba ben en son sony R1 kullandım hala da kullanıyorum ama bu ısı bıraz profesyonel olarak yapmaya baslamak istiyorum hikaye fotografcılıgı yapıcam dugunlerde cekim yapıcam ,1 ay sonra amerikaya gidiyorum ordan alıcam suan da verebilecegim fiyat aralıgı bunlar biliyorum bu ıs ıcın cok profesyonel degıller ama yine de idare edicem sizlerden yardım istiyorum hangisi?
Tesekkurler

#goldiem' tarafından 07.12.2009 22:10:15 tarihinde düzenlendi.

#goldiem' tarafından 08.12.2009 17:10:09 tarihinde düzenlendi.

#goldiem' tarafından 08.12.2009 17:23:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Aralık 2009, 19:51 - İp: 88.***.**3.187
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

goldiem bu saydığın modeller hangi iş için yeterli değil söyler misin? Evet hikaye yazamazlar ama 1D Mark IV te hikaye yazamaz. Hikaye yazmak için MS office yüklü bir dizüstü almanı tavsiye ederim. Bu modellerin kullanım kılavuzlarında da düğün fotoğrafçılığında kullanılamaz diye bir ibare yoktur sanırım. Profesyonel makine almakla bu işlere profesyonel başlanmıyor. Benim amcamda senelerdir düğünlerde çekim yapıyor. Kullandığı makine Fuji S7000. Gerisini sen düşün artık.

Sen amerikaya git bu üçünüde al eline, incele bak. Hangisi içine sinerse onu al. Üçüde güzel makine. Yoksa burada Sonyci Sony der Canoncu canon der. Her markanın fanatiği var.

Sony nin hareketli lcd si, canlı önizlemesi, gövdede titreşim önlemesi var.
Heralde 50d nin de iso performansı vardır.
D90 nın ise videosu var.

Bunlar dışında objektif bulunurluluğu da dahil birbirlerine üstünlük taslayamazlar.
Ama üçü de ah keşke dedirtmez. Dedirtirse diyende vardır bir terslik zaten. NOKTA

Tarih: 16 Aralık 2009, 16:23 - İp: 85.***.**4.137
goldiem
goldiem (üye)
İstanbul / Amatör

Herkese çok teşekkurler arkadaslar dediginiz gibi oraya gidip hepsini incelemek var aslında suanda kendime en yakın D90 ı buluyorum ama bakalım yabancı sitelerde bu ucunun aynı anda incelemeleri var oralarda gordugum kadarıyla Iso performansı olsun renkler canlılık netlik olsun D90 ı daha cok sevdim video ozelligi cokda umrumda degil ama bundan sonra cıkıcak tum makinelerde video olucakmıs oyle duydum ama bakalım dedigim gibi gidip gormek daha farklı birsey aslında hayalimde ki makina D300s ama ona param yetmez tek body fiyatı 1700dolar

Tarih: 17 Aralık 2009, 00:10 - İp: 88.***.**3.187
goldiem
goldiem (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba arkadaslar yolculugumu yaptım ve bende artık bir Nikon D90 sahibiyim haber veriyim istedim kararımdan cok mutluyum umarım hep boyle gider..

Tarih: 3 Şubat 2010, 13:12 - İp: 88.***.**3.187
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Merhab R1 de aldığınız tadı almak istiyorsanız.

Herhangi bir Sony gövde ve - Carl Zeiss 16-80 lens almalısınız. Çünkü 1.5x çarpanla sizin R1 üzerindeki Zeiss lense tekabül ediyor (R1 de 24-120 olması lazım).

APS-C için yapılan en iyi zoom lenslerdendir 16-80, değiştirmeye gerek bile duymayacaksınız.

Paranız kalırsa tele de alabilirsiniz ama bence çok acelesi yok f/p oranı iyi olanları ikinci elde Türkiye'de ehr daim bulunabiliyor. Hatta alan olmadığı için 100 tl 200 tl gibi komik fiyatlara gidiyor.

Dediğim lense öncelik verin,gerisi kolay.

Tarih: 3 Şubat 2010, 13:53 - İp: 88.***.**5.96
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Mavi izciye katılmakla beraber, Nikon'un 18-105 VR objektifi, ki D90 nın kiti oluyor, başlangıç için çok iyidir.

Tarih: 15 Şubat 2010, 17:34 - İp: 88.***.**3.131