tamerden
tamerden (üye)
Bartın / Amatör

Amerikadan Fotoğraf Makinesi Almak

Fiyatlar çok uygun hiç alışveriş yapanınız oldu mu? hangi siteden? kaç günde elinize ulaştı? hangi yöntemle kargolandı? teşekkürler

Tarih: 28 Ekim 2007, 13:14 - İp: 78.***.**9.53
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu konuda kimse kesin konusamaz. kimseninde tutup soyle yap diyerek vebal altına girecegini sanmam.

kendin dusunup artıları eksileri ortaya koyup cok basit bir hesap yapacaksın.
amerikadan 1000-1100 liraya aldıgın makine burada spotta 1500-1600 lira garantili 2200-2400 lira

garantili almayı dusunmedigin ortada.
spot alacaksanda en az 1 yıl dukkan garantisi veren guvenilir bir yeri tercih etmelisin.
hayyamdan aldıgın makine bozuldugunda dukkana goturursun, oda anlasmalı oldugu bir servisle iletişime gecip makineyi yaptırır.

amerikadan alırsan, yollarsın amerika canona 1 ay-40 gun içinde garanti kapsamında tamir olur ve geri gelir.
yada bir canon servisine goturur (yada guvenilir bir tamirciye) ucreti karsılıgında yaptırırsın. o ucrette maksimum amerika turkiye fiyat farkı kadar olur.

karar vermen gereken, turkiyeden 400 lira fazla verip boyle bir urun almakmı, yoksa amerikadan 400 lira az verip boyle bir urun almakmı.

Tarih: 18 Ağustos 2010, 18:44 - İp: 217.***.**5.225
sebastian
sebastian (üye)
İstanbul / Amatör

Kesinlikle amerika dan ucuza getirmek

fotoğraf makinesi bu neden başına bişey gelsin ki
kendi fotoğraf makinemin üzerinde çizik yok, 2 senelik laptop um aynı şekilde ki bir çok kez işe güce götürmüşlüğüm var
ekim kasım gibi iphone um 3 senelik olacak, yurt dışı ürünü tek bir arızası yada çiziği yok
hatta şarjının bekleme süresi 9 günü bulabiliyor

Tarih: 21 Ağustos 2010, 18:14 - İp: 78.***.**0.112
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

amerikadan aldıgım makine 3. gun bozuldu.

buda benim ornegim.
sansla alakalı durumlarda kesin yorumlar yapmaktan kacınmalı dıye dusunuyorum.

Tarih: 21 Ağustos 2010, 18:26 - İp: 217.***.**5.65
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu konu daha önce çok tartışıldı. amerikadan getirtmek gibi bir imkanınız varsa alın mutlaka ama olaki bir terslik çıkarsa soncuna katlanırsınız.
şimdiki makineler en az 1500tl az para değil. neden riske girelim?

istanbuldan dükkan garantili ve elden almayı tercih ederim. esnaf kar payını mutlaka alır ama hiçbir zaman müşterisini zarara uğratmak istemez. olaki bir zarar oluşursa elinden gelen yardımı da yapar.

Tarih: 21 Ağustos 2010, 18:58 - İp: 78.***.**8.170
voice
voice (üye)
İstanbul / Meraklı

öncelikle teşekür ederim yorumlarınız için. Doğru söylüyorsunuz, büyük risk.. ama bu şansı 2 yıldır bekliyorum vazgeçme gibi bi lüksü kendimde göremüyorum. korkmuyorum desem de yalan olur, inşallah sebastiana hak veririm bende, bekleyip göreceğiz. bir sorun olursa forumları meşgul ederim artık

Tarih: 21 Ağustos 2010, 23:14 - İp: 94.***.**7.238