tamerden
tamerden (üye)
Bartın / Amatör

Amerikadan Fotoğraf Makinesi Almak

Fiyatlar çok uygun hiç alışveriş yapanınız oldu mu? hangi siteden? kaç günde elinize ulaştı? hangi yöntemle kargolandı? teşekkürler

Tarih: 28 Ekim 2007, 13:14 - İp: 78.***.**9.53
murat489
murat489 (üye)
Manisa / Meraklı

www.ebay.com war ama gümrük büyük problem...

Tarih: 28 Ekim 2007, 13:45 - İp: 88.***.**0.194
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Valla arkadaşım bu tip sitelerde fiyatlar çok çok cazip ama internetten alışveriş riskli bir iştir. Birçok sürprizle karşılaşma olasılığınız vardır. Siz Ahmet istersiniz size Mehmet gönderirler. Yurtdışı kaynaklı olduğu için geri dönüşünüz de çok zordur. Kime anlatacağınız derdinizi.
Amerika da bulunan yakınınız varsa o kişi ile getirtebiliyorsanız bence daha iyi yoksa öbür türlü kesinlikle tavsiye etmem.

Tarih: 28 Ekim 2007, 22:40 - İp: 88.***.**0.169
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Hatta imkanınız varsa atlayın otobüse gelin İstanbul' a. Elektronikte görerek almak daha garantili. Peşin para olduktan sonra buradada Amerika fiyatına düşürebiliyorsunuz birçok şeyi merak etmeyin.

Tarih: 28 Ekim 2007, 22:43 - İp: 88.***.**0.169
tamerden
tamerden (üye)
Bartın / Amatör

benim almak istediğim alet canon eos 400d+EF-S 18-55mm. Türkiyede 1400 ytl den başlıyor amerikada 700-870ytl arası değişiyor. Türkiyede bu fiyatta bulabilir miyim gerçekten??? bir de scan disk almam gerekiyor mu?

Tarih: 28 Ekim 2007, 23:14 - İp: 78.***.**8.99
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

700-870 biraz zor ama o fiyatlarada aldanmamak lazım. İstanbulda bu işin yeri Sirkeci. Kıyamet gibi fotoğraf araç ve gereçleri satan yer mevcut. Hepsini tek tek dolaşın. Zaten hepsi içiçe. O kadar büyük zamanınızı almaz. Aradığınızı mutlaka bulursunuz. Amerikadan alsanızda garantisiz spot olacak Sirkeci den alsanızda. En azından burada dükkan garantisi veriyorlar. Aydınlar Foto Oktay Bey' i size önerebilirim. Ama dediğim gibi görerek ve deneyerek almak en garanti yöntem.
Bu arada Scandisk derken kastettiğiniz hafıza kartıysa o olmadan olmaz.

Tarih: 28 Ekim 2007, 23:29 - İp: 88.***.**0.169
mju800
mju800 (üye)
Balıkesir / Amatör

selam tamerden,amerika dan alacaksan b&h photo dan almanı şiddetle tavsiye ederim.bugüne kadar 3 kez alışveriş yaptım,hiçbir problem yaşamadım.son derece dürüst ve ilgili bir firma.diğer noktalarda daha ucuza bulursun ama her türlü süprize hazırlıklı olman lazım...

Tarih: 29 Ekim 2007, 18:24 - İp: 88.***.**2.179
allegro
allegro (üye)
İzmir / Amatör

mju800 B&H'dan direkt Türkiye'ye mi getirttin kargoyla yoksa oradan bşir arkadaşına mı aldırdın ?
makinayı nasıl getirtiyorsun anlamadım gümrük olayını çözebilmen zor.açıklarsan bizde getirtelim.

Tarih: 29 Ekim 2007, 18:54 - İp: 88.***.**2.96
makinekimya
makinekimya (üye)
Kırıkkale / Amatör

gitti gidiyordan aldım.c.tesi -pazarı saymazsam 5 günde geldi.ABD fedex isimli kargosu ülkemiz gümrüğüne kadar getiriyor.oradan beraber çalıştıkları MNG kargo alıyor teslimi mng kargo yapıyor.zaten alışverişten sonra maille sana mesaj geliyor. fatura veya kargo no sunu veriyorlar. o numara ile fedex Türkiye sitesinden takip et. gümrüğe geldigindede mng kargodan sor.

Tarih: 16 Ağustos 2010, 23:11 - İp: 85.***.**5.149
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

evet, bhphoto en güvenilir site...

kargo seçeneğinde ups i seçmek en doğrusu.. hiçbir prosedürle uğraşmadan kapıma kadar geliyor..

Tarih: 18 Ağustos 2010, 11:50 - İp: 94.***.**7.193
voice
voice (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba

Abime Amerikadan canon eos 500D aldıracağım. yalnız makinada oluşabilecek herhangi bi hata, bakım ya da onarım için ne yapacağım kafama takılmıyor değil. Sırf bunun için Amerikaya göndermek mümkün değil.
e garantisi de yok doğal olarak.
bu yuzden bir çok kullanıcı hayyam ı tavsiye etmiş. gönül ister buradan almak ama body ve kit fiyatı (hayyamda) bu durumda çok önemli benim için. bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? ya da başka bir öneri.. ilginize teşekkür ederim

Tarih: 18 Ağustos 2010, 18:02 - İp: 78.***.**3.75