alpgd
alpgd (üye)
Muş / Amatör

A200 D40x K10d

Son 2 gündür forumu inceliyorum.
Giriş seviyesinde bir dslr almayı düşünüyorum.
D40X
A200
K10D
arasında kaldım. Şimdi diyeceksiniz ki hepsi aynı segmentde değil. Aslına bakarsanız ayırmayı düşündüğüm fiyat aralığı 800-1300 ytl. Tabi bu modellerden bazıları bu aralığı aşıyor. Sizlerden ricam bana kısa ve net bir tavsiyede bulunmanız. Çoğu yorumda olduğu gibi git eline al vizörden bak hangisiyle duygusal bağ kurarsan tavsiyelerinde bulunmazsanız sevinirim çünkü doğu anadoludayım ve öyle bir şansım yok

Alternatif model önerilerinizi de bekliyorum.

Ha eğer hiç başını ağırtma SLR-Like al diyorsanız ne önerirsiniz ? Veya DSLR fiyatları bu kadar düşükken SLR-Like alınır mı ?Örneğin Nikon D40X artı aksesuarlar GG de 850 YTL

Son olarak cihazı katalog için ürün resimleme dışında dağ bayır resimleri için kullanmayı düşünüyorum.

Fiyatlara GG den baktım, önerebileceğiniz yerler varsa iyi olur.

İlginize şimdiden teşekkürler...

#Alpgd' tarafından 26.03.2008 17:48:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mart 2008, 17:32 - İp: 85.***.**2.88
xtesla
xtesla (üye)
İstanbul / Amatör

aynen bende senıngıbı arastırıyordum hangısını alsam dıye a200 aldım (gold da 1050 ytl) cok memlunum saten sony asdı kendini
sonuc olorak a200 alderım

Tarih: 26 Mart 2008, 21:10 - İp: 195.***.**9.181
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

a200 fiyatı uygun guzel bir makine. tavsiye ederim.

Tarih: 26 Mart 2008, 21:31 - İp: 88.***.**3.247
alpgd
alpgd (üye)
Muş / Amatör

Eywallah, çok teşekkür ederim. Fakat ilginçtir 91 okuyan 2 yanıtlayan var

A200 alıyorum, herhalde piyasada bu fiyat aralığı için en iyi makinelerden birisi olsa gerek...

Tarih: 27 Mart 2008, 12:47 - İp: 85.***.**2.88
alpgd
alpgd (üye)
Muş / Amatör

işe bak, a200 alayım derken görüştüğüm tüm satıcılar Canon 400D önerdi.

Sizin fikriniz nedir ve şayet 400D derseniz hangi kit lens ile almalıyım ?

Tarih: 27 Mart 2008, 16:20 - İp: 85.***.**2.88
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Doğuda makina alırken sadece makinaya değil satış sonrası imkanlarada bakmakta fayda var diye düşünüyorum. İmkanlarınız nedir bilmiyorum ama daha sonradan objektif almaya çalıştığınızda orada veya yakınlarda bir yerde bulabileceğiniz veya getirtebileceğiniz bir marka olmalı. Mesela yazdığınız k10d çok güzel bir makina ama alırsanız objektif flaş vs'yi orada bulabilnemiz çok zor olacaktır.

Tarih: 27 Mart 2008, 16:34 - İp: 88.***.**6.181
alpgd
alpgd (üye)
Muş / Amatör

syn hata, aslına bakarsanız uzunca bir süre lens alma ihtiyacı hissetmeyeceğimi düşünüyorum. yanlız bu forumdaki herkes gibi aklım çok karışık, bazıları a200 bağlangıç için iyi diyor ki çift lens olması bir avantaj, kimi sony dslr de iyi değil nikon veya canon diyor. canon alacaksan en aşşağı 40d al diyolar ki benim bu işe ayırdığım bütçeyi aşıyor.
400d yerine k10d al diyen de çok,

şaşırdım kaldım açıkçası, bütün bunları düşününce DSLR-Like alayım gitsin diyorum fakat onda da bir sürü muamma...

#Alpgd' tarafından 27.03.2008 16:44:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mart 2008, 16:38 - İp: 85.***.**2.88
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Öncelikle şu var bu makinaların hepside sınıfına ve üretim tarihine göre güzel makinalar hepsininde birbirine karşı avantajlı ve dezavantajlı olduğu yönler var o nedenle hiçbirisine kötü demiyorum.
Ben sonyi her zaman tv markası olarak gördüğüm için foto makinası yapmasına bir anlam veremedim ama kötü demiyorum sony yaptığına göre muhakkak iyidir kullanan arkadaşlara sormak lazım bu marka ve modelleri hakkında çok bilgim yok.
Canon ve nikonun bu konudaki yerleri tartışılmaz objektifini flaşını ve diğer aparatlarını en kolay bulabileceğiniz iki markadır.
400d yerine hiç düşünmeden bende k10d derim ama sitemizin en popüler üyesi pazarbey var onun maceralarını okuyun pentaks uyumlu objektif ve flaş aramaktan bitap düştü adam sizin muş veya o civarda bulabilmeniz neredeyse imkansız onun için az önce söylediğim gibi k10 d tavsiye etmiyorum. Sorum sadece makinayı almak değil sonrasıda önemli.
40 d çok üstün bir makina bütçenize göre tabiiki alabilirsiniz ama o kadar gelişmiş bir makinaya ihtiyacınız olurmu orasını bilemem.
Ben nikon d300 kullanıyorum ama nikın d40x tavsiye etmem onun yerine 400d daha iyi olur. Biraz daha bütçenizi artırabilirseniz d80 alabilirsiniz.

Tarih: 27 Mart 2008, 16:57 - İp: 81.***.**5.225
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Size marka önermek istemiyorum ama Pentax Lens konusunda örnek verilen Pazarbey i kesinlikle örnek olarak değerlendirmeyin.
Pentax topiğine bir bakın oradaki kullanıcılarının büyük bir çoğunun en az 3-4 lensi var.

Tarih: 27 Mart 2008, 17:08 - İp: 85.***.**9.67
alpgd
alpgd (üye)
Muş / Amatör

yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.
öyle görünüyor ki yine 400d alacam. yanlız fiyat aralığı 1200-1400 civarında

18-55 kit lens mi almalıyım yoksa farklı bir lens mi ?

ilk msjda da belirttiğim gibi katalog resimleri için kullanacam yani macro çekim değil ortalama 1mt. den resimlemem yeterli olacaktır.

Tarih: 27 Mart 2008, 17:14 - İp: 85.***.**2.88
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Peki Pazarbey'in ring flaş meselesine ne diyeceksiniz? Birde Muş gibi bir yerde Pentaksa uygun objektif bulmak veya istenilen lensi bulmak ne kadar kolay olur?

Tarih: 27 Mart 2008, 17:15 - İp: 81.***.**5.225