warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

A100 - K10d - D40x Ustalar Yardım

Arkadaşlar dün s9600 mü dslr mi diye sormuştum ama değiştiriyorum.
Sony a100
Pentax k10d
Nikon d40x

Üçünden biri kararsızım. Bide body olarak alıp üstüne 18-200 tamron lens takmak istiyorum. Sizce nasıl olur

Yaptığım çekimler Manzara, Şehir, gece, portre Macro, süper macro (Ayrıca işim gereği düğme ve tekstil aksesuarları ile ilgili süpermacro çekimleri yapıyorum.
Sizce bu makinelerden biri ve 18-200 tamron kombinasyonu işimi görürmü

Şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 26 Ağustos 2007, 23:42 - İp: 88.***.**5.242
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sanalbayimde 1700 lira a100 ve 18-200 sony. Tamron ve sony 18-200 aynı.Fiyat süper.
http://www.sanalbayim.com/asp/show_stock.asp?product=sonydslra100h

Tarih: 26 Ağustos 2007, 23:46 - İp: 88.***.**6.222
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Öncelikle saolasın Pazarbey abi ama senden başka kimse cevap yazmadı daha

Bende senin gibi makineyi alana kadar 50 tane topic açacam herhalde bu gidişle

Tarih: 27 Ağustos 2007, 00:53 - İp: 88.***.**5.242
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Fikir edinmeniz açısından süpermacroda yaptığım örnek bir çalışma
Fujifilm s5700

Bu kombinasyonla bu çekimi yapabilirmiyim

#warp83' tarafından 27.08.2007 01:11:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 00:59 - İp: 88.***.**5.242
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Hah şimdi oldu

#warp83' tarafından 27.08.2007 01:11:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 01:01 - İp: 88.***.**5.242
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Yaw Allah aşkına kimseden ses çıkmıyor
Beni de görün burada
Sipariş verecem walla sizi bekliyorum
Ne olur duyun sesimi
Allah razı olsun bi tek Pazarbey abiden ses geldi yoksa atlıyacaktım camden aşağı

Tarih: 28 Ağustos 2007, 00:50 - İp: 88.***.**9.27
halet
halet (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Sony a100 kullanıcısıyım, diğerleri hakkında bilgim yok. A100 den memnunum ama sonyden değilim. Manzara, şehir ve geceyi rahatlıkla çekersiniz. Makroya gelince makro çekmek için yaklaştıracak birşeyler kullanacaksınız close up lens, makro lens, uzatma tüpü vs. gibi bunların sony uyumlusunu bulmakta çok zorlanıyorsunuz, o kadar ki makinayı değiştirmeyi bile düşünmeye başlamıştım. Aynı şey basit bir deklanşör kablosu için de geçerli Sony uyumlusunu bulamayıp yurtdışına giden bir arkadaşıma sipariş verdim sonunda. Yetkili servisleri falan unutun. Sony eurasianın size yapabileceği yardım ise size yetkili servis ve satıcıların listesini hemen yollamak. Yardımcı olabilecek servisler ise tam 3.5 katı fiyat verip altı hafta beklerseniz belki getirtebileceklerini söylüyorlar.
Diğer makinalar hakkında bilgim yok o yüzden birşey diyemem ama sony alıyorsanız herşeyini yurtdışından getirtmeyi göze alın derim. Biliyorum forumdaki Sonyci arkadaşlar bana çok kızacaklar, ama bence makina alırken bunları da düşünmek gerekiyor performans kadar önemli. Performansına gelince ben rahat kullanıyorum alıştım ama başka makinalarda olan ve Sony de olmayan bazı özellikleri de arıyorum ve benim makinamda da olsun isterdim.
Size kolay gelsin tabii ne kadar çok Sony kullanıcısı olursa o kadar iyi olur

Tarih: 28 Ağustos 2007, 10:53 - İp: 212.***.**3.6
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Saolasın Halet kardeş DSLR için kendime biraz daha zaman tanımaya karar verdim.

Cevabın için teşekkürler

Tarih: 28 Ağustos 2007, 21:47 - İp: 88.***.**9.27
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

halet kardeş dediklerin doğruysa sony bir kullanıcı daha kaybedecek demektir vazgeçtim sony almaktan

Tarih: 29 Ağustos 2007, 09:23 - İp: 81.***.**7.150
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Makroya gelince makro çekmek için yaklaştıracak birşeyler kullanacaksınız close up lens, makro lens, uzatma tüpü vs. gibi bunların sony uyumlusunu bulmakta çok zorlanıyorsunuz, o kadar ki makinayı değiştirmeyi bile düşünmeye başlamıştım.

clos-e up filtrenin sony uyumlusu diye bir şey olmaz. kullandığınız objektifin filtre çapına uygun olsun yeter. bende 2 takım clos-up set var, markası bile yok.

Aynı şey basit bir deklanşör kablosu için de geçerli Sony uyumlusunu bulamayıp yurtdışına giden bir arkadaşıma sipariş verdim sonunda
sony a100 için deklanşör kablosu yapmadı. ama gittigidiyorda bile bir sürü 3. parti üreticilerinin deklanşör kablosu var. ayna kilit fonksiyonu olan bir makinede pek de sorun değil esasında. ne gerek var ki?

Yardımcı olabilecek servisler ise tam 3.5 katı fiyat verip altı hafta beklerseniz belki getirtebileceklerini söylüyorlar.
Tam aksine, yetkili sony satıcılarının sony ürünlerini sony nin resmi fiyatı dışında satması yasak.

Piyasada yeni bir firma, ekipman sıkıntısı var derseniz hak veririm ama bu eleştirilerinizin hiç biri doğru değil. SOny nin DSLR için sürdüğü ekipmanın tamamını Türkiye de yurtdışşı fiyatlarıyla Türkiye den bulabilirsiniz.

Tarih: 29 Ağustos 2007, 09:59 - İp: 81.***.**7.49
halet
halet (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Ben demiştim sony alfacılar çok kızacaklar diye, cevabım size değil aslında bütün bunları uydurduğumu veya abarttığımı düşünen bufallo adlı arkadaşa sony nin üretmediği deklanşör kablosu Amazon.com'da Sony
RM-S1AM Remote Commander for Sony Alpha Digital SLR Camera 56.22$ S1 kısa kablo, uzun olanı daha pahalı kodu da RM-L1AM
Türkiyede getirtmeyi kabul eden tek temsilcinin söylediği fiyat 150 euro (Bu yurt dışı fiyatının aynı değil diye düşünüyorum.) diğerleri ilgilenmediler bile. Ne gerek olduğu ise benim bileceğim bir iş, öyle çekmek istiyorum pekte gerekli değil niye şikayet ediyorsun gibi bir mantığı anlayamadım ben. Deklanşör kablosunu ne kadar süreyle aradığımı Yalçınlardan sorabilirsiniz.
Makro çekimlerinde ise objektif almaya karar vermiştim. Katiyen bulamadım. İkinci el piyasası dahil sormadığım yer aramadığım telefon girmediğim web sayfası kalmadı. Sonunda araya araya ikinci el minolta uyumlu uzatma tüpü buldum. Objektif aramalarım sırasında Sony merkezi ile telefonla konuştum. Biliyorsunuz bu konuşmalar kalite açısından banda kaydediliyor yani şahitim var. Bana verdikleri cevap "bu sıralar Sony r-1(veya öyle bi model tam hatırlamıyorum) çok satıyor bayiler de ona ağırlık veriyorlar o yüzden size objektif getirtemiyebilirler" di.
Şimdi kimse bana Sony nin bu tutmunu savunmasın. Performansı için birşey söylemedim ama en azından bütün bu söylediklerimi yaşadım, başımdan geçti, arama ve alma sürecinde yanımda birçok arkadaşım vardı yani doğru olmadığını söylediğiniz olaylara şahit arkadaşlarım var.
siz şu her aradığınızı bulduğunuz türkiyedeki adresi bana da bir yazın diyorum. Bakarsınız lüzumlu lüzumsuz bir parça almak aklıma gelirde yurtdışı fiyatından alırım.

Tarih: 29 Ağustos 2007, 23:56 - İp: 85.***.**4.128