candogan
candogan (üye)
İstanbul / Amatör

650d mi D5200 Beklemek

Herkeze iyi geceler arkadaşlar burada tecrubeli olan ardaşlardan yardımlarını beklıyorum özellikle 650D mi almalıyım yoksa d5200 beklemeliyim
Yapıcağım şeyler aile resimleri kendi resimlerim olucak dışarıda çekebileceğim yalnız resim kalitesi önemli sonra bir kursa yazılmayı planlıyorum. görüşlerinizi bekliyorum.

Tarih: 19 Aralık 2012, 00:13 - İp: 78.***.**4.252
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

önce kursa gitmek daha iyidir, kursta fikir veren hocalar olur, sonra burada sorarsın ve daha sağlıklı karar verirsin...

hemen almalıyım dersen canon 550d veya 1100d, nikon d5100 veya d3100 fazlasıyla yeter, zaten beklemeye değecek birşey yok gelecekte...

Tarih: 19 Aralık 2012, 14:36 - İp: 94.***.**8.56
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Ben dönebilen lcd nin yararlı bir özellik olduğunu düşündüğüm için (ama fotoğrafçı yere yatar çömelir domalır zevki öyle çıkar diye düşünüyorsanız bilemem) Nikon D5100, Canon 600-650D gibi giriş seviyesi makineleri daha çok öneririm. Ama özellikle 650D ile aşırı bir fiyat farkı olmaması nedeniyle 60D de düşünebilirsiniz göve olarak biraz daha yukarıdan başlamış olursunuz. Çünkü diğerlerini aldığınızda her ne kadar sizi ömür boyu bile idare edecek makineler olsalarda süreç içinde bu lens bana yetmiyor, bu gövde bana basit kalıyor diye düşüneceksiniz. En azından baştan biraz daha üst segmentten başlamakta fayda var.

Tarih: 19 Aralık 2012, 16:34 - İp: 62.***.**4.1
  • 1