canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Sony H5 Sorun

Merhabalar sayin forum uyeleri..3 gun once h5 im elime gecti arizali olmamasini umuyorum sizlere danismak istiyorum..Sorunum makineyi gunesin oldugu yone tutunca (direk gunese veya gunesi hic gormeden gunesin oldugu yone) dondurunce lcd de mor renk cizgiler beliriyor.Ayni cizgiler lense gunes yansiyinca da var camdan vs.Ama oldukca fazla...Birde ilk anda gunese veya asiri gunes isigi olan ortama tutunca renk cumbusu oluyor once yemyesil oluyor bazi bolgeler sonra mor vs. sonra ustte dedigim cizgilere birakiyor yerini.Odaklaniyorum cekene kadar cizgiler mevcut cekilen resimler ise cok temiz yani sorunsuz.Daha onceki makinem h1 boyle bir sorun hatirlamiyorum.H5 i olan arkadaslar bi gunese tutup veya asiri gunes alan bi alana bana izlenimlerini anlatabilirlermi??Tesekkurler...

Tarih: 8 Temmuz 2006, 10:28 - İp: 72.***.**5.229
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Canbasri seni yanlış yönlendirmek istemem ancak benim de başıma benzer özellikler geliyor.H5 kullanmıyorum ama güneşe doğru makinamı tuttuğumda dikey bir ışık demeti ekranda beliriyor.Bazende çekilen fotoğrafta yansımadan kaynaklanan beyaz yuvarlak lekeler,haleler gözüküyor.Bir miktar önlemek için parasoley(güneşlik) kullanmakta fayda var.Ancak kafana takıldıysa bu durum,bir servise yada Sony satıcısına sormanda fayda var.Zaten forumdaki arkadaşlarda sana ellerinden geldiğince fikirlerini ileteceklerdir.

Tarih: 8 Temmuz 2006, 11:18 - İp: 85.***.**7.68
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Cok tesekkur ederim ama sorunum daha kotu bisey sanirim ben parlak isik demeti gorsem sorun yok ama lcd de sacma sapan seyler cikiyor mor cizgilerim dikine dikine ekran boyunca var neredeyse.Rahatsiz edici bir goruntu oluyor ama cektigim resimde hic sorun yok sadece lcde o goruntu oluyor.Ben usa dayim ve buradan aldim aleti,servis te bulundugum yerin yakinlarinda yok.Arizali oldugu kanatine varirsam aldigim yere geri gondericem.Yardimlariniz icin tesekkurler.

Tarih: 8 Temmuz 2006, 14:47 - İp: 72.***.**5.229
staph
staph (üye)
Yozgat / Amatör

Selam Canbasri. Bende senin gibi 4-5 günlük H5 kullanıcısıyım. Mor çizgilerden kastın; floresan türünde ışık veren nesnelere LCD den bakınca gözüken dikine mor çizgiler ise aynı sorun bende de var. Ancak onun dışında dediğin gibi renk cümbüşü olacak şekilde bir duruma rastlamadım. Güneş alan ortamlarda da öyle bir durum olmadı bende. Yazını yeni okuduğum için önceden karşılaştıklarımı yazdım ama özellikle dediğin ortamlarda deneme yaparım...

Tarih: 10 Temmuz 2006, 23:29 - İp: 85.***.**9.125
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

normal.9500 kullanım klavuzunda zatun bu konuda uyarı var.Hiç korkma.

Tarih: 11 Temmuz 2006, 01:16 - İp: 85.***.**5.20
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Kullandikca sorularim artiyor bu makinede ozellikle isiksiz ortamlarda noise level fazla sanirim (en azindan h1 e gore).Bu 7 mp olmasindan kaynaklanan bi handikap mi?H5 karsilastirmalarda en az noise level la one cikiyo umarim makinemde bi sorun yok Bir de dikkatimi ceken flash cok mu uzun sarj oluyor??Bir incelemede sanirim 17-18 sn diyordu ortalama 20 sn normal mi bu sure??Cevaplariniz icin tesekkurler saygilar...

#canbasri' tarafyndan 11.07.2006 11:23:54 tarihinde düzenlendi.

#canbasri' tarafyndan 11.07.2006 11:28:26 tarihinde düzenlendi.

#canbasri' tarafyndan 11.07.2006 11:28:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2006, 11:20 - İp: 72.***.**5.229
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Sayin forum sakinleri ve h serisi kullanicilari..Bugun gece video cekimlerinde ayni sorunun bolca oldugunu gordum sizlerde bi deneme yapip beni aydinlatirsaniz cok mutlu olurum.Bugun gece bol isikli bi caddede mesela istiklal gibi,video cekimi yaptim ve isik kaynaklarindan mor cizgiler en alttan en uste kadar cikiyo surekli varlar...h1 de yoktu sanirim olsa bu kadar gozume batmazdi..normalmi??tesekkurler..

#canbasri' tarafyndan 23.07.2006 12:04:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 12:03 - İp: 72.***.**5.229
sweetnora
sweetnora (üye)
Yurtdışı / Amatör

slm canbasri
bende bir h5 kullanıcısı olarak aynı sorun bende de oluyor.özellikle gün batımı çekimlerinde direkt güneşe yönlendirme yapınca sarı ve mor ağırlıklı bir renk cümbüşü ekranda beliriyor.ama çekilen fotoğraflar oldukça net.açıkçası nedenini bende bilmiyorum.filtre kullanmayı deneyeceğim ama sonuçta bu lcd de görünen renk cümbüşüne bir engel olabileceğinide sanmıyorum.video çekimlerini pek denemedim ama gördüğüm kadarı ile gece çekimleri pek o kadar iyi sonuç vermiyor.(veya ben beceremedim)
h5 kullanan arkadaşlar izlenimlerini ve tecrubelerini paylaşırlarsa daha iyi sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum
saygılarımla

Tarih: 24 Temmuz 2006, 00:56 - İp: 85.***.**5.195
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

problem yok takma kafanı mor çizgilerle... sen çekimine devam et....h5 in flash ı çok güçlü olduğundan şarzıda uzun sürer... gücünü düşürdüğünde süreninde azaldığını göreceksin... şu anda dahili flash ı en güçlü makinaya sahipsinj.. o kadarda bekle...

Tarih: 24 Temmuz 2006, 11:38 - İp: 81.***.**4.69
e_force29
e_force29 (üye)
Amasya / Meraklı

arkadaşlar mümkünse h5 nin gece ve gün batımı çekimlerine bir kaç örnek gönderebilir misiniz? [email protected] teşekkürler

Tarih: 19 Ağustos 2006, 19:24 - İp: 88.***.**0.173
  • 1