ensiledims
ensiledims (üye)
İstanbul / Amatör

Şarj Sorunu D200

2.el bi d200 aldım. ilk makinem. makinayı aldığımda şarj yarıdaydı. şarj bitti şarj aletine taktım bataryayı 3 saat şarj oldu ama batarya yarıya kadar doldu. 30 dakika makine açık kaldı şarj yine bitti. tekrar şarja taktım.2 buçuk saat makine şarjda kaldı yine yarıya kadar doldu.makineyi açtım 5 dakika sonra yine bataya boşaldı.neden böyle birşey oluyor anlamadım.bir de bataryayı şarj ederken şarj aletinin ışığının yanıp sönmesi gerekiyormuş. ama bende sürekli yanık durumda. nedir sorun?

Tarih: 7 Mart 2011, 21:20 - İp: 85.***.**3.60
bac13g
bac13g (üye)
İstanbul / Amatör

Benimde ilk makinem d200 halada onu kullanıyorum ! Ama başlangıç için zor bir makinedir... Digerleri gibi beyaz dengesi ve ayarlarını otomatik'e alıp foto çekemessin ! şarj olayına gelirsek benim kullandıgım batarya 2.5 saat içersinde full olarak kullanıma hazır tutuyor büyük bi ihtimalle pilin bozuktur ! şarj edilirken orda ışık yanıp söner ! şarj bittiğinde ise durmadan yanmaya baslar ! pilini değiştirmende fayda var ! genede nikon bayilerinde sorunun neyden kaynaklandıgının bulunması en iyi çare ! Kolay gelsin !

Tarih: 7 Mart 2011, 23:11 - İp: 78.***.**3.185
  • 1