v.i.p
v.i.p (üye)
Ankara / Meraklı

S9500 Revıew Sonunda Yayınlandı !

İlgilenenlere duyrulur !İlgili ve Bilgili arkadaşlardan cihazla ilgili yorumlarını bekliyorum !

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms9000/

Tarih: 7 Kasım 2005, 11:34 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

baktım.Ve diyorumki yazık etmişler makinaya ıs koymamakla.

Tarih: 7 Kasım 2005, 21:54 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

pazarbey'e katılıyorum...
ıso 1600 'de feci noise var...madem bu kadar bozulmuş görüntü olacak iso 1600 neden koyuyorlar??

Tarih: 7 Kasım 2005, 21:58 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cunku iso 1600 olunca makine daha iyi satiyor.. tamamen psikolojik..
.. tabii bu aslinda megapixel olayina bagli olan birsey.. cunku fuji f10 modelinde, iso 1600'de bile noise fazla degil; ama iste cok az buyuklukteki bir sensore 3 milyon fazladan pixel eklemeye kalktiklarinda noise orani korkunc derecede artiyor.. ama iste s9500'i fuji, 6 milyon pixelli yapamazdi, cunku satmazdi..
cunku bizler megapixel canavarlariyiz..

Tarih: 7 Kasım 2005, 22:50 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bu arada su adreste, dcresource'nin yayinladigi raporu, turkceye cevirisini yapmistim.. dpreview'de denenler de ayni seyler tamamiyla..

Tarih: 7 Kasım 2005, 22:55 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

daha önceki pek çok topic'te de konuşulduğu gibi;kulanamayacağımız ve kullanmadığımız özelliklere dikkat etmek gerek!!! çünkü bunlarla ilker'in de dediği gibi hem fiyat artıyor,hem de göz boyanıyor!!!!

Tarih: 7 Kasım 2005, 23:23 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

makinada ençok hoşuma giden şey 30 dk lik video boyutu. 1 ğb karta en iyi şeyde 30 dk video kaydı yapıyormuş.Çok iyi.
Ama noise berbat.

Tarih: 7 Kasım 2005, 23:43 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ama goz boyanmasi iyidir bence ulascelik.. boyadiklarinda daha cok mutlu oluyoruz aslinda.. [>:D

Tarih: 8 Kasım 2005, 00:00 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

zaten dediğin gibi mp tam bir aldatmaca 3 mp bile yeterli(tabii afiş basılmayacaksa)...
sensörler daha da gelişecek...ama benim şöyle bir tezim var:aslında daha ileri teknoloji var ama piyasaya sürmüyorlar,sürüm sağlamak için...ellerindekini tüketip,daha iyisini piyasaya tanıtıyorlar...

Tarih: 8 Kasım 2005, 00:21 - İp: yok
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

ulascelik düşüncene katılıyorum.istesler daha yüksek çözünürlüğü sunabilirler ama yavaş yavaş sürüyorlar mp leri üçer beşer değil teker teker artırıyorlar.satabildiği kadar satma çabasındalar.isteseler video kamer kalitesinde fotoğraf makinesi fotoğraf kalitesinde çekim yapan video kamera yaparlar ama mutlaka diğerini kısıtlıyorlar.kameralarda fotoğraf 640*480 fotoğraf makinelerinde 640*480 de kalıyor.bu arada dpreview detarih çe de ilk dijital fotoğraf makinesi kodakın 6 milyon piksel olarak görülüyor yıl 1995 sonra 96 da 0.3 mpler var 6 milyon piksele tekrar gelmeleri ne kadar zaman aldı???

Tarih: 8 Kasım 2005, 02:48 - İp: yok
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ben dpreview'in noise karsilastirmlarini cok severim, bence bu makinanin noise performansi sinifta kalmis tabi karsilastirma rebel xt ile yapilmis ama bana kotu gibi geldi.

ornek fotograflaarin cogunuda tam cozunurlukte download yapip inceledim. ozellikle kenarlarda cok ciddi keskinlik kaybi var. agaclik bir manzara resmindede yaprak kenarlarinda cok ciddi purple fringing goruluyor. zaten sonra incelemdede objektifin ciddi bir purple fringing probleminden bahsedildiginde gozlerime guvenilecegine karar verdim ...

sonuc olarak fuji ortalama bir sensorle, kotu bir objektifi birlestirip piyasaya surmus bulunuyor. sahsen bukadar uzun sureden beri beklenen bir makinaya gore hayal kirikligi, ayni hayal kirikligini oly fz30'da yasatmisti. bence paazardaki dslrlike liderligi nikon 8800, sony dsc r1 ve canon s2 elinde. olmadi fuji olmadi

Tarih: 8 Kasım 2005, 05:23 - İp: yok