dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Canon S2 Paylaşımları

Canon S2 makinesi olan arkadaşlar,

Bu makine ile ilgili bilgi paylaşmak isteyen ve/veya sorunu olan herkes burada toplansın bence. O forum senin bu forum benim diye deli divane gibi dolaşmaya da bir son verelim.

İlk soruyu da ben sorayım o halde
Manuel focus nasıl kullanılıyor? Mesela bazen AF ile bir konuyu makine netleyemiyor. Bu durumda MF ile kendimiz netleme yapabilir miyiz? Nasıl yapıcaz? Daha önce hiç DFM kullanmadığım için mazur görün lütfen.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Tarih: 13 Ekim 2005, 09:54 - İp: yok
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Üstadın ismini yanlış yazdığımız için herkes ten özür dilerim. Dagbülent e-postanı bekliyorum. S2 kardeşliği gösterelim kendimizi. Pazarbey büyütme merceği için tavsiyeniz nedir?E-bay denilen sitede satılan mercekler işe yarar mı? Sanırım onlar gerçek canon mercekleri değil.Boşa para vermeyelim.

huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar VAkti ile Ben tukçe kullanma Klavuzu Konusundaki Sıkıntınız Farketmiş olup H-1 cephesinde Bulunmama Rağmen Hayır Nevinden S2 cilerede dağıtayım demiş idim de Refikim
Pazarbey Nasıl olurda Bir H-1 ci Bize klavuz Bağışlar deyip İyi niyetimi Golgelemişdi)))

Gelelim H-1 ciler bu konuyu nasıl Halletti kısmına
Valla Elime Klavuz geçtiği Anda bir kaç kopya yapıp isteyen arkadaşlara kargo ile gonderdim...

Arkadaşlar Dayanışma Boyle Birşey Olmalı

ama Canon cular da nerdeee....

Tarih: 14 Ekim 2005, 12:02 - İp: yok
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Sevgili Hüzün_Seli ilgine teşekkürü borç biliyoruz S2 ler adına.Elinize geçer bize de böyle bir ihsan da bulunursanız ziyadesi ile makbule geçecektir.Pazarbey sanırım boynuz kulağı geçmesin diye böyle davranmıştır.Hehe

cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Dagbülent bak H1'ciler işi bitirmiş. Telif hakkı falan tanımamış adamlar yahu.İmkanın varsa bizde PAYLAŞALIM.

Sevgilerimle.

cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Örnek mi işte paylaşım.

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=5746

dahi
dahi (üye)
İstanbul / Amatör

Ya çok sağolun lale resmini anladım öyle baya bi deneme yaptım ama bu sitedeki sinek böcek resimleri gibi olmuyo benim merak ettiğim o fotoğrafları nasıl çekiyorsunuz. Sanırım ayrıca makro lens kullanmak şart, öyle mi?

Tarih: 16 Ekim 2005, 19:09 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

ne yazıkki bende süper makroda çekmeyi henüz beceremedim

Tarih: 16 Ekim 2005, 22:43 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bilgisayarıma giren virüs ile uğraşmatkta olduğum için siteye girememekteyim.Lakin en azından bir cevap yazayım. SEvgili cez eğer bana bir mail atsa idin muhakka surette cevaplanır idi.
BEn makro lens olarak 500 D kullanıyorum.Canonun orijinal lensi bu. 100 euro giib bir rakama mal ettim.
Sakın ola telekonvertör almayın.Paranıza yazık.
Süper makro çekim için dadanagast zaten bizden önce atıp savurmuş ama bizde açıklayıverelim. Auto haricinde diğer modlarda süpermakro çalışıyor.Makro düğmesine devamlı basmak yeterli.
Dadanagast mf konusunda doğru atmış.Onun için ek birşey söylemiyorum.
Hüzün seli bizleri birbirimize düşürmek istiyor. Hüzünseli kim s2 klavuzu tedarik etmek kim.Gerçekten samimi use yardım etsinde görelim.
makinaya alışmadan baaşarılı makro çememezsiniz.Onun için pes etmeyin. Süper makroda çekmek için auto harici bir mod seçin. M olur, c olur, p olurfarketmez.Makro düğmesine devamlı başın lalenin içinde s varsa süper makro modududr.Ama genede makro lens almanız iyi olur.

Tarih: 17 Ekim 2005, 00:16 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar sağolsun hatırlı doslarımız var çeşitli firmalarda size soz vermemekle birlikde S2 nin klavuzu içinde elimden geleni yapacağım...

Bulduğum gun bir forum açıp herkese H1 de yaptığım gibi ücretsiz dağıtacağım...

Pazarbey Paylaşmak nedir gorsun...(ya gorende bizi düşman sanır)

Tarih: 17 Ekim 2005, 01:00 - İp: yok
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Pazarbay üstadım forumda yazmadan 2 gün önce size özel e-posta attım.Cevap gelmeyince kaale almadığınızı düşündüm.Sitenizede giremedim.Sonra siteden yardım istedim.Hatamız varsa affola.Üstadımızsınız.Bizde yanlış olmaz.