lucius
lucius (üye)
İstanbul / Amatör

450d Lcd Ekran Sorunu

merhabalar öncelikle. canım 450d min lcd ekranın muhtelif yerlerinde ufak ufak noktacıklar oluşmuş. makinenin her ayarını kontrol ettim. sensor temizlettim. lensi çıkartık baktım. lensi temizledim ama yinede lcd üzerindeki o noktacıklar gitmedi. fotograflar üzerinde yansımıyolar ama makine açıkken ve ekran siyahken noktalar çok belli oluyor ve bu da benim çok canımı sıkıyor. şu an istanbulda değilim o yüzden servise götüremiyorum burdan yardımcı olabilecek yetkili abilerim veya bilgi sahibi arkadaşlarım bana yardımcı olurlarsa çok memnum olacağım. saygılarr....

Tarih: 10 Nisan 2009, 21:49 - İp: 78.***.**8.120
lucius
lucius (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar ayse. öncelikle yeni gördüm sorularını kusura bakma. ben makinenin spotunu 1100 ytl civarında aldım gayet uygundu ama su an için yeni modellerin çıkmasıyla fiyatlar düşmüş olabilir. spot olduğundan kaynaklı bir sorun yaşamadım tabi lcd ekrandaki ölü pixeller hariç neden olduğunu hala daha anlayabilmiş değilim. neyse diğer soruna gelecek olursak makinenin eşdeğeri tamamen senin istediğin özelliklere bağla uzun uzadıya yazıcam. şimdi şöyle bir durum var markanın canon olması nedeniyle yedek parça konusunda çok başarılı. ayrıca oturmus bir sistem kullanıyor budas iso performansını artırıyor. 450d deki iso performansını pek bir makine vermez kendi klasmanında. tabi gece fazla çalışmıcaksan makineyle o ayrı. bu makineni yerine nikon d40,d60,d80,d90 önerilebilir. ancak d40 ve d60 450d ile teknik açıdan pek başa baş sayılmaz. d90 da biraz üst gibi duruyor ek özellikleri sayesinde. sony a200,a300,a350 bunlar arasında a350 live view kullanır ancak a300 iso performansı daha yüksektir. pentax k200,k-m,k10 önerilebilir. tabiki k10 efsane bir cihazdır tercih edilmelidir. tabiki fiyat ve kompaktlık olarak olympuslara da bir göz atmanı öneririm tercih sana kalmış. umarım yardımcı olmuşumdur saygılar...

Tarih: 15 Nisan 2009, 20:51 - İp: 78.***.**7.199
simitci11
simitci11 (üye)
Ankara / Amatör

ressam_Ayse arkadasım garantili 1200 liraya 450 D yi nereden buldu isen acil bizede söyle lütfen

Tarih: 16 Nisan 2009, 15:05 - İp: 94.***.**5.122
akhisarli
akhisarli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Soru Ayşe arkadaşa ama ben de konuya müdahil olayım istedim.
Ben 450d'yi geçen hafta aldım.Hayyam'da macro foto'dan.1260 TL'ye.Hafıza kartı dahil değil.Garantisi de 1 yıl.Piyasada daha iyi şartlarda alışveriş mümkündür elbet ama fazla vaktim yoktu,fazla araştıramadım açıkçası.
Bilginiz olsun,
Slm,

Tarih: 23 Nisan 2009, 14:54 - İp: 86.***.**1.139
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar bırakın 450Dnin peşini , Pabucu dama atıldı bile , Canon 500D var , Nikon D5000 var , pentax K7d var ,
Bir sene ara ile iki tane 450 D satın aldım , çektiği fotoğrafları gördüm hala Af'de geniş açı fokus hatası var ve düzelmeden üretimden kalkacak . olan bana oldu
iki defa 450D denedim şimdi 400D kullanıyorum .

Tarih: 29 Nisan 2009, 02:16 - İp: 85.***.**0.13
akhisarli
akhisarli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Akkaymaz,
moralimizi ne bozuyon abisi
makinaya daha yeni yeni ısnıyoruz,dur Allahaşkına

Tarih: 29 Nisan 2009, 10:16 - İp: 86.***.**1.139