lucius
lucius (üye)
İstanbul / Amatör

450d Lcd Ekran Sorunu

merhabalar öncelikle. canım 450d min lcd ekranın muhtelif yerlerinde ufak ufak noktacıklar oluşmuş. makinenin her ayarını kontrol ettim. sensor temizlettim. lensi çıkartık baktım. lensi temizledim ama yinede lcd üzerindeki o noktacıklar gitmedi. fotograflar üzerinde yansımıyolar ama makine açıkken ve ekran siyahken noktalar çok belli oluyor ve bu da benim çok canımı sıkıyor. şu an istanbulda değilim o yüzden servise götüremiyorum burdan yardımcı olabilecek yetkili abilerim veya bilgi sahibi arkadaşlarım bana yardımcı olurlarsa çok memnum olacağım. saygılarr....

Tarih: 10 Nisan 2009, 21:49 - İp: 78.***.**8.120
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

lcd uzerınde pikseller ölmüş..
garantisi varsa, değişim isteyin.

Tarih: 10 Nisan 2009, 22:16 - İp: 78.***.**4.177
lucius
lucius (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili gaijin ilgine teşekkürler ama maalesef spot aldım pişman değilim fakat ölü piksel tamiratı bana kaça patlar acaba sanırım baya bi tuzlu olacak

Tarih: 10 Nisan 2009, 22:46 - İp: 78.***.**8.120
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın arkadaşım LCD üzerindeki ölü pikselleri lütfen hiç kafanıza takıp dert etmeyin ,
Sanki hiç yokmuşlar gibi fotoğraflarınızı çekmeye devam edin ,
sizinde dediğiniz gibi zaten çektiğiniz fotoğraflarda olmayacaklar .

Tarih: 11 Nisan 2009, 02:14 - İp: 85.***.**9.95
lucius
lucius (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili akkaymaz abicim öle yapmaya çaışıyorum ama sinek küçük mide bulandırır muhabbeti takdir edersinizki...

Tarih: 11 Nisan 2009, 02:16 - İp: 78.***.**8.120
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

benim LCD ekranda da var bir tane.. baştan canımı sıkmıştı ama alıştım
hatta öyle alıştım ki, onu görmezsem artık bir boşluk hissederim, mutlu olamam..
Takma kafana alışırsın, iyi dost olursunuz.
sen fotoğraf kalitesine bak

Tarih: 11 Nisan 2009, 02:24 - İp: 88.***.**5.38
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

spotsa yapacak bişey yok, lcd degişimine vereceginiz para, o bikac noktadan daha fazla canını sıkacaktır

Tarih: 11 Nisan 2009, 02:44 - İp: 78.***.**4.177
lucius
lucius (üye)
İstanbul / Amatör

ilgiye alakaya teşekkürler. alışcaz artık panc abi napalım saygılar iyi sabahlar...

Tarih: 11 Nisan 2009, 02:54 - İp: 78.***.**8.120
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

makinayı çöpe at
ama bizim ordaki çöpe at

Tarih: 11 Nisan 2009, 10:23 - İp: 85.***.**7.139
nertoxian
nertoxian (üye)
İstanbul / Amatör

bundan 7-8 yıl önce küçük bi tv(37 ekran) almıştım.. ikıncı hafta bıze gelen mısafırın cocugu televızyonun bı yerını artık neyle cızdıyse bı sekılde cızmıs ve barız bellı oluyordu ... en basta dedıgın gıbı kucuk sınek mıde bulandırır cınsı tv yı atmaya falan karar vermıstım sonraları alıstım sımdı sadece kapalı oldugu zaman aaa orada bı cızık vardı dımı moduna gırıyorum... alısırsın alısırsın... :D

Tarih: 12 Nisan 2009, 13:19 - İp: 78.***.**6.51
ressam_ayse
ressam_ayse (üye)
Aydın / Meraklı

merhaba bende şuan 450D almak istiyorum fakat fiyatlar çok yüksek. birkaç sorum olacak lucius sen bu makinenin spotunu ne kadara aldın acaba? şuan garantilileri 1.200tl.. spot herhangi bir sorun çıkardı ve bu makineye eş değer olabilecek başka bir canon önerebilirmisiniz.. teşekkür ederim..

Tarih: 13 Nisan 2009, 00:15 - İp: 88.***.**6.194