nicko
nicko (üye)
İzmir / Amatör

350d İçin Hafıza Kartı...

sevgili arkadaşlar ve tabii dadanagast slmlr...bir cf cart var özellikleri ve markasını buraya kopyalıyorum...

MAGICSTOR 2.2GB + CF+TYPE II micro 1" HARD DISK DRIVE

Tecnik Ozellikler:

provides 2.2GB large storage capacity
industry Standard CF-II interface and PCMCIA Type II compatibility (for PCMCIA adaptors), suitable for a wide range of handheld devices
reliable storage performance for MP3,PDA,digital still cameras, notebook PC and other handheld devices
fast 4200 RPM operation and intelligent power-saving mode
advanced head load/unload technology; rugged shock resistance rated at 1500G (non-operating)
ultra compact and light-weight, weighing only 16 grams
capacity: 2.2 GB
heads: 2
interface: CF- II (ATA & PCMCIA Compatible)
sectors: 512
areal density: 30 Gbits/in2
media type: glass
rotational speed: 4,200 RPM
media transfer rate: 52.4-99.6 Mbits/sec
transfer rate: 3.3-6.5 Mbytes/sec
seek time (average): 10 msec (typical)
errror rate (unrecoverable):

Tarih: 14 Ekim 2005, 23:31 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ornek fotograf gondermek istersen nicko; [email protected] adresine gonderebilirsin..
izmirdeki depremi duymadim.. ben de annemleri arayayim hemen.. tuh..
...
ozgur haklisin.. bizim gibi amatorlerin hissedecegi farklar yokmus aralarinda.. ben de zaten o yuzden lexar 80x almisdim.. ki lexar kartlar sorun cikardi canon'larda, lexar'a gonderdim karti, bana sorunsuz-yenisini gonderdiler.. neyse su anda memnunum..
nicko, lexar alma diyecegim cunku problemli firmware yuklu olanlari piyasada satiliyor olabilir.. en iyisi ultra II veya extreme III..

Tarih: 18 Ekim 2005, 03:34 - İp: yok
adosero
adosero (üye)
İstanbul / Amatör

CF Ultra II cok cok iyi bir kart TR'de fiyati 125 YTL civarinda tum garantileriyle.. CF extreme III bahsettiginiz sitede 200 YTL'ye satiliyor.. 75 YTL fazladan vermek icin bence o yedinci kareye gercekten ihtiyac duyuyor olmak lazim....

Tarih: 18 Ekim 2005, 10:36 - İp: yok
özgür
özgür (üye)
Çanakkale / Amatör

Haklısın adosero, bence de o yedinci kareye gerçekten ihtiyaç duymadan fazladan 75 YTL verip Extreme III almak gereksiz. Demek ki Ultra II'lerin fiyatında düşüş var. Ben aldığımda 1GB Ultra II kartlar dijitalmakina.com'daki Extreme III fiyatı ile aynıydı, hatta kimi yerlerde 10-20 YTL daha fazlaya satılıyordu. Senin 125 YTL dediğin Ultra II'ler de 1 GB mı? Eğer öyleyse gerçekten iyi fiyat. Bu arada bence CF kartlarda garanti konusunda kaygılanmaya çok gerek yok. Hassas ve kolay bozulan parçalardan değiller. Bu yüzden birçok firma ömür boyu garanti veriyor zaten. Elektronik devrelerden oluşan bir cihaz için garanti arayın derim ama söz konusu olan CF kartsa bence garantisi için 5 YTL bile fazladan vermeye değmez..

Tarih: 18 Ekim 2005, 14:31 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

%60 fiyat farkina kesinlikle degmez.. bence o yedinci kareye de ihtiyaci olan zaten gider 20D alir..

Tarih: 18 Ekim 2005, 18:51 - İp: yok