achilles90
achilles90 (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm Finepix Hs30 Exr Kullanıcıları

Merhaba arkadaşlar Fujifilm FinePix HS30 EXR Kullanıcıları ve Bilgisi Olanlar bana yardım ederlerse çok sevinirim geçenlerde teknosaya gittim fotoğraf makinesi beğenmeye adamlar bana Fujifilm FinePix HS30 EXR övdüler anlattılarda kafamada yatmadı değil özellikleride diğerlerine oranla fazla şimdi size soruyorum bunu almalımıyım kullanan veya bilgisi olan varsa lütfen bana yardım etsin

Tarih: 23 Ekim 2012, 18:14 - İp: 88.***.**3.104
odysseia__
odysseia__ (üye)
Samsun / Amatör

merhaba arkadaşlar bende 2 gün önce teknosa'dan fujifilm finepix hs28 exr model bir cihaz aldım.Fotoğrafçılığa merakım önceden de vardı.ilk defa böyle bir makine aldığım için sevincim daha farklıydı hali ilen .Fakat internet den araştırma yapınca tam bir fiyasko ürün aldığımı düşünmeye başladım. yok kumlanma oluyor o kadar para verilmez, her kez yorum yapmış .Herkesin bilgisine tecrübesine saygım sonsuz.Herkes 2 cihazdan bahsediyor canon nikon başka yok belki doğrudur da bilemem .Tabi yazıları okuyunca suratımın ne halde olduğunu tahmin etmişsinizdir . Sonuçta 1000 tl vermişim ve 800 tl maaşla çalışıyorum.Bir heves başlamadan bitti diyordum ki forumda aynı cihazı kullanan 12 arkadaş olduğunu farketdim. Resimlere baktım ve muhteşem gorüntüler var hayran kaldım kendim için doğru olduğuna inandığım bir makıne aldığıma inancım sonsuz artık tabi zamanla yeter yetmez orasını şuan bılemem. Fazla uzatmim yeniyim bu forumda eleştiri yapmadan önce lütfen bahsedilen makinanın resimlerini bir görün yazın sonra istediğiniz cihazı kotüleyin yada eniyisi deyin.Unutmayınki yardım isteyen kişilerin ne en iyisini alaacak parası nede bu hevesden vazgeçecek gonlü var.Bu ilk mesajım sitemkar olmuş olabilir.Kimseyi kötülüyor yada bu cihazın reklamını yapıyormusum gibi düşünmeyin sakın!affınıza sığınarak yazıyorum bu yazıları.yazıyı sonlandırırken de resimlerini yayınlayan ve beni umutlandıran 'kerfu,arkendos,iremova,emre0707,safak1'(isimleri özellikle yazdım umarım kızmazlar)teşekkür ediyorum.Bane şunu öğrettiler güzel resim çekilebilir ama önemli olan cihazı tanıyıp neler yapabileceğini gosterebılmekdır. saygılarımla konuyla alakasız oldu belkı ama gercekden ıcıme dert oldu ayrıca tüm tecrübelerinizi paylaştığınız içinde teşekkürler.güzel resimler dileğiyle.

Tarih: 2 Kasım 2012, 01:34 - İp: 88.***.**6.250
umittttt
umittttt (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar bende şuan bi hs30 exr kullanıcısıyım ilk gittiğimde evkurda bana çok fazla övdüler bu makineyi bende aldım ama diyafram enstanten ...ayarlarında çok sıkıntılar yaşıyorum bu konuda hiç fikir ayrımına düşşmeye gerek yok bu makineye verilicek parayla rahatlıkla bi 550d veya 1100d alınabilir.sakın benim gibi bi hata yapmayın.

bide benim sormak istediğim bişey var herkes farklı bişey söylüyo
hs30exr'nin profesyonellik durumu nedir acaba ?

Tarih: 13 Kasım 2012, 00:13 - İp: 85.***.**0.133
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

mrb ümit sende bazı arkadaşlar gibi yanlış düşünüyosun fujinin hs serileri ni dslr ile kıyaslayarak paran varsa lens önmeli değil diyosan 550d hatta 18-105 li felan bulursan kaçırma fayatıda çok yukarılara çıkıyor o lensle

Tarih: 7 Şubat 2013, 17:45 - İp: 81.***.**1.64
celine79
celine79 (üye)
Muğla / Firma

Merhaba;

Ben de Hs30 Exr kullanıcısıyım. Makro çekim yapabilmek için aldım. Takı çekimleri yapıyorum ama ayarlardan dolayı sanırım kumlanma sorunu oluyor.Bu konu ile ilgili bilgisi olanlar Lütfen yardım...

Tarih: 11 Mayıs 2013, 18:42 - İp: 88.***.**5.177
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

mrb celine79 ne gibi srun oluyor bahsedersen yardımcı olabilirm

Tarih: 18 Mayıs 2013, 21:08 - İp: 78.***.**3.141
ahmetposta
ahmetposta (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

arkadaşlar bu makine başlangıç ve orta seviye kullanıcılar için çok güzel. makineyle bugün tanıştım gerçektende çok güzel çekimler yapabilirsiniz ayarlarını bildikten sonra. fuji film makineleri yabana atılacak cinsten değildir.

Tarih: 15 Haziran 2013, 20:41 - İp: 85.***.**4.26
gkozcan
gkozcan (üye)
Adana / Amatör

Merhaba dostlarım ;
Bende Fujinin S2500 serisi cihazı var ara ara kullanıyorum. Çok memnun değilim , sahip olduğu özelliklerle çok iyi resim çekmesi gerekir ama olmuyor. Yeni versiyon makineler çok iyi olabilir , ama bir değişmez gerçek varki , teknolojik mağazalarda çalışan satış elemanları mevcut cihazları satmak için görevlendirildiğinden haddinden fazla bilmeden övüp duruyorlar. Teknosada mevcut cihazların % 50 den fazlası Fuji ve bu yüzden bunu pazarlıyorlar. Yoksa çok kaliteli olduğundan değil. Benim anlatabileceğim bunlardan ibaret şu cihaz daha iyi diye yorum yazamadığım için özür dilerim. Saygılarımla.

Tarih: 17 Haziran 2013, 09:37 - İp: 176.***.**4.238
cagritemel
cagritemel (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kardeşim sana şöyle bir şey söyliyim burada böyle konuşan çok var ama hs30 gerçekten çok iyi bir makine kullanmayı öğrenmeye bak ve ondan sonra keyfini çıkar kimsenin ne dediğine de bakma..

Tarih: 1 Temmuz 2013, 14:59 - İp: 95.***.**1.107
kesman
kesman (üye)
İstanbul / Meraklı

Uzun araştırmalarım sonucunda Fujifilm HS30 almış biri olarak birkaç şey de ben söylemek istiyorum.
Özellik ve performans olarak alınabilecek en iyi Dslr-Like makinalardan biri olduğunu söyleyebilirim.

Fotoğrafa yeni başlayanlar için öğrenme adına iyi bir başlangıç olabilecek bir makina. Manuel ayarların yanında kullanıcıya birçok hazır mod sunuyor. Video çekimi oldukça başarılı. Zoom halkası el ile çevrildiğinden dolu bir batarya ile emsallerine göre daha fazla fotoğraf çekme imkanı veriyor. 30x zoom, bu kritere dikkat edenler için iyi bir fırsat sunuyor.
Ancak Türkiye fiyatı biraz pahalı görünüyor. Bir çok teknoloji mağazasında 1500 - 1700 tl aralığında satıldığı dönemde ben İngiltere'den 900 tl'ye almıştım. Dslr-Like olarak başarılı bir makina ancak tutup da slr makinalarla kıyaslamaya kalkmak da aşırı abartı olur.

Tarih: 19 Temmuz 2013, 15:46 - İp: 88.***.**9.64
felsefeci
felsefeci (üye)
İstanbul / Amatör

Selam
Ben Fujifilm FinePix HS30 EXR kullanıyorum. Yaklaşık bir yıl oldu. Teknosa dan aldım. Ben makro çalışıyorum. Bu fiyata bu performans çok iyi. Alttan ışıklı mat beyaz bir zemin üzerine TL koyun ve yıldızı makro çekim yapın. Kaç TL koyduysanız yıldızın içinde örneğin 5TL5TL5TL yazdığını göreceksiniz.

Bu makina SLR tipi zoom kullanır.Zoom çıkarılıp takılmaz. DSLR tipi, çıkarılıp takılan zoom demekmiş
Bu makina ile ilgili tüm ayrıntılar sitelerde var. Ama kullanan olarak söylemeliyim ki, teknik detaylar hiç önemli değil. Makina ile birlikte Ahmet HOŞBAKAN ın Dijital Fotoğrafçılık El Kitabı hediye geldi. Mükemmel bir kitap. A dan Z ye tüm ayrıntılarıyla hem Fujifilm FinePix HS30 EXR özelliklerini hem de dijital fotoğrafçılığı teknik terimlere boğmadan çok güzel anlatıyor.

Kısacası çok memnunum. benim gibi bir amatör için giriş düzeyinde başarılı bir makina.

https://drive.google.com/file/d/0B3Iqt--VvnLtU3dGemNUaVl4NjQ/view?usp=sharing

Benzer bir kitabın pdf olarak bulunduğu adresi yukarıda yazdım. Umarım bu tür paylaşım sorun değildir. Eğer sorun oluşturuyorsa adminden bu konuda uyarı alacağım demektir. )

#felsefeci' tarafından 27.01.2016 21:18:29 tarihinde düzenlendi.

#felsefeci' tarafından 27.01.2016 21:28:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ocak 2016, 21:15 - İp: 94.***.**4.175