achilles90
achilles90 (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm Finepix Hs30 Exr Kullanıcıları

Merhaba arkadaşlar Fujifilm FinePix HS30 EXR Kullanıcıları ve Bilgisi Olanlar bana yardım ederlerse çok sevinirim geçenlerde teknosaya gittim fotoğraf makinesi beğenmeye adamlar bana Fujifilm FinePix HS30 EXR övdüler anlattılarda kafamada yatmadı değil özellikleride diğerlerine oranla fazla şimdi size soruyorum bunu almalımıyım kullanan veya bilgisi olan varsa lütfen bana yardım etsin

Tarih: 23 Ekim 2012, 18:14 - İp: 88.***.**3.104
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

TeknoSa ve Evkur'un oyunlarına hoşgeldiniz , bu firmalar Fuji'yi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi yapar bu tartışılır ama her konuda Fujiyi üstün kılarlar . Siz başlangıç için bir makine istiyorsunuz belli size önerim Canon ' un 550D olmadı 500D modeli ama ihtiyaçlarınızı bütçenizi yazarsanız daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olabilir . Selamlar

Tarih: 23 Ekim 2012, 19:42 - İp: 78.***.**3.4
achilles90
achilles90 (üye)
İstanbul / Amatör

evet bende öyle düşünüyorum çünkü adamlar çok övüyodu benim bütçem d550 ye yeter ama bide onların lensleri var onlarada ayrı para gidiyor onlarda ucuz değil yani bi yandanda diyorum aldımsa iyi bişey olsun çok kararsızım

Tarih: 24 Ekim 2012, 12:01 - İp: 88.***.**0.27
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

Size önceki yorumumda yazdığım gibi 550D yada 500d bu makinelerden şaşmayın ama kendinize gerçekten sorun ben bu hobiyi ilerletmek istiyormuyum yoksa bana basit fotoğraflar yeter mi ? bu sorunun cevabına göre alın makineyi ilerletmek isterseniz mutlaka Dslr alın İyi alışverişler

Tarih: 24 Ekim 2012, 21:24 - İp: 78.***.**1.5
achilles90
achilles90 (üye)
İstanbul / Amatör

yaptığınız yorum için teşekkür ederim... farklı fikir verecek yok mu bu makina hakkında arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

Tarih: 26 Ekim 2012, 16:58 - İp: 88.***.**9.189
endlessfly
endlessfly (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba..bilen bilmeyen arkadaşların hepsi yorum yapmış daha 550D ye D550 diyen adam bile yorum yapmış :D canon da 500,550,600 ve 650d dahil amatör yani başlangıç modelleridir..profesyonel diyen arkadaşlara sesleniyorum biraz araştırın sonra yorum yapın..profesyonelden kastın ne? segment farkları mevcut..nikon d7000 , canon 60d örnek olarak bakın fiyatlarına 4000-5000 lira fiyat aralıklarında bu cihazlar yarı profesyonel sınıfında cihazlar..sensör boyutları önemli..bu cihazları amatör,ileri amatör,yarı profesyonel ve tam profesyonel olarak sınıflandıran sensör boyutlarıdır..
arkadaşım fuji nin hs30 modeli DSLR-LİKE olarak geçer..24-720 mm bir objektif kullanır aaaa ama dslr cihazların avantajı nedir? hs30 gibi modellere nazaran sensör boyutları daha büyüktür..ama senin ne için kullanacağın önemli yok teknosanın oyunu yok evkurun oyunu geçin bunları sizin aklınız iradeniz yokmu ? açın okuyun bişeyleri..gündelik kullanıcam yeni öğrenicem dersen hs30 u al kesinlikle..ama 500,550d gibi cihazları alıpta zarara sokma kendini..neden dersen heveslendin aldın bi cihaz baktın iyice öğrendin ne nedir diye en iyisine göz dik gözünü..hs30 da 24-720 mm bir objektif var.. bak nikona teleobjektif 70-300 zoom lens..canonda 75-300..zaten kit lerinde 18-55 geniş açı ve portre çekim için uzak çekeceksin haydeeeee zoom lens alıyım 75-300 IS f3.5 700-800 tl aralığında..vs.vs.vs. hobi için kullanacaksan dslr cihazlara para verme yazık parana..

Tarih: 28 Ekim 2012, 00:33 - İp: 176.***.**6.45
achilles90
achilles90 (üye)
İstanbul / Amatör

benim öncelikle hedefim güzel bir makina alıp fotoğrafçılıkla ilgili terimleri çekim açılarını,ayarlarını kısacası herşeyi uygulamalı olarak öğrenmek sonraki hedefimse tam profesyonel makina almak ve çekimlerime profesyonelce devam etmek

Tarih: 28 Ekim 2012, 12:38 - İp: 88.***.**5.82
mirabell
mirabell (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba, 2 ay evvel bahsettiğin makineden aldım.bende fotograf çekiminde ayarlar konusunda araştırma safhasındayım henüz.Çektiğim fotograflar diyaf. enst. ayarları konusunda sıkıntılarım var tamam ama, autoda çektiğim karelerde bile kumlanma sorunu oluyor.Bu benim acemiliğimden mi yoksa makineden mi kaynaklı bilemiyorum ama şimdiki aklım olsa canon alırdım. Bu arada bende Teknosadan aldım Aynı şekilde satış elemanlarının övgüleri benim gafletimle birleşince almış oldum makineyi.Bunda biraz pratik kazanıp sonrasında işlerimde kullanmayı düşünüyorum. bi sonraki makinemde daha akıllıca bir karar vereceğim artık umarım pişman olmayacağın bir makine alırsın.

Tarih: 29 Ekim 2012, 23:45 - İp: 88.***.**3.117
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

zaten bu teknoloji marketlerinin fujifilm aşkını anlamak mümkün değil. Canon yada nikondan 10 ceşit ürün bulunurken fujiden 60 çeşit bulundururlar. fujifilmi yurtdışından ya daha kolay yada daha ucuza getirtiyorlar.
Neyse konumuza dönelim. Banada hs30exr kullanmak nasip oldu. Benim fikrimce o makineye 1800 tl para verilmez. 1200 tl ye canon sx40 almak daha mantıklı. Ayrıca bilen bilir ki canon makinalarda tek renk saklama, renk atama , portre , eskitme gibi bircok eğlenceli seçenek var. Fakat bunlar fuji de yok. Benim kanım fujifilm diğer markalarla eşdeğer makinelerini cok pahalıya satıyor. Bu yüzden diğer seceneklere bakın derim.
Diğer bir husus sensör boyutları. Canon 550d nin sensörü hs30 exr den yaklaşık 4 kat daha büyük. Daha büyük sensör, daha çok ısık , oda daha kaliteli fotoğraf demektir. Bu sebeple 550d tercih sebebidir. Bu kadar küçük sensöre bu kadar para verilmez.
Ayrıca makineleri özelliklerine kıyaslamak isterseniz kiyas.la ve dpriew sitelerini kullaninız.
@mirabell enstantane, diyafram ve diğer manuel ayarlar hakkında bilgi almak icin uzman.tv adresindeki videolardan faydalanabilirsin.

Tarih: 30 Ekim 2012, 02:16 - İp: 82.***.**1.90
achilles90
achilles90 (üye)
İstanbul / Amatör

MİRABELL autoda çektiğim karelerde bile kumlanma sorunu oluyor demişsin bu kumlanma baskıda mı belli oluyor yoksa pc den bakıncadamı belli oluyor ya bide ayrıyetten fiyatlara bakıyorumda hs30 1400 600d 1700 fazla fark yok herhalde canon sizlerde canon almamdan yanasınız arkadaşlar

Tarih: 30 Ekim 2012, 12:04 - İp: 88.***.**1.203
ermanada
ermanada (üye)
Kütahya / Amatör

Sorunum konu ile alakalı olduğu için yeni konu açmak istemedim.

daha önce dslr (canon 60d) makina almak istiyordum. yurt dışında baktım ettim alacaktım sonra biraz para sorunu çektiğim için vazgeçtim. su aralar hem video çekimi hemde fotoğraf çekimi kulanmak için bir fotoğraf makinasına ihtiyacım var.

bir kaç yerden bilgi aldım ama herkes farklı bilgiler veriyor. canon 1100d uygun diye düşündüm bu seferde video çekiminden emin olamadım. bimeksteki satıcı kafamı celdi alacaksan 600d al diye. 600d fiyatıda aşırı fazla. bi de 550d var dedik fiyatı biraz fazla ama istediğim performansı alırmıyım diye düşünürken. fujifilm hs25 exr gördüm fiyatıda makul. hs30 exr özellik olarak ağırlık bastı. buradaki ve bir kaç forumda fujifilmi pek tavsiye etmiyince muallakta kaldım tekrar.

video cekimi benim için %40 fotoğraf çekimi %60 önemli. videoda hd olursa güzel olur. netleme zum veya farklı işlevlerde video ses kesimi yada farklı sesler karışıyormuş bazı modellerde. alacağım makinede bunlar olmasın isterim.

kısacası güzel video çeken ama fotoğraf özellikleri daha baskın olan birazda uygun fiyat olan bir makine öneriniz varmı. slr yada slr like fark etmez.

çok şey istedim ama beni bağışlayın

Tarih: 31 Ekim 2012, 21:48 - İp: 88.***.**0.143