zino
zino (üye)
Düzce / Meraklı

Surataki Işık Parlamasını Giderme

Ben bir konuda yardımlarınızı bekliyorum. Bazen sadece modellerin suratlarındaki parlamadan dolayı fotoğrafım mahvolabiliyor. Bunu önlemek için çekim esnasında nelere dikkat etmem gerekiyor? Ayrıca bu ışık ayarsızlıklarından dolayı parlamış olan fotoğraflarda çekim sonrası photoshop ta düzeltmem yeterli olabilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Tarih: 12 Şubat 2011, 15:06 - İp: 78.***.**7.228
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

spot olcum, noktayı tutturamazsanız butun fotografın aydınlık yada karanlık cıkmasına neden olabilir.

yapılabilecek en basit sey, biraz eksik pozlama yapmak.
fotograf karanlık bile cıksa sonradan aydınlatılabilir cunku ortada yeterli veri vardır,ancak ısık patlamasında ilgili bolge için detay ve veri olmaz.

Tarih: 15 Şubat 2011, 11:20 - İp: 88.***.**8.140
zino
zino (üye)
Düzce / Meraklı

peçete mi? süper fikir, bu hiç aklıma gelmemişti. hemen deneyeceğim.
hepinize yardımlarınız için de teşekkür ederim. gerçekten çok faydalı oldu.
Bu arada baskıyla ilgili de bir konu açmıştım ama hiç cevap gelmedi. acaba bu konuda da bana yardımcı olabilir misiniz?
fotoğrafları canvas veya akriliğe basmayı istiyorum. bu konuda güvenilir, kaliteli önerebileceğiniz yerler var mı acaba? bir de kitap albümler hakkında da bu şekilde önerebileceğiniz yerler var mı?
veya bunların haricinde baskı için değişik fikirleriniz var mı? çok soru sordum biliyorum ama şimdiden teşekkür ederim. selamlar...

Tarih: 15 Şubat 2011, 11:35 - İp: 78.***.**7.228