varols
varols (üye)
İstanbul / Amatör

Sokakta Rahatsızlık Vermeden Fotoğf

Sokakta rahatsızlık vermeden kişilerin ya da mekanların fotoğraflarını çekmenin bir yolu var mı acaba?

Şimdiye kadar izinsiz fotoğraf çekmemeye ve emin olmadığım yerlrede fotoğraf çekmemeye çalıştım ve bir sorun yaşamadım.

Birçok insan fotoğrafının çekilmesinden hoşlanmaz. Amatör biri olarak bazen yakaladığım anları, insanlar tepki gösterebilir diye çekemiyorum ya da çekingen bir şekilde davranıyorum.

Sokakta, çarşıda-pazarda fotoğraf çekerken çok rahat mı davranmak gerekir ya da rahat rahat fotoğraf çekmek için zamana ve ustalaşmaya mı ihtiyaç var?

Tarih: 16 Mart 2007, 21:41 - İp: 85.***.**0.11
photo dolc
photo dolc (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Merhaba arkadasin benim sana tavsiyem uzaktan cek ben genelde böyle calisiyorum lens olarak 200mm 2,8 yada 300mm 2,8 tavsiye ederim.

Tarih: 18 Mart 2007, 00:18 - İp: 194.***.**1.122
tutam
tutam (üye)
Balıkesir / Amatör

Kendini fark ettirmeden dogal kareler yakalamaya calıs önce cek sonra onay al cektigin kisiden bence

Tarih: 18 Mart 2007, 15:29 - İp: 85.***.**8.69
varols
varols (üye)
İstanbul / Amatör

Yorumlarınız için teşekkürler.

Tarih: 20 Mart 2007, 22:05 - İp: 85.***.**4.116
aliuysal
aliuysal (üye)
Muğla / Amatör

bana sorarsan uzaktan insan fotografi cekmek kalitede sorun yaratabilir.Ben fotografini cekmek istedigim kisiyle once sohbet etmeye calisiyorum,onu rahatlatiyorum,sonrasinda cekim yapiyorum.Ancak bu daha cok portre icin gecerli.Ani yakalamak istiyorsan ve o andaki kompozisyon senin icin onemliyse yapacak birsey yok.

Tarih: 24 Mart 2007, 00:08 - İp: 88.***.**8.192
suzuki
suzuki (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Varols inan bana yeni olduğum iiçin sorduğun sorunun cevabını bilmiyorum ama emin ol sorduğun sorunun çok güzel bi soru olduğunu iyi biliyorum Umarım iyi bi yolunu bulursun

Tarih: 2 Nisan 2007, 02:55 - İp: 88.***.**8.149
  • 1