enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

Şeffaf Ürünler

merhaba ben bir fotoğraf çekmek istiyorum ama foto şeffaf mesala cam sürahi bunu broşürde kullanmak istiyorum ama nasıl bir ortamda çekmem lazım ki broşürde arkasındaki fon belirmesin yani sürahiyi olduğu gibi şeffaf bir şekilde nasıl broşüre koyarım?

Tarih: 16 Eylül 2005, 14:11 - İp: yok
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

cam çekmek zor iştir.fresnel kullanmalısın. dekupe için özel bir program ve fon alman gerek.

Tarih: 22 Şubat 2006, 10:33 - İp: 85.***.**3.169
bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

madem cam çekiyosunuz küçük bir teknikte benden olsun psd degil tamamen teknik. bu teknikle cam bardak sürahi kristal bardak içi şeffaf sıvılar mükemmel sonuç veriyor. öncelikle flashmetre kullanmayı bildiginizi farz sayarak başlıyorum konu istege göre bir zemine yerleştirilir bu cam masa demir ahşap vs olabilir konunun arkasına soft box konulur çekilecek olan cam nesne camera ile box arasında kalır flashmetre ile bardaktan geçen ışık ölçülür çıkan f deger manuel olarak makinaya girilir ve tam karşıdan fotografı çekilir. cam nesnenin kenarlarına siyah kontur atmak istenirse nesneye yakın ama kadraja girmeyecek siyah karton konulur ( bardagın iki yanına yada istenilen tarafa ) hepinize bol fotograflı günlerr..

Tarih: 2 Mart 2006, 01:49 - İp: 81.***.**0.160