enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

Şeffaf Ürünler

merhaba ben bir fotoğraf çekmek istiyorum ama foto şeffaf mesala cam sürahi bunu broşürde kullanmak istiyorum ama nasıl bir ortamda çekmem lazım ki broşürde arkasındaki fon belirmesin yani sürahiyi olduğu gibi şeffaf bir şekilde nasıl broşüre koyarım?

Tarih: 16 Eylül 2005, 14:11 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Sürahinin şeffaflığı her türlü belli olur.Ama broşür fotoğrafı diyorsun sıradan bi çekim olmaz.softbox falan kullanman lazım.İçi dolu olacakmı sürahinin.Yani biraz daha açıklaman lazım düşündüğün şeyi...

Tarih: 16 Eylül 2005, 14:52 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

sürahi boş olacak yani broşürde dijital fon kullanacam sürahi sanki o fonun önünde çekilmiş gibi görülsün istiyorum

Tarih: 16 Eylül 2005, 15:48 - İp: yok
acesur
acesur (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

sonsuz zeminin nasıl birşey olduğunu biliyorsundür. Broşürde kullanacağın fonu sonsuz zemin çekline getirerek sürahiyi üzerine koy ve resmini çek. Broşürde kullanacağın fonu renkli çıkış alabilirsin.

Tarih: 16 Eylül 2005, 18:09 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

merhaba acesur sonsuz zeminin nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum biraz açarsan sevinirim ayrıca sürahiyi beyaz bir arka fondamı çeksem daha iyi olur

Tarih: 18 Eylül 2005, 14:27 - İp: yok
acesur
acesur (üye)

bir masaya A4 kağıdı masaya koy eni 210 mm olan kısmını bir elinle tut diğer elinle diğer tarafı tut ve iki uc arasında 80-90 derece olmasını sağla. A4 kağıdın ortasında bir eğim oluşur bu eğime gelen ışıklar (flaş ışığı gibi) fotograf makinesine 90 derece3 açı ile gelmeyeceğinden surahin sanki boşlukta çekilmiş gibi olacaktır. sana verdiğim ornekte A4 kağıdı çok küçük. sen bunun işine göre büyüğünü tercih et. Tam açıklayamadıysam. bana mailini ver sana bizim sonsuz zeminin resimlerini göndereyin. Başarılar.

Tarih: 19 Eylül 2005, 09:26 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

acesur teşekkür ederim adresim [email protected]

Tarih: 19 Eylül 2005, 09:36 - İp: yok
acesur
acesur (üye)

yarın saat 12.000 gibi elinde olur.

Tarih: 19 Eylül 2005, 12:25 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

acesur mailini aldım ilgin için çok teşekkür ederim çok iyi anlatmışsın olayı çözdüm hemen deneyecem görüşürüz

Tarih: 20 Eylül 2005, 10:23 - İp: yok
acesur
acesur (üye)

Önemli değil. Ayrıca malzeme olarak tabelacıların kullandığı plaka levhalar var adını şimdi hatırlayamıyorum sen en iyisi bir tabelacıya git ve derdini anlat kolay gelsin

Tarih: 20 Eylül 2005, 12:25 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

merhaba acesur senin tarifin üzerine sürahiyi çektim ve olduda yalnız bunu nasıl dekupe edip arkasını şeffaflaştırabilirim ayrı bir program gerekirmi yoksa sadece photoshop yeterlimi? şimdiden teşekkür

Tarih: 22 Eylül 2005, 18:58 - İp: yok