mamuttabi
mamuttabi (üye)
Bayburt / Amatör

Samsung Digimax S600

arkadaşlar öncelikle yeni üye oldum forumda böyle bir konu varmı yokmu diye araştırdım sanırım bulamadım iki gün önce samsung s600 aldım uygun fiyata teknosa dan.1gb sd kart hediye veriyolardı.kaçırmak istemedim açıkcası.fakat makinenin kullanım klavuzu benim gibi bu işe yeni giren biri için pek yeterli değil.internettede pek fazla açıklayıcı ve yararlı bilgi bulamadım.makinenin manuel kısmındaki özellikler ne işe yarıyor?yani hangi ortamda hangi ayar veya daha verimli çekmek için yapılabilecek ayarlar nelerdir?yardımcı olursanız sevinirim.bu makineyle çok iyi şeyler elde edemeyeceğimin farkındayım fakat makina çok hoşuma gitti tavsiyede ederim.saygılarımla...

Tarih: 7 Eylül 2006, 23:00 - İp: 85.***.**8.121
leonardo
leonardo (üye)
Adana / Amatör

ilk 1 ay otomatik ayarda çek.çekerken deklanşöre yarım bas(ordaki terimleri gör,sonra yabancılık çekme)
sonra pozlama süresi,iso,diyafram gibi terimlerin anlamlarını öğren.zamanla öğrenirsin.

Tarih: 8 Eylül 2006, 11:24 - İp: 81.***.**4.163
mamuttabi
mamuttabi (üye)
Bayburt / Amatör

peki dediğin gibi yaparım fakat bilsem daha iyi olacak gibi mesela manzara resimleri çok hoşuma gider ve hep hayalimde makinemi alıp bol bol doğa resimleri çekmek vardı şimdi bunu gerçekleştirdiğimi düşünsemde yinede en iyi verimi almadan denemek istemiyorum birazcık yardıma ihtiyacım var anlayacağınız...

Tarih: 8 Eylül 2006, 14:19 - İp: 85.***.**6.87
arkakoltuk
arkakoltuk (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar ben kısa bir süre önce s600 aldım fakat yazılım cd sini bulamıyorum ve netten driver ını da bulamadım...nerden bulabilirim bilen varmı ?

Tarih: 8 Ocak 2007, 02:52 - İp: 85.***.**8.193
odyssey03
odyssey03 (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

öncelikle makinen hayırlı olsun bende daha yeni başladım.nasıl çekim yapabileceğine gelince forumlar içinde çekim teknikleri var ayrıca yalçınlar foto nun sponsor olduğu national geographic dergisinin çıkardığı 4 seilik cdler var yaklaşık 30 ytl ye yalçınlar fotoda tamamı satılıyor çok iyi bilgiler var ordan çakim tekniklerini öğrene bilirsin.kolay gelsin

Tarih: 8 Ocak 2007, 20:24 - İp: 88.***.**4.73
cekuu
cekuu (üye)
Çanakkale / Amatör

slm arkadaslar ben de yenı uye oldum ve benım de bır samsung s500'üm var yeni aldım yanı ben de dıger arkadas gıbı yardımlarınızı beklıyorum, şimdiye kadar sadece auto modunda cekım yaptım sanırım bu makıneyle daha fazlası yapılırım ama bunun için yardımlarınıza ihtiyacım var.

Tarih: 10 Ocak 2007, 14:10 - İp: 193.***.**7.6
  • 1