byportre
byportre (üye)
İstanbul / Meraklı

Manuel Kelvin Değeri Girme?

ben de d60 var ama manuel kelvin değeri gircem bir mod yok.

beyaz ayarına pek güvenemiyorum. tekstil fotoğrafçısıyım renkleri doğru almam gerekiyor. fotoğrafı pc de istediğim kelvine getiriyorum. ama bununla uğraşmak zaman alıyor. kelvinini ayarladım resmi makinanın hafıza kartına atıyorum ama makina o resmi görmüyor. makina o resmi görse wb sı o resme göre ayarlıycam.

bunun için önerisi olan varmı ?

Tarih: 9 Mayıs 2010, 17:38 - İp: 88.***.**5.118
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Kelvin girebilme imkaniniz olsa bile, gireceginiz kelvin degerine nasil karar verebileceksiniz?

Beyaz ayarinin cok onemli oldugu durumlarda RAW cekin, beyaz ayariyla cekim sirasinda degil, cekimden sonra ugrasin.

Tarih: 10 Mayıs 2010, 10:14 - İp: 174.***.**6.103
byportre
byportre (üye)
İstanbul / Meraklı

color meter kullanıyorum

Tarih: 10 Mayıs 2010, 14:23 - İp: 85.***.**6.170
083 soft
083 soft (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

( wb filtreleri var oldukça pratik vekelvın gırmeden cekım yapmıycan anlasıldı d2x grubu mak.de calısmayı dene mikemmel sonuç tavsiye ederim )

Tarih: 11 Mayıs 2010, 12:19 - İp: 85.***.**4.58
byportre
byportre (üye)
İstanbul / Meraklı

color meter ve flash meter bir fotoğrafçının elinin altında bulunması gereken cihazlardır. Digital çıktı bunlara ne gerek var diyenlere de bi sözüm var. siz fotoğrafçılığın '' f '' sini bile kavrayamamışsınız. bol bilgisayarsız günler...

Tarih: 11 Mayıs 2010, 20:24 - İp: 88.***.**5.118
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

color meter ve flash meter bir fotoğrafçının elinin altında bulunması gereken cihazlardır. Digital çıktı bunlara ne gerek var diyenlere de bi sözüm var. siz fotoğrafçılığın '' f '' sini bile kavrayamamışsınız.

doğrudur ama şunuda unutmamalı. "her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır"

Tarih: 12 Mayıs 2010, 00:57 - İp: 88.***.**3.21
  • 1