antyesil
antyesil (üye)
Eskişehir / Amatör

Jpg Sorunu Ömrümü Yedi

Merhaba,fujifilm fnp x-s1 ile ürün çekimi yapıyorum.Fakat e ticaret siteme yüklemeye çalıştığımda kabul etmiyor. Fotoğraf formatını JPEG olarak çekiyorum,siteye uygun çözünürlüğe ve boyuta ayarlıyorum fakat yinede kabul etmiyor..Bu konuda yardım edermisiniz...

Tarih: 10 Ocak 2014, 17:56 - İp: 46.***.**1.18
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

İstediği ölçüde ayarlama yapın.Bu konu da en basit program Paint. Fotoğrafı açıp yeniden boyutlandır deyip istenilen X-Y ölçülerini girin...

Tarih: 10 Ocak 2014, 18:06 - İp: 212.***.**0.119
antyesil
antyesil (üye)
Eskişehir / Amatör

Yapmadığım kalmadı istediği ölçülerde de boyutlandırdım fakat sonuç yok.Önceden iphone ile çektiklerimi rahat yükleyebiliyorum.Fakat bu makine ile çektiklerimi yükleyemedim bir türlü.

Tarih: 10 Ocak 2014, 18:14 - İp: 46.***.**1.18
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Photoshopda, "save for web" seçeneği ile denedinizmi.

Tarih: 10 Ocak 2014, 22:06 - İp: 83.***.**0.128
antyesil
antyesil (üye)
Eskişehir / Amatör

Evet mete bey oda kar etmedi,garip olan sey i phone telefonla cektiklerim yukleniyor. Fotograflarin ozelliklerini bile karsilastirdim, bir fark yok ama sonuc husran.

Tarih: 10 Ocak 2014, 22:22 - İp: 176.***.**9.221
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Öncelikle sitenizin yazılımını hazırlayan kişi yada firma ile görüşmenizi öneririm. Bazı kısıtlamalar uygulanmış olabilir.

Örneğin; .jpg yüklenebiliyordur belki ama .jpeg engellenmiş olabilir.

Bir diğer detay ise

Fotoğrafınızın CMYK'mı yoksa RGB'mi olduğunu kontrol edin. Genellikle CMYK sorun yaratabiliyor.

Yinede en doğru cevabı sitenizin yazılımcısı verecektir.

Tarih: 11 Ocak 2014, 12:42 - İp: 176.***.**8.106
antyesil
antyesil (üye)
Eskişehir / Amatör

Teşekkür ederim ilginize,sorun çözüldü.Sorunda şu fotoğraflar ile hiç ilgisi olmayan bir sorun.Yükleme yapılan platforma isim verirken arada boşluk kullanmamızdan kaynaklanmış Boşluk bırakmak yerine alt çizgi kullanmak gerekiyormuş.Eee işte öğrenmenin yaşı yokmuş

Tarih: 11 Ocak 2014, 15:03 - İp: 46.***.**1.18
  • 1