alkann
alkann (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Termal Minilablar

YENİ TERMAL MİNİLABLAR ÇIKMIŞ DİYORLAR HEMDE 30X40 BİLE BASABİLİYORMUŞ AYRİTTEN BASKI MALİYETİ DE MİNİLABDAN DAHA UCUZ MUŞ DOĞRUMUDUR ARKADAŞLAR BİR BİLGİSİ OLAN LÜTFEN BİZİMLE PAYLAŞSIN

Tarih: 10 Ağustos 2008, 16:42 - İp: 88.***.**9.175
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

Bu yilki Fotograf Fuari CNR Dunya Tic Merkezi Fuar alaninda olacak ..Yesilkoy-istanbul su an aklimdan cikti ama sanirsam Mart yada nisan ayinda...Duyumlarim boyle sizde arastirabilirsiniz..Almanya Fuarina bende gidemiyorum bu yil
gezmek gormek guzel tabii ama Teknolojiyi ve yenilikleri yakindan Takip edebildigim icin fazlada dert etmiyorum..hoscakalin

Tarih: 20 Eylül 2008, 23:04 - İp: 88.***.**6.183
bazza29
bazza29 (üye)
Gümüşhane / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bu olayı ben 4 yıldıldır duyuyorum hatta sipariş verdi dedikleri meslektaşımın yanına bile gittim adamın termalden haberi bile yoktu Bu hayal gücü geniş fotoğrafçıların uydurması ŞU ANDA ÖYLE BİR ALET YOK YOK YOK Ama tabiki ilerde yapılma ihtimali ve mantğı var (bütün dünya sitelerine bakabilirsin)

Tarih: 20 Eylül 2008, 23:23 - İp: 88.***.**0.15
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

Arkadasimizin gozunden kacmis herhalde..
Dijital Thermal minilab 2 yildir Turkiyede satista..
nikon karacasulu firmasinda Kis marka minilab dan sonra simdide..Burla AS Kodak'in Digital thermal minilabini getireli ve satisa sunali aylar oluyor..Ustelik kagit baski malyetide uygun
gecen sayi fotograf dergilerinin tam ortasinda kocaman ilan ile
bizlere duyurdu..Kodak digital thermal minilab olarak bir arayiniz..bu sene fuarda gorunce sasirmayin..kimyasal minilablar inda icini bosaltip icine Olmec thermal printerlerden
takinca kimyasal banyolu minilab sahipleride yeni sisteme donmus olacaklar..her gecen gun kimyasal kullanan sistemleri
sona yaklastiriyor..en fazla 2 yillik omurleri var..biz istemesekde malesef durum bu..

Tarih: 21 Eylül 2008, 16:35 - İp: 88.***.**6.183
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

isinustasi kardesim bu thermal minilab in 2 seneden beri türkiyede satis da oldugunu söylüyorsun ama ben 1 seneden beri arastiriyorum bulamadim burlanin sitesine baktim orda yok tam bi internetadresi yazsanda birde biz arastirsak simdiden tesekürler

Tarih: 21 Eylül 2008, 20:07 - İp: 88.***.**4.98
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

merhaba arkadaslar..Digital Thermal minilablarin modelleri ve Turkiye distributorlerinin saticilarinin web adreslerini merak edenler icin burada yaziyorum..
Kis model fransiz DKS-910 ve DKS920 modellerini
www-karfo-karacasulu.com.tr (Nikon Ithalatcisi Firma)
onceki Fotograf fuarinda getirmis ve tanitmistir..
o zamanlar thermal sistemlerin kagit ve ribbon fiyatlari cok pahaliydi o yuzden kimse ilgilenmedi..ama simdi isler degisti..
fransiz kis minilablarin sitesine linkden ulasabilirsiniz www.kis.fr/english/produits/73.htm

Kodak firmasi ise getirip satisa sundugunu Temmuz Agustos sayisi Foto Teknik dergisinin orta sayfasinda kocaman ilanla duyurdu..ustelik kagit baski maliyet fiyati da cok uygundu..
bu urunu henuz web sitesine yerlestirmemis ama ben dergiyi ilani is yerinde sakladim yarin kodak thermal minilab adini bilgilerini size yazarim ..ayrica baska bir firmanin urettigi digital thermal minilab modelini ve web sitesini size yaziyorum..su anda Almanyada photokina Fuarinda olan meslekdaslarimiz
da bu cihazi orada canli canli gormekteler..
Nexlab NL-200 www.dnpphoto.eu
bu sene Turkiyedeki fuarda Thermal ve kiosk patlamasi yasayacagiz gibime geliyor..saygi ve selamlarimla..

Tarih: 25 Eylül 2008, 22:17 - İp: 85.***.**0.136
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

Kodak APEX 5.nesil Thermal baskı kuru minilab(Drylab)
içine bildiginiz thermal printerlerlerden yerlestirmişler
fakat kagıt ribbon baskı maliyetini ucuzlatmayı basarmışlar..Olmec Thermal printerlerinde maliyetlerinde düşüşler yasanıyor yaşanacakta...Bayramdan sonra
üzerinde görüsülen konu indirim açıklanabilir..
Olmec zaten dünya markası ve kagıdını ribbonunu kendi üreten stok sorunu olmayan Tek Thermal Printer satıcı İngiliz Fabrikadır..www.ici-imagedata.com

#isinustasi' tarafından 26.09.2008 10:58:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Eylül 2008, 22:48 - İp: 85.***.**0.136
serhatpnk
serhatpnk (üye)

isinustasi kardesim senin son yazdigini okuduktan hemen sonra arastirmaya basladim yalniz www-karfo-karacasulu.com.tr da bir yetgiliyle görüstüm bana yok dediler thermal minilab daha türkiyeye girmedi simdide birde burla yetgiliyle görüsecegim
(yabanci sitelerde var thermal minilab yalniz türkiyeye hic bir firma tarafindan daha ithal edilmemis) BIRDE SU FUARIN NE ZAMAN YANI TAM TARIHINI SÖYLESEN SIMDIYE KADAR HEP FUARLARI KACIRDIM AMA SIMDI GITMEK ISTIYORUM
simdiden verecegin yanitlar icin tesekürler saygilarimla
KANDILIN MUABEREK OLSUN

Tarih: 26 Eylül 2008, 12:17 - İp: 88.***.**0.78
serhatpnk
serhatpnk (üye)

Arkadaslar Kodagin En son Yeni Termal Minilabini Buldum ve mükembel diyorum Fotografi Buraya nasil ekleyebilirim söylerseniz Ekleyecegim

Tarih: 27 Eylül 2008, 10:26 - İp: 88.***.**8.196
serhatpnk
serhatpnk (üye)

Kodak APEX, Avrupa 2008’in En İyi Perakende Satış Noktası Baskı Sistemi Seçildi Tarih: 11/09/2008
TIPA’dan KODAK’ın Adaptive Picture Exchange Sistemine Ödül

Kodak’ın yeni kuru laboratuar çözümü KODAK ADAPTIVE PICTURE EXCHANGE (APEX), Teknik Görüntü Baskı Birliği (TIPA - Technical Image Press Association) tarafından Avrupa 2008’in En İyi Perakende Satış Noktası Baskı Sistemi seçildi. Ödüller TIPA üyelerinin oylaması sonucu verilirken, Kodak’ın yeni tezgah arkası termal kuru laboratuar çözümü, perakende satış noktalarına sunduğu kullanım kolaylığı, ölçeklenebilirliği, düşük maliyeti ve yüksek kalitede fotoğraf ürünleri sunma becerisiyle öne çıktı.

Kodak Avrupa Perakende Baskı Birimi Direktörü Phil Cullimore şu açıklamayı yaptı: “Perakende satış noktaları için etkili, kolay uyarlanabilir yatırım çözümleri sunmaya odaklanmış olan Kodak’ın bu konudaki kararlılığının TIPA tarafından da takdir edilmesinden dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Perakende satış noktaları bir yandan müşterilerine zengin seçenekli, popüler ve kârlı fotoğraf ürünleri sunmaya, diğer yandan bütçe ve yer sınırlamaları dahilinde yatırım yapmaya çalışırken, APEX, perakende satış noktalarının bu taleplerine cevap vermek için Kodak’ın sunduğu pek çok çözümden biri. TIPA’nın verdiği Avrupa 2008 En İyi Perakende Satış Noktası Baskı Sistemi ödülü, ilk kez bu yılki Uluslararası Fotoğrafçılık Pazarlama Birliği Fuarı’nda (Photo Marketing Association Show - PMA) lansmanı yapılan ürünümüzün yüksek performansını bir kez daha doğruluyor.”
APEX ekonomik çözüm sunarken esneklik de getiriyor
Avrupa’daki en büyük ve en etkili fotoğraf ve görüntü baskı birliği olan TIPA, bu ödülle Kodak’ın perakendeci iş ortaklarının başarısını artırmaya yönelik kararlı çalışmalarını da takdir etmiş oldu.
TIPA jürisi Kodak APEX Sistemini Avrupa 2008 ödülüne layık görme nedenlerini şu sözlerle dile getirdi: “Kodak APEX sistemi, perakende satış noktalarına benzersiz bir kullanım kolaylığı, esneklik ve ölçeklenebilirlik sunarken, hem kârlı ve yüksek kaliteli fotoğraf ürünleri üretebilmelerine hem de maliyetlerini ve iş süreçlerindeki karmaşıklığı azaltabilmelerine olanak tanıyor. Kuru laboratuar sistemleri arasında tamamen yeni bir tasarım olan APEX, hangi ölçekte olursa olsun, hangi kanalda faaliyet gösterirse göstersin tüm perakende satış noktalarının artan ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Perakende satış noktaları, mevcut Kodak sipariş istasyonlarını sisteme bağlayarak müşterilerinin standart baskı siparişlerini hazırlayabilecekleri gibi, sistemin poster, tek ve çift taraflı fotoğraf albümü, takvim, kolaj, kartpostal ve Kodak Picture Film DVD’leri gibi katma değerli ürünleri kabul etme, yönetme ve üretme becerilerinden de yararlanabilirler.”

www.kodak.com/go/APEX

Tarih: 29 Eylül 2008, 16:53 - İp: 88.***.**6.209
serhatpnk
serhatpnk (üye)

Kodak APEX 122 nin almanya fiyati 29000 euro kurmase ve bütün yazici ile kartusleri doldurmasi icinde acaba türkiyede fiyat ne olacak tabiki birde kagit maliyeti sonucta ne olacak onu bulamadim sizlerde bi arastirsaniz arkadaslar bence fiyat performans iyie benziyor.kagit maliyetini ögrenirsem sizlerle paylasacagim burada

Tarih: 2 Ekim 2008, 09:58 - İp: 88.***.**5.26