turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Zenit 19 Hakkinda Gorusunuz

selam arkadaslar.kendime zenit 19 almayi dusunuyorum.kullanmis veya bilen birinin fikrini almak istiyorum,bu modelin eksileri ve artilari neler,almalimiyim??ve ortalama kac ytl ye gidiyor bu makina?simdiden tesekkurler.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 15:41 - İp: 213.***.**4.203
mrtgkce
mrtgkce (üye)
Bursa / Amatör

Daha önce ZENIT 12xp kullanmıştım, ZENIT 19 u duymamıştım ve bu konuyu görünce öşyle bir araştırdım. 12xp de enstantane hızı max. 1/500 iken 19 da 1/1000. Flash senkronizasyonu 12xp de 1/60 iken 19 da 1/125. Orijinal lens sanırım aynıdır. Bir de dikkatimi çeken ve çok hoşuma giden denklanşör tuşunun dizaynı oldu. Canon AE-1 in denklanşörü gibi olmuş ZENIT 19 da. 12xp nin denklanşör düğmesini yarım basmak gayet güçtü, çoğu zaman yarım basmaya çalışırken yanlışlıkla düğme sonuna kadar basılır ve de daha enstantane ve diyafram ayarı yapamadan fotoğraf çekilirdi. 19 da böle bir sorun yaşanacağını hiç sanmıyorum. Kalite açısından belki değil ama özellik açısından AE-1 i aratmayacak bir makine gibi görünüyor. Fiyatı konusunda ise birşey diyemeyeceğim. Mesela gittigidiyorda 60ytl ye 12xp vardı bir türlü satılamadı. Tabi fiyat temizliğine de bağlı, net bir fikrim yok.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 16:57 - İp: 88.***.**8.254
abacus
abacus (üye)
Ankara / Amatör

Kullanıcı isen almanı tavsiye etmem, onun yerine alacak onlarca model marka makina var. Ama koleksiyoner isen, ve alet temizse al.. Çok nadir bulunan bir modeldir. Bu arada fiyat ne kadar isteniyor?

Tarih: 29 Mayıs 2007, 20:33 - İp: 81.***.**6.151
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

mrtgkce verdigin bilgiler icin tesekkur ederim.bu arada kullanmak icin istiyorum makinayi,daha fotorafciligin basindayim ve tam bir zenit hayraniyim..eskiden ttl kullandim ve hala kullaniyorum ve cok zevkli,ve simdi 19 almak istiyorum..istenilen fiyat 60 ytl civari ve makina cok saglam ve temiz durumda..ben makinama iyi bakarim,sizce uzun yillar dayanmazmi?

Tarih: 29 Mayıs 2007, 22:22 - İp: 213.***.**4.203
  • 1