elifak
elifak (üye)
İstanbul / Amatör

Analogda Film Sorunu

Merhabalar. Ben 1 yıldan uzun süredir analoga merak sardım fakat öğrencilik malum bir türlü makine alamadım. Birkaç gün önce internet üzerinden ZENIT 122 aldım ve dün elime ulaştı. Hemen bir film aldım, bilen birilerinin yardımıyla taktım. Bugün ilk fotoğraflarımı çektim fakat poz sayısı değişmedi. 6 poz falan çektim bugün. Az önce makineyle ilgili bir şeyler öğreneyim diye uğraşırken deklanşör kilidi tarzı bir şey olduğunu düşünerekten deklanşörün altındaki tuşa basmış bulundum. Ki o anladığım kadarıyla filmi çıkartıyormuş. Bende tabii ne yapacağımı bilemediğimden akıllılık ederek filmi sarayım, çıkartayım, tekrar takıp 6 poz atlarım diye düşündüm. Tabii sarmayı da beceremeyerek sardım zannedip saramadan kapağı açtım. Sonra hemen kapattım sarıp çıkardım filmi. Tamamı yanmış mıdır filmin diye sorgularken filmi muhtemelen bir daha kutudan çıkartamayacağımı farkettim. Zaten okuduğum şehirde filmi zar zor bulmuş ve 25 lira ödemiştim. Ne yapmam gerekiyor. Film yanmış mıdır, yanmadıysa bile tekrar makineye takabiliyor muyum? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Tarih: 28 Kasım 2018, 01:02 - İp: 81.***.**2.33