özgür
özgür (üye)
Çanakkale / Amatör

Ultra Hafıza Kartları

Arkadaşlar bir hafıza kartının ultra olması bize ne kazandırır ya da ultra olmaması nasıl bir eksikliktir? Alış-veriş sitelerinde fiyat farkından başka hiçbir ayrıntısına değinmemişler. Ultraların biraz daha hızlı olduğunu duydum o kadar. Bu hızdan kastedilen şey deklanşöre bastığımız anı yakalama hızı mı yoksa çektiğimiz fotoğrafları LCD ekranda gezerken bir diğerine daha hızlı geçmesi mi? Bu konuda ayrıntılı bilgisi olan bir arkadaş var mı?

Tarih: 13 Haziran 2004, 01:11 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Haketen yazıo; hadi gel beraber okuyalım ;
"All CF cards from SanDisk are Type I format, including SanDisk Ultra II CompactFlash cards."
Yani
"Bütün Sandisk CF kartları Type I (CF I) formatındadır, hatta sandisk Ultra II lerde buna dahildir."
Bide yani sandisk Ultra II yi kullanıyorum ben , makineme hangi kartı soktuğumu bilirim

Daha ayrıntılı bilgi istersen [URL=http://live.hitachidigitalmedia.com/http://ebizwebprod.hitachi-eu.com:83/NASApp/DMG/brochures/en_GB/microdrive_datasheet.pdf]->aha buraya

Tarih: 25 Haziran 2004, 09:29 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

hatta amme hizmeti yapalım ;
Arkadaşlar ;
[URL=http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007-6816]->BU

Tarih: 25 Haziran 2004, 09:33 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Sayın arkadaşlarım internette araştırdım...
CF II nin ULTRASI da varmış (hızlısı)
aşağıdaki linkte,
http://www.pclabs.gen.tr/article.asp?doc=287&page=7

Fotograflı günler dileğiyle...

Tarih: 25 Haziran 2004, 09:44 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

Sanırım problemi anladım.
Genel bir yanlış anlama var.
CF ultra II deki "ultra II" kısmı model ismi arkadaşlar, kart çeşidi değil.
abice arkadaşım ordaki ultra II sandiskin CF Type I olan "Ultra II" modeli

diğer bir deyişle, ben CF pyro II diye bi kart çıkarsam bu o kartın type II olduğunu göstermez, benim ona verdiğim addır.

Tarih: 25 Haziran 2004, 10:32 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

aha buda son olsun daha fazla ikna etmeye çalışmayacam

dpreview da sizin için aradım, buldum yanlız ingilizce ;
aha link

Tarih: 25 Haziran 2004, 10:41 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

PCMCIA - People cant memorize Computer Industries A...
insanlar bilgisayar endüstrisinin yaptığı kısaltmaları anlayamaz...
O kadar farklı isimlendirmeler varki insanın beyni karışıyor...

Pyro foruma yaptığın katkılar çok iyi.. devam...

Ha bende Kodak DX4530 a Kodak CX4530 dedim.. neden özellikleri DX gibi değilde CX (kısıtlı) gibiydi...

Tarih: 25 Haziran 2004, 10:47 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence en sonunda varilacak olan nokta microdrive'dir. Simdi seagate'de micro drive uretmeye baslamis.

Ornek olarak yanimizda bilgisayarimizi goturemiyecegimiz bir ortamda pilimizi sarj edebiliriz fakat 256 bilemedin 512 lik kartlar nekadar daha tatmin edecek bizi???

selam

Tarih: 27 Haziran 2004, 10:29 - İp: yok
pyro
pyro (üye)

12GB lik cf kartta mevcut. CF II lerin tek dez avantajı düşürmeye gelmemeleri. Bu arasa segate in üreteceği MC lerin 5GB lik versiyonu 150 dolar yurtdışı fiyatıyla piyasaya çıkıcak. bana çok iyi gibi görünüyor.

Tarih: 28 Haziran 2004, 14:21 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

Simdi zaten CF amblemi kullanmadigi vakit fiyat dusebiliyor.

Creative Muvo²'lerin icindeki 4 gb'lik hitaci microdrive fiyati aletin 2 kati olmasinin aciklamasi da bu sekilde.

Bu konu belki forumda daha once tartisilmis olabilir.

Tarih: 29 Haziran 2004, 15:26 - İp: yok
sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

bilgilerin için çok teşekkürler pyro.. benimde bir soracağım var.. ben olympus 8080 kullanıyorum ve cf II ultra alacağım ancak makinemin ultra hızı destekleyip desteklemediğini bulamadım senin bilgin var mı?! tabii ki başkalarınında

bu arada bildiğim kadarıyla cf kartlarda type I ve type II modelleri var. bunların type II olanlar biraz daha kalın. ancak ultra olanları type II oluyor o da dediğiniz gibi hız oluyor. yalnız ben satıcıyım elimdeki ürünlere bakıyorum type II olanlarda ultra olmayan yyok..

Tarih: 13 Temmuz 2004, 00:15 - İp: yok