bedirhan
bedirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Tripod

Arkadaşlar tripod almayı düşünüyorum.Bu konuda marka model fiyat ve alabileceğim yerler konusunda önerilerinizi bekliyorum....Teşekkürler

Tarih: 21 Temmuz 2005, 11:47 - İp: yok
kelfender
kelfender (üye)
Ankara / Amatör

eger ankara daysan sıhıye de 20 ytl var ama gidip incelemedim cok birsey beklememek lazım bu fiyata

Tarih: 21 Temmuz 2005, 17:03 - İp: yok
alabi9001
alabi9001 (üye)
Ankara / Amatör

kelfender bir yanlışı var galiba;
Benim bildiğim 10ytl den başlıyor;
Modeline büyüklüğüne göre fiyatları artıyor...

Tarih: 23 Temmuz 2005, 22:32 - İp: yok
gelincik
gelincik (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar,

Almak istediğiniz tripod için harcayacağınız tutar çok önemli. Kalite fiyatla doğru orantılı. Tripod alırken dikkat edilmesi gereken bir husus bacaklarının birbirinden bağımsız hareket etmesidir. Bu size tripod'un farklı açılarda durmasına yardımcı olacaktır. Bir diğer husus ise makinanızı taşıma kapasitesinde olması.Ayrıca Kafnın da değişik açılara göre hareketişde önemli. Marka olarak manfretto, model olarak Ayak için 190 pro ve 141RC kafa önerebilirim Ancak fiyatı 250 milyon civarında toplam olarak.

Tarih: 7 Ağustos 2005, 14:06 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

20-30ytl ye tripod bulabilirsin ama sonra kendini tripodu sağa sola vurup parçalarken bulabilirsin.İnsanı deli eden cinsten tripodlar bunlar.KAfa sabit durmaz,en ufak esintide hareket eder.Açtığında tepeden bastır oynamıyacağına,esnemeyeceğine emin ol.Kafa en az 3 yöne hareket etsin ve vidaları sıktığında kayıp kadrajın bozulmayacağına emin ol.Ucuz tripodlarda makineyi koyuyorsun tripoda ayarlıyorsun mesela dikey kadraja sonra makina yatmaya başlıyor.Markaya çok takılma.Marka dersen en iyisi gitso,manfretto.Ama fiyatları uçuyor.200 den başlıyor.(kafa hariç)

Tarih: 28 Ağustos 2005, 16:53 - İp: yok
  • 1