cryblood
cryblood (üye)
İstanbul / Amatör

Hangi Tripodu Önerirsiniz?

Herkese merhabalar,

1 hafta içerisinde tripod alacağım fakat hala model karar vermiş durumda değilim. Başlangıç olarak Manfrotto MK Compact Action Tripod bakmıştım fakat daha sonra forumda arkadaşlar yetmez deyince vazgeçtim. Daha sonra yine aynı markanın Befree modeline baktım. Biraz bütçeyi zorluyordu. Alternatiflerini ararken, fotoğrafçılıkla uğraşan çevremdeki büyüklerimize danıştığımda hergün tripoda ihtiyaç olmadığını 100-200 TL lik ürünlerin işimi çok rahat göreceğini belirttiler. Manfrotto Compact Light -boyu sanki biraz kısa gibi- ve Benro A-150EX + BR068 modellerini önerdiler. Arkadaşımda Manfrotto MK293A3-D3Q2 modelini önerip kafam tamamıyla karışmış oldu.

- Dedikleri gibi tripod sürekli elimde olacağını pek sanmıyorum.
- Genelde panorama çekim ve az da olsa uzun pozlama için kullanırım.
- İlk etap makro fotoğrafıda dahil etmiştim işin içine ama ona yönelmeyi önümüzdeki 2-3 sene düşünmüyorum.
- 700D 18-135 ve 50mm lenslere sahibim.
- Fiyat/performans ürün olup bütçeyi zorlamazsa süper olur

Lafı fazla uzatmadan böyle bir kullanım için önerebiliceğiniz modelleri öğrenebilirsem çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ettim. iyi günler.

Tarih: 5 Haziran 2016, 13:56 - İp: 88.***.**9.26
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

son yazdığınız Manfrotto MK293A3-D3Q2 benim önerim olur..

gece çekimleri, time lapse.. vs. derken ucuz bişey aldığınıza pişman olursunuz.. manfrotto sağlamdır. bütçesi 750-800 gibi olanlara önerim, gene manfrotto'nun orta kategori modelleri olur.

Tarih: 15 Haziran 2016, 22:06 - İp: 85.***.**3.176
  • 1