fotomoloji
fotomoloji (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

Profosyonel Kamera Almak İstiyorum.

Mrb yaz geliyor kameralarımı yenileyeceğim.Bana hangi kamerayı tavsiye edersiniz? fiyatları hakkında da bilgi sahibi iseniz paylaşırsanız sevinirim tşkler..

Tarih: 9 Şubat 2009, 19:22 - İp: 88.***.**2.233
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

panasonic ag-dvc62

Tarih: 23 Şubat 2009, 12:22 - İp: 88.***.**0.45
nart çağan
nart çağan (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

arkadaşım öncelikle merhaba prof. kameremanlık yapıyorum senin için en ideal makina tabi eğer sağlam kameremanın varsa canon XL 2 dir ama yok kameremanlar çok sağlam değiller diyosan eğer panasonic dvc 62 yanlış hatırlamıyorsam modelini birkaç yanıt yukarıda fotosuda vardı cevapların arasında. barkoya yayın demişsin bu artık çok basit bir şey iki türlü yayın yapabilirsin birincisi kablosuz veri aktarım cihazlarıyla (tek derdi maddi yönden sıkıntılı olması) ikincisi ise component kabloyla doğrudan yayın yapma (örnek SNG araçlarıyla yapılan canlı yayınların çoğu kabloludur ki şuan senin işini yapan herkez kabloyu tercih ediyor maddi yönden ucuz olduğu için) gelelim kameraların fiyatına canon xl2 lerin ikinci el fiyatları temiz olmasına göre değişir en düşük fiyat 5000 tl dir peki neden xl1 değil de xl 2 onuda açıklayayım. xl 1 i kullanmak için prof kamereman olması lazım makina otomatik focusta sürekli olarak fluya düşüyo buda çekeceğin düğünler vs ler için tam bir fiyasko olur xl2 de bu problem yok. dvc 62 hem dv cam olma özelliği var md 10000 gibi gözüktüğüne bakma makinanın çekim kalitesi güzel senin işin için ideal bu makinanın fiyatıda yaklaşık olarak xl2 ile aynı yani toplasan bütün hepsini sağlam bir projeksiyon aleti perdei ıvırı zıvırı sana maksimum 10000 tl ye patlar eh bu da senin yaptığın çekimlerden gelenlerle yuvarlak hesap yaparsak bi 20 çekiminin bu sisteme harcanması gibi bişey olur umarım yardımcı olabilmişimdir :D kolay gelsin

Tarih: 8 Mart 2009, 23:28 - İp: 85.***.**2.18