zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon Hv40 Legria

saygılar 15 yıldır düğün, naşan, sünnet, çekimleri yapıyorum, bu geçen 15 senede epeyce kamera eskittik, her geçen günde teknolojinin gelişimi ile, ekonomi çerçevesinde kendimizi yenilemeye çalıştık. ve devam ediyoruz, panasonik m1000 ile başladık m3000,m3500,md10.000 derken, sony hdr 1000, ve vx2100 sony halen kullanmaktayım.ve 1 -2 aydır biraz daha ufalmaya karar verdim cumartesi günü , conon hv40 siparişini verdim. steadycam merlin ile birlikte sadece gündüz çekimlerinde kullanmak üzere tercih etmiş bulunmaktayım yorumlarınızı bekliyorum, conon hv 40 legria düşük bütçeli sinamacılar için özel üretilmiş bir kamera olması ve canonun görüntü kalitesinin tartışılmaz olaması beni cezbetti onuda belirtmek isterim saygılar sevgiler...

Tarih: 25 Eylül 2011, 22:57 - İp: 109.***.**7.38
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

küçük görüntüsü dşında pek deazavantajı yok gibi. sarsıntıyıda unutmamak gerek.

Tarih: 26 Eylül 2011, 05:35 - İp: 78.***.**8.146
zonguldak
zonguldak (üye)

stedycam merlin ile kullanacam remi srsıntı yok titreme yok

Tarih: 26 Eylül 2011, 09:50 - İp: 109.***.**7.38
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bahsettiğiniz aparata karşı omuz kullanımını kıyaslarsak siz bu aletten memnun
musunuz?

mesela,
- kalabalık insan grupları içine girdiğinizde bu alet size telaşa vermiyor mu?
- omuzdan ele yada kamerayı yan yatırma gibi çabucak hareketler yapmada sıkıntı olmuyor mu?
- hep aynı açıdan çekim yapmak ne derece doğru?

bunlar benim afama takılanlar.

not: bahsettiğiniz aletin bir değişiği bendede var ama yukarıda saydığım şeyler yüzünden kullanmıyorum. bir sinema veya kısa film çekimi için uygun alet olabilir ama heran herşey olabilen ve hareketin bol olduğu kutlama kameramanlığında dezavantaja dönüşüyor. sarsıntıcı önleyici alet kullanmadığınızda da be sefer kamera dezavantajlı duruma düşüyor. zaten küçük boyutu ile dezavantajı var birde sarsıntı eklendiğinde kamera beklenilen pro kaliteli görüntüleri veremez.

herşeye rağmen "ben kullanıyorum sıkıntı yok" diyorsanız no problem

Tarih: 26 Eylül 2011, 11:46 - İp: 78.***.**8.146
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

teoride güzel olabilir ama gerçek sahada kullanımı çok önemli onu vurgulamak istiyorum. yoksa canonun hv serisini bende severim. dediğim gibi bizim işlerimizde şartlar farklı..

Tarih: 26 Eylül 2011, 11:49 - İp: 78.***.**8.146
zonguldak
zonguldak (üye)

remi kamera daha yeni geldi şöyle bir inceledim, kendisi küçük .yapacağı iş büyük olacağı benziyor ben çok beğendim , bir kaç deneme çekiminden sonra çekimlere başlıyacağım ,şayet memnun kalmazsam yanımda yedek kamera görevi görür, steadycam merlin daha elime ulaşmadı, daha öncede hiç kullanmadım,seyrettiğim steadycam görüntülerinden oldukça iyi iş çıkardığını söyliyebilirim , inşallah yanılmam, çünkü 15 yıldır çekim yapıyorum artık bıktım omuzda çekilen elde çekilen , sallanan titreyen görüntülerden aktarırken rahatsız oluyordum nezamandır, steadycam merlin gelince deneme çekimleri yapıp netice hakında yorumlarımı burada paylaşırım saygılar

Tarih: 26 Eylül 2011, 12:16 - İp: 46.***.**4.135
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

öncelikle kameran hayırlı olsun zonguldak. benim yazdıklarıma takılmayın siz. bu kamera benim gözümde ve bir çok kişi gözünde harika bir kamera. çoğu kameraya 10 basar. eğer sıkıntı olursa yedek kamera olarak kullanın. bu kameraya gözünüz gibi bakın çünkü hakikaten kaliteli bir alettir.

omuz aparatına gelince. mesela köy çekimlerinde gün ortasında çekim için kullanabilirsiniz. çokta iyi olur. gece veya sünnet için muzda kullanırsınız. zamanla alışırsınız. alışamazsanızda en kötü ihtimal filmcileri sitesinde çok rahat elden çıkarabilirsiniz.

ufak olması bazen avantaj bile sağlayabilir. mesela sünnet çekimlerinde yada köy evlerinde kına yakımı anlarında..

Tarih: 26 Eylül 2011, 12:25 - İp: 78.***.**8.146
zonguldak
zonguldak (üye)

teşekkürederim remi son yazdıklarına aynen katılıyorum, gündüz çekimlerinde iyi iş çıkaracağından eminim çünkü almadan önce çok arştırdım. sıkı dokudum sık eledim, kamerada ufalmamın asıl sebebi yaş 38 bilirmisiniz bilmiyorum ama manisa köprübaşı kırsal ve köy nüfusunun çok olduğu küçük bir ilçe köy düğünleri ile köprübaşı düğünleri aynı ve 2-3 gün sürüyor ve çok yorucu, örnek cuma akşam kına eğlencesi cumartesi gündüz yemek verilir gelen misafirler çekilir, 10 da başlar saat 5 şe 6 ya kadar hatta 8 ze kadar sürer. ve ayngün akşam salonda yada köyde kına gecesi. cumartesi başlayan düğün lerde ise gündüz yemek ve misafirler çerkilir.akşam kınagecesi çekilir.pazar tekrar yemek ve seymen alayı ile gelin almaya gidilir. bu balıkesir manisa denizli demirci gördes olabilir. ve uzun sürmektedir akşam gün batıncayakadar sürebilir. bu tempoya artık dayanamıyorum. çekimlerde elemanda kullanmıyorum tek çekim alıyorum kafam rahat oluyor. saygılar

Tarih: 26 Eylül 2011, 12:40 - İp: 46.***.**4.135
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

Tarih: 28 Eylül 2011, 21:22 - İp: 88.***.**7.231
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

http://www.youtube.com/watch?v=Cx8mOdeDQRY&feature=related

Tarih: 28 Eylül 2011, 21:24 - İp: 88.***.**7.231
ego37
ego37 (üye)