zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon Hv40 Legria

saygılar 15 yıldır düğün, naşan, sünnet, çekimleri yapıyorum, bu geçen 15 senede epeyce kamera eskittik, her geçen günde teknolojinin gelişimi ile, ekonomi çerçevesinde kendimizi yenilemeye çalıştık. ve devam ediyoruz, panasonik m1000 ile başladık m3000,m3500,md10.000 derken, sony hdr 1000, ve vx2100 sony halen kullanmaktayım.ve 1 -2 aydır biraz daha ufalmaya karar verdim cumartesi günü , conon hv40 siparişini verdim. steadycam merlin ile birlikte sadece gündüz çekimlerinde kullanmak üzere tercih etmiş bulunmaktayım yorumlarınızı bekliyorum, conon hv 40 legria düşük bütçeli sinamacılar için özel üretilmiş bir kamera olması ve canonun görüntü kalitesinin tartışılmaz olaması beni cezbetti onuda belirtmek isterim saygılar sevgiler...

Tarih: 25 Eylül 2011, 22:57 - İp: 109.***.**7.38
birsahil
birsahil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Panasonic Hdc-mdh1 Hd Kamera bunu al derim daha iyi profosyonel etki yaratır sende diğieri çok ufakkkkk

Tarih: 30 Eylül 2011, 20:16 - İp: 85.***.**5.96
zonguldak
zonguldak (üye)

yooook bence, az daha ufak olsa, fena olmazdı , vereceği iş önemli , merlin steadycamla titremeyen ve sallanmayan görüntü elde edebilirsin ,akan ve uçan görüntü ,hafif ve küçük olması benim için senin içinde bir avantaj ve yorulmadan rahat çekim yapabilme artık benim hakkım bence herkezin hakkı kaliteyi bozmamak şartı ile , bir kameramanın halini bir kameraman anlar. ayrıca birsahil söyleidğin o kamera ile canon hv 40 arasın hiç bir fark olabileceğini sanmıyorum ... binim derdim iş yükümü hafifletip yorulmadan demiyelimde elbette yine yorulacağız ama rahat çekim olanağı ile daha rahat çekim yapmak benim derdim.

#zonguldak' tarafından 01.10.2011 08:40:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ekim 2011, 08:30 - İp: 109.***.**5.52
birsahil
birsahil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

o zaman da seni kameraman saymazlarmı acaba biliyorsun bizim millet biraz gösterişe önem veriyor

Tarih: 1 Ekim 2011, 12:04 - İp: 88.***.**9.187
zonguldak
zonguldak (üye)

senin dediğin sorunu ben asla yaşamam. o küçük kamera sorunu,,,, çalgı orkestra , masa sandalye ,kamera çekimi yapanlarda yaşanır, bildiğimiz uyduruk elkamerası ile çekimlere gidenler yaşar o sorunu bizim burada her çalgıcıda kamera var, onlarda çekim yapıyorlar , kaliteyi bilen bana gelen kameraya hiç bakmıyor bana bakıyor ve gerisine karışmıyor.saygılar birsahil

Tarih: 2 Ekim 2011, 19:14 - İp: 109.***.**4.32