borahan
borahan (üye)
İstanbul / Amatör

Xray Chiza Dslr Yi Bozar Mı?

merhaba;
özellikle hava alanlarında xray cihazlarındanmak. canta iecinde de olsa geciriyoruz-geçrmiyoruz- digital makinelerin xray cihazından etkilenmesi ne derecedir ve ne kadar tip prob. cıkartabilir. merak ettim (herhalde yakında yolculuk yapıcam )

iyi calısmalar.
www.japoncaogreniyorum.com

Tarih: 8 Mayıs 2006, 11:17 - İp: 81.***.**6.13
titanik
titanik (üye)
İstanbul / Meraklı

bora bey,

gonul rahatligiyla xray cihazlarindan gecirebilirsiniz, herhangi bir problem olmuyor.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 03:46 - İp: 128.***.**8.50
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Film kullanan makinelerde, filme zarar verebilmesi ihtimal dahilinde... Fakat dijitallerde böyle bir sakınca yok.. titanik arkadaşımızın belirttiği gibi, gönül rahatlığıyla makinenizi o cihazlardan geçirebilirsiniz..

Tarih: 13 Mayıs 2006, 11:29 - İp: 85.***.**9.70
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

bin kere geçirdim makinamı.. hiç bir sorun yaşamadım....kapalı olduğunu kontrol edin sadece

zaten siz istesenizde istemesenizde illa geçirtiyorlar xray dan...hatta makinayı geçirdikten sona...açtırıyorlar bile...

tek dikkat edeceğiniz...kargo bölümüne makinayı vermeyin....yanınıza kabine alın...

Tarih: 9 Haziran 2006, 22:37 - İp: 88.***.**2.237
teodoros
teodoros (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

3 arkadaşımız nedense kendilerinden çok emin bir şekilde geçirebilirsiniz demiş.Bu yanlış bir bilgidir.Kesinlikle aldanmayın.Biz yurt dışına çıkarken kameramalarımızı ve fotoğraf makinelerimizi asla x-ray cihazından geçirmeyiz.Yaydığı sinyaller nedeniyle elektronik aksama ciddi zararlar vermektedir.Makinenizin kafası bir süre sonra hata vermeye başlar.Bu 2 günde olacak bişey olmayabilir ancak 1 ay sonra ne olacağını kimse garanti edemez.Makinenizi elinizde çantasını cihazdan geçirin.Ve şunu unutmayın hiçbir kişi yada kurum buradan geçireceksiniz diye sizi zorlayamaz.Kullanım kılavuzunuzun arka sayfalarını tekrar okuyun ve görün.Bilgili olmayan kişilerin tavsiyelerine de kulak asmayın..

Tarih: 2 Temmuz 2006, 16:56 - İp: 85.***.**7.97
  • 1